PDA

View Full Version : آخرین وضعیت

parsserver2
سه شنبه 10 مرداد 1396, 21:46 عصر
سلام دوستان برنامه نویس.
یه سوال داشتم ازتون.
توی صفحه یه قسمتی رو میخوام داشته باشم تحت عنوان آخرین وضعیت.. و میخوام مقادیری که نمایش بده مثلا اگه پست جدیدی ارسال شد اسمش رو بزاره یا اگه دسته بندی جدیدی اضافه شد قرار بده و..
ولی با دستور select برای هر کدام از جدول ها و نمایش آن با استفاده از forech باعث میشه که مثلا اول محصولات رو نشون بده بعد دسته بندی ها و بعد ...
من میخوام ک هرکدوم جدیدتره بزاره حالا مثلا اول یه دسته بندی جدید گزاشته شد نمایشش بده. بعدش اگ یه محص.ل گزاشته شد نمایشش بده!
ممنون میشم اگه کمک کنید که باید چیکار کرد..

145947

aalmair
چهارشنبه 11 مرداد 1396, 20:32 عصر
نظر من اینه که یک جدول دیگری به این صورت ایجاد کنی

latest_status
{
id
type
link
}

type نوع است مثل post یا cat
link هم آدرس اون مطلب هست

و هر موقع که مطلب و یا دسته بندی جدید ایجاد شد به این جدول هم اضافه می کنیم

aalmair
یک شنبه 15 مرداد 1396, 18:30 عصر
یک روش دیگر
اول باید تعداد خروجی رو مشخص کنید به طور مثال 10

10 تا از آخرین مطالب (http://arashcart.ir)بر میداری و 10 تا از آخرین دسته بندی ها
سپس این 20 تا رو بر اساس تاریخ مرتب سازی می کنید و 10 تای اول رو بر میدارید

parsserver2
چهارشنبه 08 شهریور 1396, 05:20 صبح
یک روش دیگر
اول باید تعداد خروجی رو مشخص کنید به طور مثال 10

10 تا از آخرین مطالب (http://arashcart.ir)بر میداری و 10 تا از آخرین دسته بندی ها
سپس این 20 تا رو بر اساس تاریخ مرتب سازی می کنید و 10 تای اول رو بر میدارید

سلام دوست عزیز ممنون از جوابت، بنظرمن این راه حل باید بهتر باشه... تو راه اولی هم حجم کد میره بالا هم حجم دیتابیس و تقاضا ازش...
من این راهو امتحان میکنم... فقط یه سوال برا هر کدوم مثلا محصولات و دسته بندی باید یک select جداگانه نوشت دیگه... و اینکه بخواییم از ده تا استفاده کنیم باید از حلقه استفاده بشه... اینجا برا اینکه چک بکنه تاریخ کدوم بروز تره باید حلقه تو در تو نوشت دیگه درسته؟؟ مثلا یه حلقه برای محصول و داخل اون حلقه ام یه حلقه برا دسته بندی؟؟؟
ممنون بازم از جوابتون.. اگه دیر سر زدم بخاطر این بود که پروژه رو خوابونده بودم، امروز دوباره خواستم روش کار کنم ک بازم رسیدم به این مبحث..تشکرررر

aalmair
پنج شنبه 09 شهریور 1396, 16:13 عصر
سلام دوست عزیز ممنون از جوابت، بنظرمن این راه حل باید بهتر باشه... تو راه اولی هم حجم کد میره بالا هم حجم دیتابیس و تقاضا ازش...
من این راهو امتحان میکنم... فقط یه سوال برا هر کدوم مثلا محصولات و دسته بندی باید یک select جداگانه نوشت دیگه... و اینکه بخواییم از ده تا استفاده کنیم باید از حلقه استفاده بشه... اینجا برا اینکه چک بکنه تاریخ کدوم بروز تره باید حلقه تو در تو نوشت دیگه درسته؟؟ مثلا یه حلقه برای محصول و داخل اون حلقه ام یه حلقه برا دسته بندی؟؟؟
ممنون بازم از جوابتون.. اگه دیر سر زدم بخاطر این بود که پروژه رو خوابونده بودم، امروز دوباره خواستم روش کار کنم ک بازم رسیدم به این مبحث..تشکرررر

حلقه ها تو در تو نیست ابتدا حلقه اول اجرا میشه بعد حلقه دوم
سپس جواب ها با هم ترکیب میشه
موفق باشید