PDA

View Full Version : سوال: جستجو بین دو تاریخ در GridView

user1000
چهارشنبه 29 شهریور 1396, 11:09 صبح
سلام

لطفآ سوال رو حذف نکنید من جستجو کردم و چند تا تاپیک هم پیدا کردم ولی اون ها هم نتنوستن مشکلم رو حل کنن.

دوستان من میخوام بین دو تا تاریخ رو در دیتاگرید ویو سرچ کنم کدی که نوشتم وقتی بین دو تاریخ رو سرچ میکنم چیزی نمیاره ولی اگه کد sql رو در sqlserver اجرا کنم بخوبی کار میکنه.

دو تا عکس هم قرار دادم تا منظورم رو بهتر متوجه بشید.

private void btnSearch_Click(object sender, EventArgs e)
{
var dataTable = ToDataTable(db.Users.Select(u => new { u.UserID, u.FullName, u.MoneyPaid, u.TrakingCode, u.IsPaid, u.AccountNumber, u.BankName, u.DateTimePaid }).ToList());
DataView dv = new DataView(dataTable);
dv.RowFilter = "DateTimePaid ='" + txtStartDatePaid.Text + "' And DateTimePaid ='" + txtEndDatePaid.Text + "'";
dgvShow.DataSource = dv;

}

با تشکر

رامین مرادی
چهارشنبه 29 شهریور 1396, 12:23 عصر
بهتره تو فیلتر اینجوری بنویسید
date between d1 and d2

اگه جواب نداد
date >d1 and date <d2

user1000
چهارشنبه 29 شهریور 1396, 13:18 عصر
دمت گرم داداش دومی جواب داد.

یه سوال دیگه داشتم :

ما معمولآ دو حالت برای سرچ داریم یکی اینکه کاربر تو تکست باکس به محض اینکه متنی رو وارد کنه نتیجه رو تو گریدویو میبینه
یه حالت دیگه هم اینکه کل سرچ رو پشت دکمه بنویسم یعنی اینکه کاربر ابتدا مقدارها رو تو تکست باکس و کامبوباکس وارد میکنه و
بعد از اینکه روی دکمه سرچ کلیک کرد نتایج رو میتونه ببینه.

حالا میخواستم ببینم میتونم من هر دو حالت رو با هم داشته باشم ؟ اگه آره چجوری؟

الان کاری که کردم مثلآ تو تکست باکس نام و نام خانوادگی به محض اینکه حروف نام وارد بشه شخص پیدا میشه ولی برای تاریخ من کد
جستجو رو پشت دکمه نوشتم و بعد اینکه کاربر مقادیر تاریخ رو وارد کرد بعدش باید روی دکمه کلیک کنه تا نتایج بیاد .
الان این مورد خودش مشکله بنظرم کاربر از کجا بفهمه دکمه جستجو فقط برای تاریخ هستش یا برای همه و بنظرم کاری که کردم اصولی نیست.

پیشنهادتون برای جستجو چیه ؟ از چه حالتی استفاده کنم که عمومآ استفاده میشه؟

با تشکر فراوان

رامین مرادی
پنج شنبه 30 شهریور 1396, 08:20 صبح
همون جستجوی در حین وارد کردن بنظرم خوبه . چون با وارد کردن کاربر عینن میتونه ببینه چیا تو اون حوضه تو جدول هست. و بهتر از اینه که کاربر هی دکمه رو بزنه. البته مد نظر راحتی کاربره.

در مورد تاریخ من خودم دوتا متغییر در نظر میگیرم تو یه بازه تاریخ خیلی زیاد مثلا صد سال بعد با صد سال قبل و هر بار تو اون بازه سرچ میکنم . مگه اینکه کاربر تاریخ رو تغییر بده و تاریخ جدید جایگزین بشه تو اون تاریخ قبلی و در ضمن میتونی تو رویداد تغییر مقدار تاریخ اون کنترلت بازم جستجو رو صدا بزنی تا نیاز به ایجاد دکمه دیگه ای برای جستجو نباشه. البته این مورد کاملا سلیقه ای هست.