PDA

View Full Version : انتشار پروژه با DB

Sedaghat11021377
شنبه 21 مرداد 1396, 23:42 عصر
سلام و خسته نباشید...
دوستان مشکل من خیلی حیاتیه...قبلاً تو انجمن در مورد پایگاه داده سوالمو مطرح کردم، ولی درست درمون جوابمو نگرفتم...
فرض کنید من پروژمو تکمیل کردم، یعنی رابط کاربری برنامه رو پیاده سازی کرد و برنامه نویسی ها هم تموم شدش، توی سیستمم اومدم پایگاه داده رو با پروژم متصل کردم...
حالا باید چیکار کنم که بتونم پروژم رو به یه سیستم دیگه منتقل کنم؟

اول از همه ، یه سوال تکراری. نیازه که روی سیستمی که میخوام پروژه رو روش منتقل کنم، sql server نصب باشه؟ اگه نه که هیچ، ولی اگه آره، ورژن و سال تولیدش فرق داره؟
دوم اینکه، پایگاه داده چطور باید منتقل بشه به سیستم دیگه؟ اینکه منطقی نیست بگیم دیتا بیس باید جداگانه رو سیستمه منتقل بشه...پس باید چیکار کنیم؟
سوم اینکه ، قضیه پکیج کردن پروژه چیه؟
چهارم اینکه، چطور ستاپ پروژم رو تهیه کنم؟ در واقع یه چیزایی رو میدونم. تو وبسایتای دیگه دیدم. ولی فقط گفتن که باید چیکار کنیم. در مورد گزینه هایی که انتخاب میکنیم هیچ توضیحی ندارن.

در آخر اینکه منم زیاد وقت گشت و گذار ندارم. 1 ماه نیم دیگه فرصت دارم تا پروژه دانشجوییم رو تموم کنم و هنوز نصفشم کامل نکردم. جالبشم اینجاس که از پارسال کاراشو شروع کردم، بزرگترین مشکلاتمم روی همین پایگاه داده و انتقالش به سیستم دیگه بوده...

دیگه نمیتونم بگم " لطفاً یه راهنمایی کنین"...باید بگم که" به طور اساسی به کمک نیاز دارم"...
پایان

رامین مرادی
یک شنبه 22 مرداد 1396, 00:25 صبح
بله اگه بانک اطلاعاتیتون اس کیو ال هست باید روی سیستم هدف نصب بشه. شما میتونی دو نسخه نصب کنی . یکی اکسپرس نسخه کم حجم هس. یکی هم همین معمولی که رو سیستم خودت نصب کردی.در ضمن سعی کن ورژنی که خودت استفاده میکنی رو سیستم هدف نصب کنی.
ستاب هم کاری که میکنه اینه که فایل های مورد نیاز برنامه شما مثل نسخه فریمورک یا نسخه اس کیو ال یا کامپوننت های مورد نیاز برنامتون رو تو مسیر های از پیش تعریف شده ایجاد میکنه . و شرتکات و چیزای دیگه رو رو سیستم ایجاد میکنه. شما خودتونم میتونید یه همچین برنامه ای طراحی کنید.
پایگاه داده هم رو از سیستم خودتون بکاپ میگیرید و رو سیستم هدف ریستور میکنین یا اینکه پایگاه دادتون رو دیتچ میکنید و رو سیستم هدف اتچ میکنید.معمولا کسایی که با اس کیو ال کار میکنه باید با این موارد اولیه آشنا باشن. اگه مشکل دارید رو سیستم هدف اس کیو ال رو نصب کنید میتونید رو اکسس سوییچ کنید.

NasimBamdad
یک شنبه 22 مرداد 1396, 20:41 عصر
از SQLite استفاده کن. دیگه نیازی نیست دیتابیس نصب کنی . چندتا فایل dll کنار برنامه قرار میگیره

Sedaghat11021377
سه شنبه 24 مرداد 1396, 19:19 عصر
نمیخواستم برای انتقال دیتابیس از عمل دیتچ استفاده کنم...دنبال راهی بودم که دیتابیس خود به خود با برنامه منقل بشه... از استاد دانشگاهمون پرسیدم که گفت باید پایگاه داده خودت رو با برنامه ای که نوشتی ، پچ کنی و برنامتو منتقل کنی...ولی منظورش از پچ کردنو نفهمیدم...
mer30

ali_md110
سه شنبه 24 مرداد 1396, 20:26 عصر
سلام ببین دوست من بیشتر مشکلات شما با Code First کردن برنامه حل میشه یعنی برنامه از روی کدهای برنامه بانک رو از روی کلاسهای POCOمیسازه و حتی داده های پیش فرض هم میتونید وارد کنید
ولی چون وقت ندارید
برای انتقال برنامه بستگی به ورژن ویژوال استودیو اگر 2013بود به این آدرس برید و دانلود کنید و Template رو نصب کنید توی همین صفحه ورژن 2015 و 2017 هم گذاشته

