PDA

View Full Version : در مورد RichText

saeedh
یک شنبه 21 اردیبهشت 1382, 05:45 صبح
سلام
مشکل زیر برام پیش اومده اگر ممکنه در حل این مشکل به من کمک کنید

در هنگام مرور بعضی از وب لاگها به نظرم رسید که چه خوب می شد اگه می تونستم بعضی مطالب جالب رو در یک بانک ذخیره کنم که هر وقت دلم خواست بتونم انوها رو دوباره بخونم
برای همین برنامه ای نوشتم که یک Textbox داشت ، متن مورد نظرم رو از یک صفحه Copy می کردم در این Textbox قرار می دادم تا در بانک ذخیره بشه
این برنامه درست عمل می کرد تا هنگامی که این متن ما حاوی هیچ کد htm نباشه و هنگامی که این متن شامل کد htm باشه مثلا یک Link به یک سایت داشته باشد دیگه اون لینک در بانک ذخیره نمی شه و فقط متنی که نمایش داده شده در بانک ذخیره می شه
برای حل این مشکل به جای Textbox از RichTextbox استفاده کردم که این کنترل نیز مشکلی برام ایجاد کرده و اون اینکه کدهای RTF رو هم در بانک ذخیره می کنه که من نمی خوام این عمل انجام بشه
به نظر تون باید چه کار کنم اگه فکر بهتری دارید بگویید

خیلی مطلب رو پیچوندم ببخشید

Vahid_Nasiri
یک شنبه 21 اردیبهشت 1382, 10:28 صبح
راهی نداره! فکر می کنی برای مثال این فوروم لینک ها را به چه صورت ذخیره می کنه و سپس به صورت یک لینک واقعی که اگر روش کلیک کنی نمایش می ده؟ به صورت متن معمولی اون را سیو می کنه و بعد هنگام نمایش حرف به حرف پیغام را آنالیز می کند و به عباراتی مانند http و یا www و امثال اینها که رسید خودش تگ های html مربوطه را به صورت هوشمند ایجاد می کند.......

saeedh
یک شنبه 21 اردیبهشت 1382, 11:14 صبح
یه مثال دیگه می زنم

شما با Frontpage کار کردید
اون پایین دیدی 3 تا sheet داره

normal
html
preview

حالا ما می خواهیم قمست normal و html رو شبیه سازی کنیم
یعنی در قمست normal اون چیزی که در Browser نشون داده می شه رو ببینیم
و در فسمت html کد html مربوط به اون صفحه رو

منظورم رو فهمیدی

Vahid_Nasiri
یک شنبه 21 اردیبهشت 1382, 14:20 عصر
مثلا اینکه شما منظور من را نفهمیدی دوست عزیز نه برعکس! :twisted:
این سوال را چند وقت پیش یکی دیگر از دوستان در قسمت ای اس پی پرسید و من جواب دادم. بگرد می تونی پیداش کنی....