PDA

View Full Version : پیغام هشدار

saba664
یک شنبه 02 مهر 1396, 14:06 عصر
سلام

من می خوام در برنامه تحت ویندوزم که با سی شارپ نوشته شده در طی گذشت یک زمان مشخص ی پیغام روی نرم افزار باز بشه که زمان فلان کار رسیده .
ولی نم یدونم کدش چیه و از چی باید استفاده کنم؟

واضح تر بخوام توضیح بدم برای زمان بازدید این امکان رو می خوام یعنی ما چهار مرحله بازدید داریم مرحله یک تذکر شفاهی مرحله دو تذکر کتبی و مرحله سه اخطار می خوام وقتی مثلا دو تا یا سه تا از این بازدید ها انجام شد و تذکر شفاهی و کتبی و اخطار خورد به صورت خودکار مثلا بعد از 20 روز یا 30 روز ی پیغام روی نرم افزار باز بشه با محتوای پیام که هشدار فلان شخص باید مجدد بازدید شود زمان بازدیدش کمک می کنین ممنون

danialafshari
سه شنبه 04 مهر 1396, 15:19 عصر
سلام

من می خوام در برنامه تحت ویندوزم که با سی شارپ نوشته شده در طی گذشت یک زمان مشخص ی پیغام روی نرم افزار باز بشه که زمان فلان کار رسیده .
ولی نم یدونم کدش چیه و از چی باید استفاده کنم؟

واضح تر بخوام توضیح بدم برای زمان بازدید این امکان رو می خوام یعنی ما چهار مرحله بازدید داریم مرحله یک تذکر شفاهی مرحله دو تذکر کتبی و مرحله سه اخطار می خوام وقتی مثلا دو تا یا سه تا از این بازدید ها انجام شد و تذکر شفاهی و کتبی و اخطار خورد به صورت خودکار مثلا بعد از 20 روز یا 30 روز ی پیغام روی نرم افزار باز بشه با محتوای پیام که هشدار فلان شخص باید مجدد بازدید شود زمان بازدیدش کمک می کنین ممنون

با سلام
شما باید ابتدا مباحث کار با دیتابیس رو یاد بگیرید و یک جدول اصولی بسازید
سپس با کوئری می تونید این کار رو انجام بدید
که کوئریش یک همچین چیزی میشه:

SELECT tblCustomers.RegisterID, tblCustomers.FirstName, tblCustomers.LastName,tblOperationCustomers.Previo us_Visit_Date, tblOperationCustomers.Next_Visit_Date
tblOperationCustomers.status
FROM tblCustomers INNER JOIN
tblOperationCustomers ON tblCustomers.RegisterID = tblOperationCustomers.RegisterID
WHERE (tblOperationCustomers.Next_Visit_Date BETWEEN @Date1 AND @Date2)
ORDER BY tblOperationCustomers.Next_Visit_Date

شما شروع به کد نویسی کنید و هرجاشو مشکل داشتید بپرسید
در ضمن از عنوان مناسب استفاده کنید و قوانین سایت رو مطالعه کنید
موفق باشید

rezayeman
سه شنبه 04 مهر 1396, 18:00 عصر
ببخشید کوئری فقط اطلاعات میگیره اینکه هر جند وقت یکبار اطلاعات باید خونده بشه چطوری ساپورت میکنید؟

aliramazani
سه شنبه 04 مهر 1396, 19:07 عصر
یه تایمر توی برنامه بزارید که چک کنه برنامه بار چندمه باز شده و اگر بار اول بود این پیغام بار دوم بود اون پیغام
حالا از کجا بفهمه بار چندمه
خب
هر بار که برنامه باز میشه یه جا مثلا توی فایل یا ستینگ یه عددی ذخیره کن و بعد تایمر سری بعدی که برنامه باز میشه می فهمه این بار چندمه