PDA

View Full Version : مقایسه کامپوننت های سی شارپ

m_karimi
جمعه 13 مرداد 1396, 01:15 صبح
با سلام
میخواستم ببینم از بین کامپوننت های
teleric
infragistic
dev component
janus
کدام بهتر است؟

samiasoft
جمعه 13 مرداد 1396, 03:40 صبح
با سلام
teleric
infragistic
dev component
janus
کدام بهتر است؟

درود

ببینید استفاده از کامپونت یه مورد سلیقه ای هستش...خیلی از برنامه نویسان ممکنه در پروژشون از یک کامپونت استفاده کنن...گاهی ممکنه همزمان از 2 تا کامپونت استفاده کنن و گاهی هم ممکنه اصن از کامپونت های اماده استفاده نکنند و خودشون کامپونت اختصاصی بنویسند.

پس به نظرم بهتره خودتون یه مقایسه ای داشته باشین و ببینید کدوم کامپونت اون ابزارهایی که شما میخواهید رو دارد.

من به شخصا خودم از 3 تا کامپونت که غولی هستند برا خودشون با توجه به حجم زیادشون:لبخند: تلریک و
infragistic و دیو اکسپرس استفاده نکردم چون حجم بالایی دارند و فکر میکنم سرعت لود پروژه رو هم شاید کاهش بدند در کنار اون حجم پروژه رو هم زیاد میکنند.

در مقابل یک سری کامپونت های دیگری هستش که همیشه اینارو بخاطرحجم کم و راحتی کار باهاشون در پروژه هام استفاده میکنم که توصیه میکنم اینارو بررسی کنید :

Actipro WinForms Controls

BCGSoft BCGControlBar

DevComponents.DotNetBar

Janus WinForms Controls

KlikSoft Entrylib

Namtuk Command Button

Softgroup Controls Suite

VIBlend WinForms Controls

m_karimi
جمعه 13 مرداد 1396, 08:53 صبح
ممنون
میخواستم ببینم نحوه استفاده از این کامپوننت ها رو از کجا میتونم یاد بگیرم؟
آیا اگر من کدها رو بدون کامپوننت نوشته باشم و بعد بخوام کنترل های کامپوننت رو جایگزین کنم خیلی سخت میشه یا راحت میشه تعییر داد؟
لینک دانلود

DevComponents.DotNetBar

Janus WinForms Controls

برای ویژوال 2015 رو میخواستم.
با تشکر

barnamenevisjavan
جمعه 13 مرداد 1396, 20:01 عصر
با سلام
teleric
infragistic
dev component
janus
کدام بهتر است؟
سلام بهترین کامپوننت Devexpress هستش که فوقالعاده قوی و سریع هستش دلایل خودمو براتون توضیح میدم باقی کنترل ها که گفتید من خودم باهاشون کار کردم نه مرجع مناسبی دارن ن کنترل های کافی و قوی
Devexpress برای هرنوع کاری میشه گفت کاملترین کنترل رو با شخصی سازی زیاد داره
سورس کدهاش موجوده میتونید نسخه شخصی سازی شده ریلیز کنید
مستندات قوی و کافی داره هم انلاین میتونید توی سایتش رفرنس های کافی همراه مثال پیدا کنید هم کانال یوتوبش پره از فیلمای اموزشیش
برخلاف کنترل های دیگه این کنترل ها سرعت و قدرت برنامه رو بجای اینکه کاهش بدن بیشتر میکنن.
این تصویر نمونه برنامه ای هست که باهاش طراحی کردم، قابلیت های خیلی خوب و قوی داره که حجم کد نویسی و زمان تولید برنامه رو کاهش میده، توسط devexpress برنامه هایی که من تولید میکنم از لحاظ چینش کنترل ها و استاندارد سازی فاصله ها و... همه گی یکپارچه و استاندارد هستش به لطف layout manager
http://s9.picofile.com/file/8302097576/Untitled.png

barnamenevisjavan
جمعه 13 مرداد 1396, 20:04 عصر
درود

ببینید استفاده از کامپونت یه مورد سلیقه ای هستش...خیلی از برنامه نویسان ممکنه در پروژشون از یک کامپونت استفاده کنن...گاهی ممکنه همزمان از 2 تا کامپونت استفاده کنن و گاهی هم ممکنه اصن از کامپونت های اماده استفاده نکنند و خودشون کامپونت اختصاصی بنویسند.

