PDA

View Full Version : روشی به عنوان جایگزین استفاده از database در زمان اجرای برنامه

beginner_1395
یک شنبه 22 مرداد 1396, 14:30 عصر
من یه سری داده دارم که فقط موقع اجرای برنامه بهش نیاز دارم
مثلا فرض کنید اطلاعات یک جدول از یک پایگاه داده را میخوام در حافظه سیستم نگداری کنم
اما نمیخوام از دیتابس استفاده کنم

البته توجه داشته باشید در واقع اطلاعات من از پایگاه داده خوانده نمیشن زیرا در این صورت نیازی به پرسیدن این سوال نبود
برای تفهیم شما این مثال را عرض میکنم

میخواستم ببینم چیزی هست مثل مثلا stringlist اما بشه اطلاعات چند فیلد از یک جدول را در آن نگهداری کرد و مثلا با استفاده از id به انها دسترسی داشت

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم
اگه نیاز بود بگید تا بازم توضیح بدم

nice boy
یک شنبه 22 مرداد 1396, 21:00 عصر
با سلام
روشهای مختلفی برای این کار وجود داره که در ابتدای اجرای برنامه داده های اون جدول رو لود کنی و در حافظه نگهداری کنی
یکی استفاده از Memory Table هست که شما می تونی فیلدهای جدولت رو توی اون تعریف کنی و به صورت رکورد اطلاعات رو داخلش نگهداری کنی. مثلا TFDmemTable
روش دیگه استفاده از لیستهای Generic هست می تونی یک کلاس تعریف کنی که معادل جدولت در دیتابیس باشه و بعد مثلا یک TList از اون کلاس تعریف کنی و داده ها رو داخل اون نگهداری کنی. TList

persia_hrn
دوشنبه 23 مرداد 1396, 11:43 صبح
مثلا فرض کنید اطلاعات یک جدول از یک پایگاه داده را میخوام در حافظه سیستم نگداری کنم

منظورتون از حافظه سیستم (هارد دیسک) هست ؟

اگر منظور این باشه که میتونید اطلاعات رو توی یک فایل ذخیره و بعد زمان اجرا لود و حتی ویرایش کنید .

beginner_1395
دوشنبه 23 مرداد 1396, 13:09 عصر
روش دیگه استفاده از لیستهای Generic هست می تونی یک کلاس تعریف کنی که معادل جدولت در دیتابیس باشه و بعد مثلا یک TList از اون کلاس تعریف کنی و داده ها رو داخل اون نگهداری کنی. TList
ممنون از پاسختون
میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید

منظورتون از حافظه سیستم (هارد دیسک) هست ؟
منظورم حافظه موقت هست

با تشکر از هردوتون

یوسف زالی
سه شنبه 24 مرداد 1396, 01:22 صبح
کلاینت دیتاست، و سایر مموری تیبل ها می تونن کار شما رو راه بندازن.

pe32_64
جمعه 08 مرداد 1400, 22:20 عصر

البته توجه داشته باشید در واقع اطلاعات من از پایگاه داده خوانده نمیشن زیرا در این صورت نیازی به پرسیدن این سوال نبود
برای تفهیم شما این مثال را عرض میکنم

میخواستم ببینم چیزی هست مثل مثلا stringlist اما بشه اطلاعات چند فیلد از یک جدول را در آن نگهداری کرد و مثلا با استفاده از id به انها دسترسی داشت

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم
اگه نیاز بود بگید تا بازم توضیح بدم
رجیستری ویندوز