PDA

View Full Version : استفاده از SqlLite یا برنامه دیگر

mehrdad85
دوشنبه 10 مهر 1396, 07:41 صبح
سلام دوستان
تجربه زیادی از اندروید ندارم . جایی در آموزش ها اینطور شنیدم که برای اینکه برنامه پایگاه داده ای داشته باشه میتونیم از SqlLite استفاده کنیم ولی این برنامه خیلی برنامه جامعی نیست و صرفا کار راه انداز هست و وقتی که پایگاه داده ما خیلی بزرگ میشه و مدیریت بیشتری میخواد دیگه عملا نمیشه از اون استفاده کرد. میخواستم بپرسم واقعا همینطوره؟ اگهر درسته چه برنامه دیگه جایگزین پیشنهاد میکنین؟ و سوال دیگه اینکه برای اینکه داخل اپ بتونیم کامنت ها و نظرات را مدیذریت کنیم به علاوه بتونیم متن هایی داشته باشیم که نه تعدادشون کمه و نه اندازه هر متن مثلا در حد 3 4 صفحه میشه هر کدوم و تعدادی هم 1000 تا مثلا . اپ بخش های دیگه ای هم داره که اونا هم خیلی زیاد نیستن اما نمیشه نادیده گرفتشون. برای این کار جواب میده؟ یا اینکه باید برنامه جایگزینی انتخاب بشه؟

از راهنمایی همه دوستان سپاسگزارم

mz6488
دوشنبه 10 مهر 1396, 11:44 صبح
سلام
در خصوص سوال اول اگه منظورتون از مدیریت دیتابیس تعداد اون باشه که خودم یه کوئری از بین 10 هزار تا رکورد انجام دادم و مشکلی نداره
در خصوص سوال دوم هم واس کامنت گذاری باید از دیتابیس آنلاین استفاده بشه.هر چند الان بیشتر اپ ها دارن سمت دیتابیس آنلاین میرن و در مواقع خیلی کم و بنا به ضرورت از دیتایس آفلاین استفاده میشه

mehrdad85
دوشنبه 10 مهر 1396, 13:01 عصر
سلام
در خصوص سوال اول اگه منظورتون از مدیریت دیتابیس تعداد اون باشه که خودم یه کوئری از بین 10 هزار تا رکورد انجام دادم و مشکلی نداره
در خصوص سوال دوم هم واس کامنت گذاری باید از دیتابیس آنلاین استفاده بشه.هر چند الان بیشتر اپ ها دارن سمت دیتابیس آنلاین میرن و در مواقع خیلی کم و بنا به ضرورت از دیتایس آفلاین استفاده میشه

سلام ممنونم از راهنماییت دوست عزیز
سوال اینکه از دیتابیس انلاین برای همه قسمت های برنامه استفاده کنم یا صرفا برای مدیریت کامنت ها؟
چون من یه سری اطلاعات دیگه هم دارم که بد نیست داخل دیتابیس ذخیره کنم. برای اونا باید دیتابیس جداگانه ای داشته باشم؟
سرعت و عملکرد کدوم یکی بهتر هستش؟
میشه اگه منبعی در موردش هست معرفی بفرماید یا اینکه اگه برنامه نمونه ای داره یا نرم افزار خاصی میخواد بفرمایید که تهیه کنم؟

سپاس

mz6488
دوشنبه 10 مهر 1396, 16:51 عصر
کلا الان همه دارن به سمت دیتابیس های آنلاین میزن.این که چه قسمت هایی آفلاین داره بستگی به اطلاعات خود نرم افزار داره.مثلا ممکن بخواین اطلاعات یه نرم افزار رو از سمت ویندوز به اندروید بفرستید که اینجا آفلاین بهتره و حالت آنلاینش ممکن زیاد جوابگو نباشه.یه سری نرم افزار دیگه که جنبه مطالعاتی و یا پژوهشی داره که این حالت آنلاین بهتره.چون از نظر بروز رسانی اطلاعات دیتابیس دست تون کاملا بازه
در مورد سرعت هم قطعا آفلاین سرعت خیلی بالاتری داره.شما اگه بخواین آنلاین کار کنید میتونید از php و nodejs استفاده کنید که منابعش تو نت فراوونه

mehrdad85
دوشنبه 10 مهر 1396, 23:17 عصر
کلا الان همه دارن به سمت دیتابیس های آنلاین میزن.این که چه قسمت هایی آفلاین داره بستگی به اطلاعات خود نرم افزار داره.مثلا ممکن بخواین اطلاعات یه نرم افزار رو از سمت ویندوز به اندروید بفرستید که اینجا آفلاین بهتره و حالت آنلاینش ممکن زیاد جوابگو نباشه.یه سری نرم افزار دیگه که جنبه مطالعاتی و یا پژوهشی داره که این حالت آنلاین بهتره.چون از نظر بروز رسانی اطلاعات دیتابیس دست تون کاملا بازه
در مورد سرعت هم قطعا آفلاین سرعت خیلی بالاتری داره.شما اگه بخواین آنلاین کار کنید میتونید از php و nodejs استفاده کنید که منابعش تو نت فراوونه

سلام
دوست عزیز میشه برنامه دوتا دیتابیس داشته باشه؟
چون فرمودید برای کامنت ها انلاین استفاده کنم.با توجه به اینکه از php , nodejs هیچی نمیدونم پیشنهاد شما چیه؟

ممنون

mz6488
سه شنبه 11 مهر 1396, 12:30 عصر
سلام.
کامنت ها رو چون خود شما میخواین مشاهده کنید باید آنلاین باشه.چون شما آنلاین کار نکردید باید برید سمتش.برای شروع با php کار کنید.اصلا ترس از این نداشته باشید که php خیلی سنگین و فلان.خودم اوایل سر در نمی آوردم.تنها کاری که باید سمت سرور انجام بدید اتصال به دیتابیس و انجام دستور sql هستش که منابعش تو نت زیاده.میتونید از دوره های پروژه محور هم استفاده کنید که خیلی قشنگ تر و بهتر کار کنید.برنامه دارای دو دیتابیس افلاین تا حالا تست نکردم ولی فکر نکنم مشکلی داشته باشه.ولی اگه آفلاین و آنلاین باشه که هیچ مشکلی نداره
بعد از اینکه php رو مسلط شدید برید سمت nodejs البته اگه تعداد کاربراتون زیاد نباشه همون php خیلی بهتره