https://marketplace.visualstudio.com/items?itemName=UnniRavindranathan-MSFT.MicrosoftVisualStudio2013InstallerProjects (https://marketplace.visualstudio.com/items?itemName=UnniRavindranathan-MSFT.MicrosoftVisualStudio2013InstallerProjects)
بعد از نصب این برنامه به Template های ویژوال یک Templete در قسمت Other Project اضافه میشه
به سولوشن برنامه یک پروژه جدید از نوع Setup And Deployment اضافه کنید
در اونجا یک ویزارد میاد و به ترتیب مینونید setup سازی رو انجام بدید و فایل
و روی همین پروژه کلیک کنید در قسمت Properties همین پروژه به قسمت Prerequestment برید در اونجا بستگی به نوع ورژن دات نت و اسکیول استفاده شده نیازمندیهای پروژه ست اپ رو میتونید انتخاب کنید مثلا Sql express رو انتخاب کنید و در قسمت پایین همین صفحه 3 تا رادیو باتن هست اون رادیو وسطی رو انتخاب کنید
و معنی اون اینه که مشتری شما هنگام نصب برنامه
برنامه ست آپ مراجعه کنه به فولدر حاوی فایلهای ست آپ و اسکیول سرور و دات نت و سایر نیازمندیها رو نصب کنه و نیاز به نصب آنلاین نباشه
و در ضمن
و باید تمام نیازمندیهای ست آپ توی مسیر

C:\Program Files (x86)\Microsoft SDKs\Windows

وجود داشته باشه چون برنامه نصبی ویزال استودیو نیازمندیهاش از این جا تامین میکنه
البته بستگی به نسخه ویژوال استودیو یک زیر فودر دیگه توی همین مسیر هست مثلا ویژوال استودیو 2015 فولدر Window یک زیر فولدر دیگه داره v10.0A
و این زیر فولدر باز حاوی فولدر package هست و باید نرم افزارهای خودتون مثل Sql Expreess یا هر ورژن دیکه اینجا کپی بکنید

و در نهایت شما میتونید دیتابیس برنامتون رو بصورت Attachment database استفاده کنید یعنی کانکشن استرینگ رو جوری تنظیم کنید که ادرس فولد bin برنامه شما رو بده و فقط هنگام ست آپ فقط این فایلها رو انتخاب کنید و مسیر صحیح کپی فایلهای mdf و ldf رو مشخص کنید
دیگه نیاز به کپی کردن دستی بانک نیستید همه کارا خو ست آپ انجام میده

samiasoft
سه شنبه 24 مرداد 1396, 20:46 عصر
ولی به نطر من اگر بیایید با خود اسکیوال ویژوال استودیو پایگاه دادتون رو بسازید و در سیستم موردنظری که میخواهید استفاده کنید نسخه اکسپرس اسکیوال سرور رو نصب کنید نیاز به اتچ اینا نخواهید داشت ! فقط کافیست درکانکشن ادرس دیتابیس رو از کنار برنامه بدید.

Sedaghat11021377
سه شنبه 24 مرداد 1396, 22:59 عصر
متاسفانه استاد ما قبول نمیکنه
ولی به نطر من اگر بیایید با خود اسکیوال ویژوال استودیو پایگاه دادتون رو بسازید و در سیستم موردنظری که میخواهید استفاده کنید نسخه اکسپرس اسکیوال سرور رو نصب کنید نیاز به اتچ اینا نخواهید داشت ! فقط کافیست درکانکشن ادرس دیتابیس رو از کنار برنامه بدید.

رامین مرادی
سه شنبه 31 مرداد 1396, 08:37 صبح
متاسفانه استاد ما قبول نمیکنه
چی رو قبول نمیکنه راه منطقی و عقلانی؟؟؟؟:متعجب:

به استادتون بگید که موتور پایگاه داده باید باشه که بشه رو پایگاه داده کار کرد. حالا اگه اس کیو ال هست باید سرور اس کیو ال نصب بشه. اگه اکسس هست باید OLED نصب بشه اگه مای اس کیو ال هست باید زمپی ومپی چیزی نصب بشه. حتی اگه اس کیو لایت هست باید اون دی ال ال هاش کنارش باشن.
مگه اینکه به جا مدیر پایگاه داده رو فایل ذخیره کنی داده هاتو.
در ضمن موقع درست کردن فایل نصبی میتونی اس کیو ال اکسپرس رو بزاری کنارش تا اونم خودکار نصب بشه.

Sedaghat11021377
سه شنبه 07 شهریور 1396, 23:18 عصر
بذارید یه چیز دیگه بگم...
به جای اینکه بگم "استاد ما قبول نمیکنه" باید میگفتم "استادامون قبول نمیکنن"... یعنی براشون قابل قبول نیست...نمیدونم چرا...:ناراحت:
هر چند من خودم به شخصه دوست داشتم که کار با MySql رو یاد بگیرم، ولی وقتم سر sql server رفت... همونطوری که تو دبیرستان، وقتمون سر vb رفت...:گریه:
به هر حال از دوستان ممنون:قلب: