PDA

View Full Version : درخواست راهنمایی برای ادامه مسیر در وب یا اندروید

sara_aryanfar
سه شنبه 17 مرداد 1396, 05:56 صبح
با سلام خدمت دوستان من در شاخه های مختلف برنامه نویسی رفتم و از هر کدام به حد متوسط آموختم اما می خواهم به طور تخصصی در یک مورد کار کنم مدتی هست در حال تحقیق بین دو گزینه اندروید و طراحی و برنامه نویسی وب هستم اما واقعا بین این دو مورد موندم از یک طرف اکثر سفارشات وکار کارفرمایان در حوزه وب هست و کمتر شرکت یا کارخونه ای میاد برای خودش اپ درخواست کنه و اکثر افراد به دلیل امکانات مدیریتی بیشتر سایت می خواهن از طرفی هم اندروید طیف وسیعی از مخاطبان رو شامل میشود ممنون میشم دوستانی که دستی بر آتش دارن و اطلاع دقیقی از ووضعیت دارند من رو راهنمایی کنند

moslem.hady
سه شنبه 17 مرداد 1396, 07:19 صبح
تو حوزه اندروید اگه بتونید از خودتون ایده ای بدید و نرم افزاری برای خودتون بزنید که بازار داشته باشه که فوق العاده میشه. توی وب هم چنین موضوعی هست ولی اندروید سریعتر رشد میکنه.
همونطور که خودتون اشاره کردید، وب مشتری زیاد داره. ولی خوب اگه سفارش زیاد بگیرید هم سرسام دادن به این مشتری ها سخته!
پیشنهاد من اینه که وارد هر کدوم که میشید (ترجیحا اندروید) یه محصولی بنویسید که بقیه ازش استفاده کنن و برای شما درآمد داشته باشه.

sara_aryanfar
سه شنبه 17 مرداد 1396, 08:06 صبح
تو حوزه اندروید اگه بتونید از خودتون ایده ای بدید و نرم افزاری برای خودتون بزنید که بازار داشته باشه که فوق العاده میشه. توی وب هم چنین موضوعی هست ولی اندروید سریعتر رشد میکنه.
همونطور که خودتون اشاره کردید، وب مشتری زیاد داره. ولی خوب اگه سفارش زیاد بگیرید هم سرسام دادن به این مشتری ها سخته!
پیشنهاد من اینه که وارد هر کدوم که میشید (ترجیحا اندروید) یه محصولی بنویسید که بقیه ازش استفاده کنن و برای شما درآمد داشته باشه.
واقعیت اینه که من با هرکدوم از اندروید کاران مطرح که حرف زدم گفتن که بهترین راه درآمدش اینه بری شرکت کار کنی و اصلا در فکر مارکت ها نباشید که اوضاع درآمدشون خوب نیست برای همون هست که مردد شدم بین وب و اندروید و خب وقتی به اگهی های استخدام و تعداد پروژه های درخواست شده هم که نگاه می کنم می بینم وب سرتره شما در کدوم مورد تجربه دارین اندروید یا وب

moslem.hady
سه شنبه 17 مرداد 1396, 08:12 صبح
اصلا نمیشه اینطوری نتیجه گرفت. بازار یه برنامه نویس یا یه شرکت به کیفیت کارش و کیفیت بازاریابیش بستگی داره. وب اگه بهتره، بازارش هم اشباع تره. الان خیلی طراح های سایت(به اصطلاح)، یه وردپرس بالا میارن 50 هزار تومن! که همون کار رو ما بخوایم طراحی کنیم کمتر از 2 تومن نمیشه!
تو پست قبلی من ترجیحم رو گفتم. ولی اگه بخواید برای مشتری کار کنید، فکر میکنم وب بهتره. اما اگه بتونید برید توی یه شرکتی که کار اندروید انجام میده باز اینم بهتره.
پس شد:
1- برای خودتون یه نرم افزار یا وب بزنید (درآمد اولیه نداره و همش هزینه است و ممکنه حتی جا نیفته و برای کسی خوبه که وقت آزاد داشته باشه و بتونه ایده خوب پیدا کنه)
2- توی یه شرکت معتبر اندروید کار کنید
3- خودتون تنها یا توی یه شرکت کار وب کنید.