پس به نظرم بهتره خودتون یه مقایسه ای داشته باشین و ببینید کدوم کامپونت اون ابزارهایی که شما میخواهید رو دارد.

من به شخصا خودم از 3 تا کامپونت که غولی هستند برا خودشون با توجه به حجم زیادشون:لبخند: تلریک و
infragistic و دیو اکسپرس استفاده نکردم چون حجم بالایی دارند و فکر میکنم سرعت لود پروژه رو هم شاید کاهش بدند در کنار اون حجم پروژه رو هم زیاد میکنند.

در مقابل یک سری کامپونت های دیگری هستش که همیشه اینارو بخاطرحجم کم و راحتی کار باهاشون در پروژه هام استفاده میکنم که توصیه میکنم اینارو بررسی کنید :

Actipro WinForms Controls

BCGSoft BCGControlBar

DevComponents.DotNetBar

Janus WinForms Controls

KlikSoft Entrylib

Namtuk Command Button

Softgroup Controls Suite

VIBlend WinForms Controlsاون 2 تا که گفتید قبول دارم ولی Devexpress ن، خدایی اصلا باعث کندی نمیشه خودم چندتا پروژه کار کردم خیلی عالی بوده

m_karimi
شنبه 14 مرداد 1396, 18:34 عصر
لینک دانلود

DevComponents.DotNetBar

Janus WinForms Controls

برای ویژوال 2015 رو میخواستم.
پیدا نمیکنم لینک رو. میشه راهنمایی کنید.

parvizwpf
یک شنبه 15 مرداد 1396, 10:31 صبح
http://p30download.com/fa/entry/52490/

parvizwpf
یک شنبه 15 مرداد 1396, 10:32 صبح
https://downloadly.ir/software/programming/devcomponents-dotnetbar/

samiasoft
یک شنبه 15 مرداد 1396, 11:55 صبح
اون 2 تا که گفتید قبول دارم ولی Devexpress ن، خدایی اصلا باعث کندی نمیشه خودم چندتا پروژه کار کردم خیلی عالی بوده

Devexpress اخرین نسخش برای اجرا در فرم ها ایا با دات نت نسخه 2 هم قابل استفادست یا نه؟ نسخه های قدیمیش رو بررسی کردید کدوم نسخه حداقل دات نت 2 رو داشته باشند؟

shahrokh18es
یک شنبه 07 مهر 1398, 15:53 عصر
سلام خدمت
barnamenevisjavan (https://barnamenevis.org/member.php?205725-barnamenevisjavan)
https://barnamenevis.org/images/statusicon/user-offline.png
آقا میتونم بپرسم Dev express رو چطور فارسی کردید؟
مخصوصا تقویم

SajjadKhati
دوشنبه 08 مهر 1398, 23:44 عصر
سلام بهترین کامپوننت Devexpress هستش که فوقالعاده قوی و سریع هستش دلایل خودمو براتون توضیح میدم باقی کنترل ها که گفتید من خودم باهاشون کار کردم نه مرجع مناسبی دارن ن کنترل های کافی و قوی
Devexpress برای هرنوع کاری میشه گفت کاملترین کنترل رو با شخصی سازی زیاد داره
سورس کدهاش موجوده میتونید نسخه شخصی سازی شده ریلیز کنید
مستندات قوی و کافی داره هم انلاین میتونید توی سایتش رفرنس های کافی همراه مثال پیدا کنید هم کانال یوتوبش پره از فیلمای اموزشیش
برخلاف کنترل های دیگه این کنترل ها سرعت و قدرت برنامه رو بجای اینکه کاهش بدن بیشتر میکنن.
این تصویر نمونه برنامه ای هست که باهاش طراحی کردم، قابلیت های خیلی خوب و قوی داره که حجم کد نویسی و زمان تولید برنامه رو کاهش میده، توسط devexpress برنامه هایی که من تولید میکنم از لحاظ چینش کنترل ها و استاندارد سازی فاصله ها و... همه گی یکپارچه و استاندارد هستش به لطف layout manager
http://s9.picofile.com/file/8302097576/Untitled.png

