PDA

View Full Version : چرا لیبل 1 برابر با لیبل 2 نمیشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

علیرضا5
شنبه 14 مرداد 1396, 20:13 عصر
با سلام بنده از طریق کد آژاکس زیر Label1 رو از آیتم انتخابی از DropDownList1 پر می کنم

<script src="jquery.js" type="text/javascript"></script>
<script type="text/javascript">
$(function () {
$('#DropDownList1').change(geta);
});
function geta() {
type: "POST"
$('#Label1').html($('#DropDownList1').val());
}
</script>

تا اینجا مثلا اگه Label1 اولش x باشه و ما از DropDownList1 گزینه تست رو انتخاب کنیم Label1 برابر با تست میشه و مشکلی نیست

حالا یک لیبل دیگه و یک باتون به صفحه اضافه می کنم و کد زیر رو در قسمت سی شارپ می نویسم

Label2.Text = Label1.Text;

حالا با توجه به انتخاب گزینه تست از DropDownList1 و اینکه Label1 هم برابر با تست شده بعد از فشردن باتون باید لیبل دومی هم برابر با تست بشه
ولی نمیشه و لیبل دومی همون برابر متن اولیه Label1 یعنی x میشه

برای ذخیره اطلاعات نیاز دارم لطفا راهنمایی بفرمائید
با تشکر

این هم کد های jquery.js
145981

Tekyegah
شنبه 14 مرداد 1396, 20:36 عصر
حالا من یه سوال ازتون میپرسم
وقتی رو button کلیک میکنید مقدار Lable1 چی میشه !

علیرضا5
شنبه 14 مرداد 1396, 23:42 عصر
مقدار اولیه لیبل ۱ x هست و وقتی از کشو گزینه تست رو انتخاب می کنم مقدار لیبل ۱ برابر با تست میشه
بعد از کلیک روی باتون مقدار لیبل ۱ مجددا برابر با x میشه
در حالی که من میخوام لیبل ۱ همون تست بمونه و لیبل ۲ هم تبدیل به تست بشه

علیرضا5
شنبه 14 مرداد 1396, 23:43 عصر
حالا برای حل این مشکل باید چیکار بکنم

Tekyegah
یک شنبه 15 مرداد 1396, 21:20 عصر
منم یه پروژه ساختم و مراحلی که گفتین رو امتحان کردم ... چون به صورت تجربی کدنویسی رو یاد گرفتم دلیل علمیش رو نمیدونم اما فکر میکنم
چون صفحه کامل میره سمت سرور و برمیگرده زمانی که رو button میزنید . مقداری نمیگیره .
من از زمانی که با jquery آشنا شدم دیگه سبک کدنویسیم رو تغییر دادم یه صفحه HTML میسازم و بقیه کارهار رو با jquery انجام میدم نه ادغامی از jquery و ابزارهای ASP.Net !
فقط یه صفحه Engine.aspx میسازم که کارهای سمت سرورم رو انجام بده مثل Select , insert , delete , update ...

میشه توضیح بهتری بدید که چرا از هر دو jquery و button asp.net میخواید همزمان استفاده کنید !؟

علیرضا5
یک شنبه 15 مرداد 1396, 21:39 عصر
خوب حالا من می خوام متن لیبل ۱ رو در دیتابیس ذخیره کتن فرقی هم برام نمی کنه که با جی کویری باشه یا باتون
تو دوتاشم موندم راه هرکدومش رو بگید ممنون میشم

mortezagt
دوشنبه 16 مرداد 1396, 15:48 عصر
منم یه پروژه ساختم و مراحلی که گفتین رو امتحان کردم ... چون به صورت تجربی کدنویسی رو یاد گرفتم دلیل علمیش رو نمیدونم اما فکر میکنم
چون صفحه کامل میره سمت سرور و برمیگرده زمانی که رو button میزنید . مقداری نمیگیره .
من از زمانی که با jquery آشنا شدم دیگه سبک کدنویسیم رو تغییر دادم یه صفحه HTML میسازم و بقیه کارهار رو با jquery انجام میدم نه ادغامی از jquery و ابزارهای ASP.Net !
فقط یه صفحه Engine.aspx میسازم که کارهای سمت سرورم رو انجام بده مثل Select , insert , delete , update ...

میشه توضیح بهتری بدید که چرا از هر دو jquery و button asp.net میخواید همزمان استفاده کنید !؟

حق با ایشونه
شما یه onchange="geta()" به کنترل دراپ داون اذافه کن و با جاوا کارو انجام بده .پای آژاکس رو اینجا وسط نیار (;

علیرضا5
دوشنبه 16 مرداد 1396, 19:16 عصر
حق با ایشونه
شما یه onchange="geta()" به کنترل دراپ داون اذافه کن و با جاوا کارو انجام بده .پای آژاکس رو اینجا وسط نیار (;

اگه میشه لطفا یک نمونه بنویسید

Tekyegah
پنج شنبه 19 مرداد 1396, 01:37 صبح
سلام
واستون یه تست گذاشتم ... امیدوارم بدردتون بخوره ...

البته قبلا تو یه تاپیک دیگه دیده بودم که در مورد موضوع "برنامه دیوار" که لیست باکس استان رو تغییر میدیم بدون refresh شدن صفحه لیست باکس پایین تغییر میکنه هم صحبت شده بود که دوستان راهنمایی کرده بودن ...
گفتم دیگه 2 تا یکیش کنم که چطوری با jquery این رو هم بصورت بهتری پیاده سازی کنید ...

فقط یادتون باشه از button های خود ASP دات نت و هر چیزی که Runat=Server داره دیگه باید بگذرید و به این سبک بنویسید ...

اگه مشکلی بود در خدمتتون هستم

دانلود نمونه کد : http://upload-free.ir/MediaUploader/hamed/ASP/WebSite1.zip

موفق باشید