PDA

View Full Version : خطای The process cannot access the file because it is being used by another process

amirabbas22
یک شنبه 08 مرداد 1396, 18:05 عصر
سلام دوستان
من یه مشکل عصاب خورد کن مسخره دارم که الان 1 ساله درگیرشم :|
مشکلمم اینه که هر برنامه ای که مینویسم بعد 2 3 بار اجرا این خطا رو میده :

145920

بعد باید 2 3 دقیقه صبر کنم بعد دوبراه تست کنم تا برنامم ران بشه بعد 2 3 بار اجرا دوباره این ارور رو میده
مشکل منطقی خاصی تو برنامه هام نیست این ارور رو حتی با کوچکترین برنامه در حد 1 خط هم دارم تمام سایتا از جکله استک اورفلو رو زیر و رو کردم ولی بازم مشکلم رفع نشد
بعضیا میگفتن پوشه obj و bin رو پاک کن از اول ران کن این کارو کردم بازم درست نشد
بعضیا گفتن به خاطر 64 بیتی یا 32 بیتی بودن دیباگ برناممه که اونم روی هر حالتی تست کردم بازم مشکلم حل نشد
بعضیا میگفتن obj دسترسی نمیده که اونم چک کردم ولی همه دسترسی ها رو داره
بعضیا میگفتن حتما برنامت تو پس زمینه در حال رانه ولی خودت نمیدونی پاسخ منم این بود که این قدرا هم اسب نیستم بعد 1 سال برنامه نویسی ندونم برنامه در حال ران یا نه :D

حالا اگه از دوستان کسی راه حل مشکل منو میدونه ممنون میشم کمک کنه دمتون گرم

336699
یک شنبه 08 مرداد 1396, 18:23 عصر
سلام

یه نمونه از پروژه ای که ارور میده بفرست ، ببینیم روی سیستم دیگه هم مشکل داره یا نه.

راستی ورژن ویژوال چنده؟؟؟

یوزر ، دسترسی ادمین داره؟

amirabbas22
یک شنبه 08 مرداد 1396, 19:54 عصر
بفرما عزیز اینم یه نمونش
http://s8.picofile.com/file/8302091918/test1.zip.html
البته غیر این بالای 20 تا برنامه از کوچیک تا بزرگ نوشتم همشونم همین مشکل رو داشتن البته فقط تو ویژوال استادیو موقع ران این ارور رو میده وگرنه اگه برم تو پوشه دیباگ و فایل exe رو ازون جا باز کنم به هیچ وجه مشکل نداره ولی تو ویژوال استادیو پدرمو درورده خخخ
نسخه ویژوال استادیومم 2013 هستش
یوزرمم دسترسی ادمین داره

samiasoft
یک شنبه 08 مرداد 1396, 20:04 عصر
ببین فایل exe در تسک منیجرت بازه دیگه وگرنه این خطا رو نمیده...مشکلت اینه برنامت وقتی اجرا شد بسته نشده

در فرم کلوز دستور خروج رو تایپ کن

Mahmoud.Afrad
یک شنبه 08 مرداد 1396, 20:07 عصر
از طریق task manager ببینید اگر پروسس برنامه(یا پروسسی همنام برنامه و پسوند .vshost.exe) باز بود ببندید.
و اینکه یک بار ویژوال استودیو را run as admin اجرا کنید ببینید مشکل باز هم پیش میاد یا نه؟!

amirabbas22
دوشنبه 09 مرداد 1396, 13:36 عصر
خب موقع اجرای برنامه که پروسس باید باز باشه اگه پروسس رو ببندم که برنامه بسته میشه
موقع بستن هم از توی خود ویژوال استادیو دکمه stop debugging رو میزنم و وقتی که میزنم پروسس هم از توی تسک منیجر بسته میشه و پروسسی باز نیست که بخوام ببندمش این پروسس فقط موقع اجرا برنامه ران میشه
ولی بازم با این که پروسسی باز نیست بازم همون ارور رو میده نمیدونم چرا

samiasoft
دوشنبه 09 مرداد 1396, 13:43 عصر
شما نسخه 2015 ویژوال با اخرین اپدیت موجود رو از سافت 98 دانلود کنین و نصب کنید.

