PDA

View Full Version : حرفه ای: پر کردن datagridview با استفاده از شرط

sldvhlds
یک شنبه 19 شهریور 1396, 16:49 عصر
سلام دوستان
یک گرید ویو دارم دارای چند تا ستون ستون 1 ستون 2 ستون 3 ستون 4 ستون 5 ستونهای 1 تا 4این گرید ویو با استفاده از اطلاعات 2 تیبل جوین شده پر میشه سوالی که دارم اینه که من چطوری میتونم ستون 5 گرید ویو رو با استفاده از یک جدول دیگه و البته با استفاده از مقدار ستون چهارم به عنوان پارامترکوئری سلکت پر کنم ممنون از وقتی که میگذارید

titipop1
یک شنبه 19 شهریور 1396, 17:58 عصر
سلام
دوست عزیز سوالتون یه کم نامفهومه شما میخوایین اطلاعات یک فیلد خاص از جدولتون رو توو ستوم پنجم گرید قرار بدین؟؟؟؟؟؟

sldvhlds
یک شنبه 19 شهریور 1396, 18:24 عصر
سلام دوست عزیز فرض کنید یک گرید داریم ستون اول شماره پرسنلی ستون دوم نام ونام خانوتدگی ستون سوم کد ملی ستون چهارم کارکرد در یک ماه به فرض این چهار ستون گفته شده با استفاده از نتیجه یک کوئری برروی 2تا تیبل جوین شده مقادیر شون پر میشه حالا میخوام ستون پنجم که مثلا اضافه کاری هست اسمش ، با استفاده از یک کوئری سلکت که پارامترش اینجوری هست پر بشه
select * from dbo.Personal where karkarde mah='
امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم فارسی بخوام بگم این جوری میشه سلکت کن از جدول پرسنال جائی که کارکرد ماه برابر است با مقدار ستون چهارم گرید ویو1:قهقهه::لبخند: و نتیجه سلکت را در خانه پنجم گرید ویو 1 نشان بده البته گرید ویو تلریکه

titipop1
یک شنبه 19 شهریور 1396, 18:39 عصر
اوکی
ببینید شما مقدار این کوئری رو بریزین توو یه متغیر یا یه تکست باکس سپس همینو بریزین توو اون ستون مد نظرتون

titipop1
یک شنبه 19 شهریور 1396, 18:45 عصر
البته با forech

sldvhlds
یک شنبه 19 شهریور 1396, 19:07 عصر
سلام دوست عزیز میتونی یک خط کد فرضی بدی هم برای پرکردن 4ستون اول وهم برای ستون اخر ممنون

Mahmoud.Afrad
یک شنبه 19 شهریور 1396, 19:25 عصر
یک مثال از مقادیر سه جدول بزنید و بگید چه خروجی مد نظرتون هست. با یک کوئری قابل پیاده سازی هست.

titipop1
یک شنبه 19 شهریور 1396, 19:40 عصر
SqlConnection con1 = new SqlConnection(@"Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename=|datadirec tory|\Tile.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30");
con1.Open();
cmd = new SqlCommand("select DISTINCT kharidar from tbl_foroosh kharidr", con1);
cmd.ExecuteNonQuery();

SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(cmd.CommandText, con1);
DataSet ds = new DataSet();
da.Fill(dt);

foreach (DataRow dr in dt.Rows)
{
comboBox1.Items.Add(dr["kharidar"].ToString());

}
ببینید مقدار این کوئری الان توو یه کمبو قرار میگیره حالا شما همین مقدار رو توو اون ستون از گرید بریزین همین