سلام
برای ویژال استودیوی 2019 ، شما DevExpress را نصب کردید؟
اگه آره :
-نسخه ی کرک شده مشکلی نداره؟ سرعت پروژه رو کند نمیکنه و باگ نداره و ...؟ (چون نسخه ی غیر کرک شده ، رو که نمیشه استفاده کرد و محدودیت داره)
-لینک دانلودش را میدید؟ (چون نسخه ی کرک شده ی سازگار با VS2019 رو ندارم و ندیدم.)
-کنترلی داره که بشه شبیه پنجره ی Preference در فتوشاپ 2019 ، کنترلی شبیه کنترل زیر (همین کنترلی که سمت راست هست و گزینه ی "برنامه" و "ظاهز" داره) را ساخت؟ اگه آره ، اسم کنترلش چیه؟ (کنترل زیر ، کنترل تلریک هه) (میخوام دقیقا ظاهرش و رنگ ها را بشه مثل کنترل زیر ساخت . اما کنترل تلریک چون هم حجیم تره و هم مستنداتش معلوم نیست و هم سخت تره ، بصورت پیش فرض زیاد تمایلی بهشون ندارم) :

150799

barnamenevisjavan
سه شنبه 09 مهر 1398, 18:33 عصر
سلام
برای ویژال استودیوی 2019 ، شما DevExpress را نصب کردید؟
اگه آره :
-نسخه ی کرک شده مشکلی نداره؟ سرعت پروژه رو کند نمیکنه و باگ نداره و ...؟ (چون نسخه ی غیر کرک شده ، رو که نمیشه استفاده کرد و محدودیت داره)
-لینک دانلودش را میدید؟ (چون نسخه ی کرک شده ی سازگار با VS2019 رو ندارم و ندیدم.)
-کنترلی داره که بشه شبیه پنجره ی Preference در فتوشاپ 2019 ، کنترلی شبیه کنترل زیر (همین کنترلی که سمت راست هست و گزینه ی "برنامه" و "ظاهز" داره) را ساخت؟ اگه آره ، اسم کنترلش چیه؟ (کنترل زیر ، کنترل تلریک هه) (میخوام دقیقا ظاهرش و رنگ ها را بشه مثل کنترل زیر ساخت . اما کنترل تلریک چون هم حجیم تره و هم مستنداتش معلوم نیست و هم سخت تره ، بصورت پیش فرض زیاد تمایلی بهشون ندارم) :

150799
سلام من خیلی وقته که از Winform استفاده نمیکنم و از wpf استفاده میکنم و نیازی به کامپوننت های devexpress و... ندارم برای همین نسخه های جدیدش رو تست نکردم
اما اخرین نسخه بهمراه کرک معتبر در سایت دانلودلی موجود هستش از اونجا میتونید دانلود کنید. حقیقتا devexpress بخاطر ویژگیهای زیادی که داره یه مقدار ممکنه سرعت برنامه رو کند کنه (منظور اجرا و عملکرد هستش وگرنه تمام کنترل ها بصورت حرفه ای برنامه نویسی شدن تا در هنگام کار با داده های زیاد پرفورمنس خوبی داشته باشن)
شما میتونید از کنترل tabcontrol استفاده کنید و حالت چینش تب هارو روی عمودی یا افقی بزارید برای رنگش هم میتونید تم های تاریک رو فعال کنید مستندات کامل و خوانایی هم داره از سایت devexpress پیگیری کنید

MMRavari
سه شنبه 09 مهر 1398, 21:01 عصر
سلام دوست خوب
میتونم بپرسم برای WPF کتابی که کامل باشه داری
چون تمام آموزشهائی رو که دیدم فقط اصول اولیه رو آموزش میدن
ولی من کل و اساسی میخوام
ممنون

barnamenevisjavan
سه شنبه 09 مهر 1398, 21:56 عصر
سلام دوست خوب
میتونم بپرسم برای WPF کتابی که کامل باشه داری
چون تمام آموزشهائی رو که دیدم فقط اصول اولیه رو آموزش میدن
ولی من کل و اساسی میخوام
ممنون
سلام من خودم بصورت خودآموز یاد گرفتم (تمرین، خطا، تلاش) متاسفانه یه مرجع کامل و به درد بخوری که تمام مباحث رو پوشش بده نیستش
من پروژه های جالب رو از گیتهاب پیدا میکردم و کدهای اون رو بررسی و تغییر میدادم، یسری اموزش دست و پا شکسته هم از یوتیوب پیدا میکردم و نگاه میکردم
تو سایت دانشجویار 2 تا دوره wpf عالی هستش حتما تهیه کنید.
تنها یه کتاب به درد بخور در این مورد هستش که اسمش wpf 4 unleashed هستش البته کتاب های دیگه ای هم هستش که بصورت موضوعی هستن و یه مبحث خاص رو پوشش دادن البته دقت کنید که منبع فارسی مناسبی جز همون دوره دانشجویار نیست