به نظرم مشکل از ویژوالتون باشه چرا که اشاره کردید در هربرنامه ای که نوشتید به همین روال بوده

amirabbas22
دوشنبه 09 مرداد 1396, 16:05 عصر
اره تعویض ویژوال استادیو یکی از گزینه هاست ولی میخوام حداقل بدونم دلیل این مشکل چیه مطئنا باید یه دلیل منطقی داشته باشه که بشخ حلش کرد

145929

این لیست پروسس های من پس از بستن برناممه یعنی هیچ پروسسی مربوط به برنامه باز نیست که بخوام ببندمش

گزینه Visual Studio hosting process رو هم غیر فعال کردم از توی ستینگ پروژه چون وقتی این فعال باشه که کلا اصا نمیشه رنامه نویسی کرد همش برنامه با مشکل مواجه میشه ولی غیر فعالش که کردم بهتر شد ولی مشکل بالام حل نشد

Mahmoud.Afrad
دوشنبه 09 مرداد 1396, 17:21 عصر
مشکل از ویژوال استودیو هست. وقتی برنامه رو دیباگ میکنید ویژوال یک قفل روی فایل اجرایی برنامه در حال دیباگ میگذاره و بعد از استاپ کردن باید این قفل رو برداره که در مورد شما برنمیداره.
راهی که به ذهن من میرسه اینه که سرویس پک و وصله های مربوط به ویژوال خودتون رو دریافت و نصب کنید و ببینید مشکل برطرف میشه یا نه وگرنه آخرین نسخه(2017) رو دریافت و نصب کنید.

amirabbas22
سه شنبه 10 مرداد 1396, 12:38 عصر
مشکل از ویژوال استودیو هست. وقتی برنامه رو دیباگ میکنید ویژوال یک قفل روی فایل اجرایی برنامه در حال دیباگ میگذاره و بعد از استاپ کردن باید این قفل رو برداره که در مورد شما برنمیداره.
راهی که به ذهن من میرسه اینه که سرویس پک و وصله های مربوط به ویژوال خودتون رو دریافت و نصب کنید و ببینید مشکل برطرف میشه یا نه وگرنه آخرین نسخه(2017) رو دریافت و نصب کنید.

اقا دمت گرم دقیقا مشکل همینه الان که قشنگ دقت کردم دیدم موقع دیباگ روی برنامه قفل میذاره که یعنی دسترسی تمام یوزر ها رو از اجرای فایل بر میداره بعد که برنامه رو میبندی دیگه دسترسی ها رو سر جاش نمیذاره تا یه مدتی مثلا 5 دقیقه طول میکشه تا دوباره دسترسی ها رو بده دیشب هر چی وصله بود نصبیدم هر چی آپدیت بود کردم ولی بازم درست نشد فک کنم باس برم vs2015 رو نصب کنم فایده نداره :لبخند:

samiasoft
سه شنبه 10 مرداد 1396, 14:04 عصر
اره تعویض ویژوال استادیو یکی از گزینه هاست ولی میخوام حداقل بدونم دلیل این مشکل چیه مطئنا باید یه دلیل منطقی داشته باشه که بشخ حلش کرد

145929

این لیست پروسس های من پس از بستن برناممه یعنی هیچ پروسسی مربوط به برنامه باز نیست که بخوام ببندمش

گزینه Visual Studio hosting process رو هم غیر فعال کردم از توی ستینگ پروژه چون وقتی این فعال باشه که کلا اصا نمیشه رنامه نویسی کرد همش برنامه با مشکل مواجه میشه ولی غیر فعالش که کردم بهتر شد ولی مشکل بالام حل نشد

الان در همین تسک مینجرت 2 تا پروسه اول رو دقت کنی مربوط به پروژت و ویژوال هست که در حال اجراست و میگید که بستید؟:لبخند:اگر بستید چرا این دو در حال اجران؟!

devenv.exe
msbuild.exe

اون پروسه اخری conhost.exe هم مشکوک میزنه بررسی کن ببین برا چی فعاله

amirabbas22
جمعه 13 مرداد 1396, 20:30 عصر
خب مث این که مشکل از همون ویژوال استادیو بود!
الان ویندوز 10 نصب کردم با ویژوال استادیو 2017 دیگه مشکلات مسخره قبل رو ندارم خیلی هم بهتر از vs2013 هستش
با تشکر از دوستان