sldvhlds
دوشنبه 20 شهریور 1396, 07:34 صبح
سلام سوالمو جور دیگه مطرح می کنم سه تا جدول دارم به نامهای مشخصات کالا-جدول فروخته شده ها- جدول وضعیت ارسال (عکس ضمیمه هست) میخوام در یک ماه و سال مشخص که کاربر توی دوتا تکست وارد میکنه برنامه یک کوئری بگیره از جدولهای مشخصات کالاو فروخته شده ها(جدولها رو باهم جوین کردم) از نتایج این کوئری بیاد کد کالا- نام کالا- وتعداد فروخته شده در ماه وسال مشخص شده توسط کاربر رو توی ستونهای 1تا 3 یک دیتا گرید ویو نشون بده و بااستفاده از کد کالا که توی ستون اول نشون داده میشه وضعیت ارسال همین کالا رو توی همون ماه وسالی که کاربر توی تکست باکسهای قبلی وارد کرده از جدول وضعیت ارسال بخونه وتوی ستون 4 همون گرید ویو قبلی (نه گرید ویو جدید نشون بده ) به هر ترتیب که 3 تا جدول رو جوین میدم باز نتایج رو درست نشون نمیده یا فقط یک رکورد نشون میده یا به ازای هر کد کالا 3 ردیف تکراری تصاویر جدولهای فرضی وگرید ویو فرض رو ضمیمه میکنم ممنون از دوستان146306146307

lvl3hdi
دوشنبه 20 شهریور 1396, 16:57 عصر
سلام سوالمو جور دیگه مطرح می کنم سه تا جدول دارم به نامهای مشخصات کالا-جدول فروخته شده ها- جدول وضعیت ارسال (عکس ضمیمه هست) میخوام در یک ماه و سال مشخص که کاربر توی دوتا تکست وارد میکنه برنامه یک کوئری بگیره از جدولهای مشخصات کالاو فروخته شده ها(جدولها رو باهم جوین کردم) از نتایج این کوئری بیاد کد کالا- نام کالا- وتعداد فروخته شده در ماه وسال مشخص شده توسط کاربر رو توی ستونهای 1تا 3 یک دیتا گرید ویو نشون بده و بااستفاده از کد کالا که توی ستون اول نشون داده میشه وضعیت ارسال همین کالا رو توی همون ماه وسالی که کاربر توی تکست باکسهای قبلی وارد کرده از جدول وضعیت ارسال بخونه وتوی ستون 4 همون گرید ویو قبلی (نه گرید ویو جدید نشون بده ) به هر ترتیب که 3 تا جدول رو جوین میدم باز نتایج رو درست نشون نمیده یا فقط یک رکورد نشون میده یا به ازای هر کد کالا 3 ردیف تکراری تصاویر جدولهای فرضی وگرید ویو فرض رو ضمیمه میکنم ممنون از دوستان

سلام
نمیتونین وضعیت ارسال رو تو همون جدول فروش بزارین ؟ دلیل جدا کردنش چیه ؟
شما جداول اصلیتو میزاشتی فکر کنم بهتر میشد نتیجه گرفت

danialafshari
سه شنبه 21 شهریور 1396, 03:57 صبح
با سلام
منم درست متوجه نشدم منظورتون چیه
ولی در Join زمانی رکوردها نمایش داده میشن که در تمامی جداول وجود داشته باشند
Vaziyat_ersal رو هم در جدول فروخته شده ها قرار بدید با جدا کردنش دارید اطلاعات تکراری ثبت می کنید، افزونگی رو رعایت کنید
موفق باشید

sldvhlds
سه شنبه 21 شهریور 1396, 08:44 صبح
سلام
نمیتونین وضعیت ارسال رو تو همون جدول فروش بزارین ؟ دلیل جدا کردنش چیه ؟
شما جداول اصلیتو میزاشتی فکر کنم بهتر میشد نتیجه گرفت سلام بعضی از کالاها بدون اینکه فروش برن ارسال میشن به صورت امانی یا کالا از انبار خارج میشه ولی فروخته نمیشه ارسال میشه برای یک نمایندگی دیگه ولی جزو کالاهای فروخته شده نمیاد

aslan
سه شنبه 21 شهریور 1396, 09:57 صبح
سلام
به جدول دوم 2 تا فیلد اضافه کنید : فیلد اول برای شناسایی نوع عملیات ( فروش / خروج امانی / ...... ) و فیلد دوم که میتونه از نوع بولین باشه برای تعیین وضعیت ارسال .................. به این ترتیب به جدول سوم نیازی نخواهد بود