PDA

View Full Version : بدست آوردن IP سیستمی که در آن SQL است (سرور)

sheibanizaveh
یک شنبه 05 شهریور 1396, 13:19 عصر
سلام به همه ی اساتید محترم
من یک فرم لاگین دارم که قبلا یک آپی بصورت دستی بهش میدادم و اطلاعات رو از سیستم سرور میخوند . حالا سیستم سرور من بصورت اتو آی پی میگیره یعنی هر باری که کلاینت های من بخوان وارد برنامه بشن باید IP سیستمی که روی اون SQL نصب رو بدونن و حالا بنظر شما دوستان چجوری میتونم در سیستم کلاینت با باز کردن فرم لاگین اولین کاری که صورت میگیره این باشه که IP سیستمی که SQL روش نصب یا همون سرور گرفته بشه . در ضمن من نام کامپیوتر سرور رو دارم .

مهدی کرامتی
یک شنبه 05 شهریور 1396, 19:00 عصر
اگر نام سرور SQL رو داری که کانکت شدن بهش با همون نام کفایت می کنه، اما اگر اصرار داری که با آی پی باشه با این کد می تونی نام سیستم (Hostname) رو تبدیل به آی پی کنی:
IPHostEntry hostEntry;

hostEntry= Dns.GetHostEntry(host);

//you might get more than one ip for a hostname since
//DNS supports more than one record

if (hostEntry.AddressList.Length > 0)
{
var ip = hostEntry.AddressList[0];
Socket s = new Socket(AddressFamily.InterNetwork, SocketType.Stream, ProtocolType.IP);
s.Connect(ip, 80);
}

محمد رضا فاتحی
یک شنبه 05 شهریور 1396, 19:14 عصر
با اجازه آقای کرامتی...

ips = Dns.GetHostAddresses(hostname);

sheibanizaveh
یک شنبه 05 شهریور 1396, 20:39 عصر
اگر نام سرور SQL رو داری که کانکت شدن بهش با همون نام کفایت می کنه، اما اگر اصرار داری که با آی پی باشه با این کد می تونی نام سیستم (Hostname) رو تبدیل به آی پی کنی:
IPHostEntry hostEntry;

hostEntry= Dns.GetHostEntry(host);

//you might get more than one ip for a hostname since
//DNS supports more than one record

if (hostEntry.AddressList.Length > 0)
{
var ip = hostEntry.AddressList[0];
Socket s = new Socket(AddressFamily.InterNetwork, SocketType.Stream, ProtocolType.IP);
s.Connect(ip, 80);
}
سلام مجدد ببخشید من نام سرور sql رو دارم حالا کانکشن استرینگش چجوری میشه ؟

مهدی کرامتی
یک شنبه 05 شهریور 1396, 20:42 عصر
Data Source=YourServerName;Initial Catalog=YourDatabasename;User ID=YourUsername;Password=YourPassword

sara_aryanfar
یک شنبه 05 شهریور 1396, 21:27 عصر
همه انواع رشته های اتصال رو می تونید در سایت زیر همراه مثال ملاحظه کنید
https://www.connectionstrings.com/

BAHAR1394
چهارشنبه 08 شهریور 1396, 22:28 عصر
Data Source=YourServerName;Initial Catalog=YourDatabasename;User ID=YourUsername;Password=YourPassword

سلام
البته فکر کنم اگه بجای نام سرور، آی پی و شماره پورت سرور نوشته بشه خیلی بهتر باشه.

موفق باشید.