PDA

View Full Version : راست چین و چپ چین ستون های datagridview

sg.programmer
یک شنبه 22 مرداد 1396, 18:54 عصر
سلام
برای
1) راست چین و چپ چین و وسط چین کردن مقادیر ستون های گرید ویو چیکار باید بکنم؟

2) چطوری میتونم مقدار منفی که در یکی از ستون های گریدهای هست الان در سمت راست عدد نشون داده میشه را بیارم سمت چپش اون عدد قرار بگیره؟

Mahmoud.Afrad
دوشنبه 23 مرداد 1396, 00:27 صبح
1-
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/cdt1fx38.aspx

2-
dataGridView1.Columns[1].ValueType = typeof(int);
dataGridView1.Columns[1].DefaultCellStyle.Format = "N0";

samiasoft
دوشنبه 23 مرداد 1396, 01:35 صبح
دوستان این برعکس شدن علامت منفی رو منم باهاش مواجهم برای همین در بیشتر پروژه ها مجبور شدم دیتاگرید رو رایت تو لفت نکنم ...

دستوراتی هم که مدیر عزیز قرار دادند رو بررسی کردم ولی بازم حل نشد

Meisam9180
شنبه 26 مرداد 1398, 17:22 عصر
دوستان این برعکس شدن علامت منفی رو منم باهاش مواجهم برای همین در بیشتر پروژه ها مجبور شدم دیتاگرید رو رایت تو لفت نکنم ...

دستوراتی هم که مدیر عزیز قرار دادند رو بررسی کردم ولی بازم حل نشد

سلام به همه دوستان، من خیلی برای این مشکل جستجو کردم و نهایتا به روش سعی و خطا کاری کردم که برای بنده جواب داد، امیدوارم به شما هم کمک کنه:
اگه دقت کرده باشین در design فرم، در قسمت EditColumn از dataGridView وقتی ستون مورد نظرتون رو از قسمت Selected Columns انتخاب میکنید، یه خصوصیتی داره به نام Column Type، به طور پیش فرض وقتی یه ستون اضافه می کنید، این خصوصیت DataGridViewTextBoxColumn هست که به هیچ وجه (حداقل من که پیدا نکردم) در حالت راست به چپ، منفی رو به درستی نمایش نمیده برای اعداد منفی، حالا بیاید این رو به DataGridViewLabelXColumn تغییر بدید، جواب میده:لبخند: من که خیلی خیلی خوشحال شدم، چون کل پروژم فقط به خاطر همین مشکل زیر سوال رفته بود
البته اینو بگم، پروژه من حالتیه که از گرید فقط برای نمایش به کاربر استفاده می کنم و تمام تیک های اضافه، ویرایش، حذف و Enable Column Reordering رو برداشتم، کنترل اینکه بر اساس مقتضیات پروژه شما، بهتون جواب بده با خودتون،:لبخندساده: