PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل PHP و فایلهای Css

hooooman
شنبه 08 مهر 1396, 14:58 عصر
سلام
اولش بگم من از Wamp و فریم ورک Bootstrap استفاده میکنم
مشکلم اینه که وقتی صفحه Html رو داخل فایل PHP ایجاد میکنم و فایل Css رو اول صفحه لود میکنم اولین بار مشکلی نداره و استایل ها اعمال میشن اما اگر به Css استایل اضافه کنم دیگه اون استایل جدید اجرا نمیشه . اما اگر همین کدهای Html رو ببرم داخل فایل Html او موقع بدون نقص اجرا میشن .
ممکنه راهنمایی بفرمایین؟

thacker
شنبه 08 مهر 1396, 15:27 عصر
ممکنه کش کرده باشه . هر بار که استایل عوض میکند یک بار صفحه رو با دکمه های کنترل + F5 رفرش کنید ببینید برطرف میشه یا خیر

hooooman
شنبه 08 مهر 1396, 15:43 عصر
ممنون از جوابتون . حالا یه چی بگم. من بعد از ۱ نیم ساعتی اومدم دوباره رفرش کردم . اجرا شد استایل . حالا اون استایل رو برداشتم حالا باز قفل شده رو اون !!!! حذفش نمیکنه استایلرو!!!! احتمالا مشکل همون کش که شما فرمودید باید باشه . مربوط به وب سرور هستش یا مررگر؟ جایی تنظیماتی نداره Wamp ؟

thacker
شنبه 08 مهر 1396, 15:50 عصر
میتونید مثلا از این راه استفاده کنید توی کدتون :

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css?<?php echo time(); ?>" />

hooooman
شنبه 08 مهر 1396, 18:07 عصر
بسیار سپاسگزارم .

hooooman
شنبه 08 مهر 1396, 18:14 عصر
فقط اگه میشه درباره این کد ۱ توضیحی میدین . تابع time() که ثانیه های گذشته رو نشون میده. اینجا چه تغییری ایجاد میکنه؟

MRmoon
شنبه 08 مهر 1396, 19:04 عصر
فقط اگه میشه درباره این کد ۱ توضیحی میدین . تابع time() که ثانیه های گذشته رو نشون میده. اینجا چه تغییری ایجاد میکنه؟

باعث میشه مرورگر فک کنه فایل جدیده و اون چیزی که کش کرده رو نشون نمیده و هر سری فایل رو میخونه.