PDA

View Full Version : سیستم ورود و خروج کارمندان با #c

alighasry
شنبه 07 مرداد 1396, 00:51 صبح
بچه ها سلام امیدوارم خوب باشید
من یه سیستم ورود و خروج کارمندان دارم مینویسیم توی محیط وژوال استودیو
به چند تا مشکل برخوردم
باید قبلش توضیحی بدم که من یه دیتابیس توی خود محیط ساختم و یک تیبل که اطلاعات کارمندان رو ذخیره میکنیم توش آیدی نام نام خانوادگی تلفن و تحصیلات
حالا باید ساعت ورود و خروج هر فرد رو وارد کنم بعلاوه تاریخ اون روز اینو فهمیدم که چطور باید این زمان و تاریخ رو بنویسم و این سه پارامتر رو توی سه تا تکست باکس جدید نشون میده حالا باید این سه پارامتر رو برای هر کارمند ثبت کنم که نمیدونم چطوری میتونم این کارو بکنم.

میدونم باید یه تیبل دیگ بسازم و به فکرم رسید که این تیبل رو با تیبل قبلی جوین کنم که مقدار مشترکشون آیدی کارمندا باشه. میخواستم یه تکست باکس و یه باتن به نام جستجو بذارم و آیدی رو سرچ کنم و اطلاعات اون آیدی روی چند تا تکست باکس با نام نام خانوادگی تلفن و تحصیلات پر بشه یعنی تکست باکس ها رو readonly کنم. این کارو چطوری میتونم انجام بدم؟
راستی من دیتابیسم رو توی خود ویژوال استودیو ساختم نه توی SQL SERVER

alighasry
شنبه 07 مرداد 1396, 12:05 عصر
میشه کمکم کنین. پروژه برای انشگاس باید قبل شهریور تحویل بدم

رامین مرادی
شنبه 07 مرداد 1396, 12:10 عصر
خب شما یه جدول به اسم کارمندان دارید.
جدول دیگه هم میشه جدول ورود و خروج.
حالا باید بین این دوتا جدول یه ارتباط ایجاد کنید. که تقریبا جدول اولتون شامل (کد کارمند. نام کارمن. نام خانوادگی ....) و برای جدول دومتون(کد کارمند. تاریخ. نوع {ورود یا خروج} . ساعت)
خب تا اینجا مشکلی نیست. شما چه کدی نوشتید و کجاش به مشکل برمیخوری اینو بگید. تا بشه راهنمایی کرد. سرچ هم یه دستور ساده سلکت هست با یه شرط کد کارمند.

alighasry
شنبه 07 مرداد 1396, 15:47 عصر
الان روی اتصال اینها مشکل دارم
به چه شکل این ارتباط رو ایجاد کنم؟

alighasry
شنبه 07 مرداد 1396, 19:41 عصر
کدهایی که میگن رو بلدم فقط نمیدونم توو کدوم قسمت ویژوال استودیو باید کدها رو بزنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ن راحت::ناراحت::ناراحت::ناراح ::ناراحت::ناراحت:

alighasry
شنبه 07 مرداد 1396, 20:02 عصر
هیچکس نمیدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ناراحت:: اراحت::ناراحت::ناراحت::نارا ت::ناراحت::ناراحت::ناراحت:

رامین مرادی
یک شنبه 08 مرداد 1396, 10:18 صبح
ارتباط دو جدول توسط یک کلید اصلی و یک کلید خارجی برقرار میشه. این ارتباط فیزیکی نیست که بچسبن به هم. مثلا من اسمم رامینه کدم 12 هست. حالا این کد 12 میتونه چند بار ورود و خروج داشته باشه. جدولی که اسم اشخاص رو نگه میداره جدول اصلی و جدولی که ورود و خروج رو نگه میداره جدول دوممون هست. حالا کلید اصلی نباید تو جدول اولمون تکراری باشه. ولی میتونه تو جدول دوممون تکراری باشه. مثلا همین انتخاب واحد دانشگاهتون هر شخص یه کد دانشجویی داره . حالا هر شخص میتونه چند تا درس رو انتخاب واحد بکنه.....

کد هارو بلدید و نمیدونید تو کجاش کد بزنید!!!!!!:متفکر::متعجب:
خب یه دکمه بزار رو فرم مثلا به اسم ثبت ورود بعد روش دوبار کلیک کن محیط کد نویسی برات باز میشه و اونجا میتونی کدهاتو ایجاد کنی.

البته اینجور که گفتید فک کنم تازه اول راه هستید . یه کم مطالعه کنید . بعد شروع کنید. حین کار هر جا به مشکل برخوردی سوالتو مطرح کن.

vB.N3T
دوشنبه 09 مرداد 1396, 13:19 عصر
من چنین پروژه ای نوشتم اگر نیاز داشتی میتونید مسیج بدید راهنمایی کنمتون