PDA

View Full Version : جمع داده های تکراری در datatable

رامین مرادی
یک شنبه 19 شهریور 1396, 13:10 عصر
وقت بخیر دوستان
من یه سری داده تو دیتا تیبل دارم که میخوام یه ستون خاص اونا باهم جمع بشه مثل تصویر زیر. ممنون میشم راهنمایی کنید.

146297

البته با روش زیر تونستم اینکار رو بکنم اما ستونهای دیگه رو بلد نیستم چجوری بیارم و نمایش بدم تو این کد فقط دو تا ستونم نمایش داده میشه (این کد رو هم از سایتای خارجی پیدا کردم و از لینک چیزی بلد نیستم )

var summedValues = from table in Dt.AsEnumerable()
group table by table.Field<string>("Id")
into groupedTable
select new
{
Id= groupedTable.Key,
Count = groupedTable.Sum(x => x.Field<int>("Count"))

};
dgv1.DataSource = summedValues;

Mahmoud.Afrad
یک شنبه 19 شهریور 1396, 18:14 عصر
اگر از دیتابیس میاد، میشه با کوئری حلش کرد مگر اینکه به دیتاتیبل اولیه هم نیاز داشته باشی. کوئری رو هم بزارید.

رامین مرادی
دوشنبه 20 شهریور 1396, 08:25 صبح
اگر از دیتابیس میاد، میشه با کوئری حلش کرد مگر اینکه به دیتاتیبل اولیه هم نیاز داشته باشی. کوئری رو هم بزارید.
بله از دیتا بیس میاد. با کوئری حل کردم . اما مشکل من با جوین هاست. سه تا جدول داریم که یکیش جدول اصلیمونه که اسم ها رو نگه میداره با کد هاشون. دوتا هم جدول دیگه داریم که کد، اسم طرف به عنوان کلید خارجی اوناس.
تو یکی از جداول یه عددی نگه میدارم تو جدول دیگه هم عدد دیگه. حال من موندم این سه تا جدول رو چجوری سکلت بگیرم. (تو بخش اس کیو ال هم سوالمو مطرح کردم http://barnamenevis.org/showthread.php?541935-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-full-join)

danialafshari
سه شنبه 21 شهریور 1396, 04:19 صبح
بله از دیتا بیس میاد. با کوئری حل کردم . اما مشکل من با جوین هاست. سه تا جدول داریم که یکیش جدول اصلیمونه که اسم ها رو نگه میداره با کد هاشون. دوتا هم جدول دیگه داریم که کد، اسم طرف به عنوان کلید خارجی اوناس.
تو یکی از جداول یه عددی نگه میدارم تو جدول دیگه هم عدد دیگه. حال من موندم این سه تا جدول رو چجوری سکلت بگیرم. (تو بخش اس کیو ال هم سوالمو مطرح کردم http://barnamenevis.org/showthread.php?541935-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-full-join)

اگه ممکنه جداول رو هم قرار بدید
بعید میدونم مشکلتون با query حل نشه

رامین مرادی
سه شنبه 21 شهریور 1396, 08:46 صبح
اگه ممکنه جداول رو هم قرار بدید
بعید میدونم مشکلتون با query حل نشه

تو لینکی که دادم اسکریپت جداول نمونه رو گذاشتم.