sara_aryanfar
سه شنبه 17 مرداد 1396, 08:30 صبح
اصلا نمیشه اینطوری نتیجه گرفت. بازار یه برنامه نویس یا یه شرکت به کیفیت کارش و کیفیت بازاریابیش بستگی داره. وب اگه بهتره، بازارش هم اشباع تره. الان خیلی طراح های سایت(به اصطلاح)، یه وردپرس بالا میارن 50 هزار تومن! که همون کار رو ما بخوایم طراحی کنیم کمتر از 2 تومن نمیشه!
تو پست قبلی من ترجیحم رو گفتم. ولی اگه بخواید برای مشتری کار کنید، فکر میکنم وب بهتره. اما اگه بتونید برید توی یه شرکتی که کار اندروید انجام میده باز اینم بهتره.
پس شد:
1- برای خودتون یه نرم افزار یا وب بزنید (درآمد اولیه نداره و همش هزینه است و ممکنه حتی جا نیفته و برای کسی خوبه که وقت آزاد داشته باشه و بتونه ایده خوب پیدا کنه)
2- توی یه شرکت معتبر اندروید کار کنید
3- خودتون تنها یا توی یه شرکت کار وب کنید.
خب اون بحث 50 تومن درسته البته بیشتر برای کارای شرکتی و معرفی به درد می خوره و الا طرف طرح خاصی بخواد مجبوره بره سراغ برنامه نویس البته بماند اکثر همین 50 تومنیا تونستن شرکت بزنن و برنامه نویس استخدام کنن در مورد اندروید بله اگر برنامه ای بزنید که واقعا اقبال عمومی بهش بشه خوب میره اما الان هر چی فکرشو بکنید زدن و یه مدت هم که کتاب باب شده بود و اعتماد افراد رو به خرید کم کرده یعنی نرم افزار رایگان نباشه حتی دانلودشم نمی کنن من راستش دیگه نه حوصله شاخه به شاخه شدن دارم و نه اینکه وقتش بنابر این می خوام یکی رو حرفه ای جلو برم اما واقعا بین این دوتا موندم همه میگن اندروید خوبه اما به قول شما تنها زمانی که بتونی یه ایده ای درست کنی و الا نیاز بازار وب هست یعنی مثلا یه شرکت یا هر صنفی که مد نظرتون باشه بیشتر وب سفارش میده

moslem.hady
سه شنبه 17 مرداد 1396, 09:04 صبح
خوب شما که نمیخوای 24 ساعته بری توی یه شرکت کار کنی. 8 ساعت از وقتت رو یکی از این موارد برو، مورد دیگه رو تو وقت آزاد برای خودت کار کن.
مثلا برای اندروید توی یه شرکت استخدام شو، و تو وقت آزاد خودت، وب کار کن.
اگه علاقه داشته باشی اصلا سخت نیست.

hakim22
سه شنبه 17 مرداد 1396, 10:09 صبح
وب همیشه گزینه ی بهتریه.

اول اینکه بیشتر برنامه های اندروید و ... نیاز به وب و وب سرویس دارند. کلا برنامه ای با اینترنت ارتباط نداشته باشه یا برپایه ی وب نباشه فراگیر نمیشه.
پس برای پیاده سازی بسیاری از اپ ها نیاز به یک وب سایت و وب سرویس هست.

خیلی از اپ های پر طرفدار امروز اول سایت بودند و بعدا (بعد از سود دهی و کسب درآمد بالا) به سمت اپ رفتند و کمتر اپی بوده که مسیر رو برعکس طی کرده باشه.

نسل اپ های گوشی در چند سال دیگه جاش رو رباتهای تلگرام در شبکه های اجتماعی میده. خیلی از دردسرهایی که پیاده سازی اپ برای سیستم عامل های مختلف داره ربات نداره.
و تقریبا همه ی کارهای یک اپ رو ربات هم میتونه انجام بده. امکات رباتها در شبکه های اجتماعی روز به روز بیشتر میشه. ( خیلی از شرکتهای چینی مانند Alibaba همه ی سرویسهاشون رو در WeChat ارائه می کنند. یا در Skype رباتی وجود که می توانید بلیط هواپیما خریداری کنید. رباتهای تلگرام هم حتما دیدید. ولی WeChat در این زمینه خیلی پیشرفته تره و انتظار میره تلگرام هم به همین سمت بره)

همینطور امروز شما می توانید با جاوا اسکریپت اپ های گوشی رو پیاده کنید.با فریم ورکهای SPA مانند Angular ، React و همینطور VueJS می توانید یک برنامه ی Desktop یا حتی اپ گوشی بسازید (فقط با دانش JavaScript ، CSS و HTML) این تکنیک پیاده سازی اپ خیلی سریع داره رشد میکنه و هر روز ابزار بهتری براش میاد. یکی از نمونه های معروفش برنامه ی Slack هست که نسخه ی Desktop ، App و سایت وبش یک کده.

همینطور برنامه ی VSCode که یکی از محبوبترین ادیتورهای کد محصول مایکروسافته با جاوا اسکریپت نوشته شده و در همه ی سیستم عاملها کار میکنه .

با آمدن تکنولوژی هایی مانند Node.js و فریم ورکهایی مانند React Native و( Weex برای VueJS) همینطور ابزاری مانند https://electron.atom.io افق برنامه نویسی جاوا اسکریپت خیلی گسترده تر شده.

پیشنهاد من این است که در حوزه ی وب Front-end کار کنید که این روزها بازار گرمی داره و آینده ی آن هم روشنه. استخدام های این رشته هر روز بیشتر میشه و تقاضا برای SPA بالا رفته.