PDA

View Full Version : مبتدی: جمع کردن عدد و تبدیل نمودن به ساعت

hadi vafaii
جمعه 14 مهر 1396, 02:26 صبح
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
بنده یه برنامه ای نوشتم که مرخصی نفرات شرکت را به صورت مقدار ساعت و روزی که به مرخصی رفتن رو ثبت میکنه
اما
بنده میخوام تعداد ساعت هایی که به مرخصی رفته و روز ها رو جمع کرده و تبدیل کنیم به روز و هفته یا ماه
مثلا
یکی از نفرات توی هفته پنج بار مرخضی ساعتی گرفته ؛بار اول 30 دقیقه بار دوم 2 ساعت بار سوم 1:30 ساعت و دقیقه بار چهارم 3 ساعت و بار پنجم 4 ساعت خب اینا رو چجوری باید جمع کنم تا مقدار 11 ساعت بشه و وقتی مقدارش بیشتر از 8 ساعت شد بشه یک روز و 3 ساعت مرخصی و همینجور ادامه داشته باشه
در ضمن امکان اینکه مشخص کنیم که مثلا از تاریخ فلان تا تاریخ فلان رو محاسبه کنیم و بگیم این فرد تو این بازه زمانی انقدر مرخصی رفته
لطفا راهنمایی کنید اگر تکراریه لینک بدین و حذف نکنید ممنونم:بوس:

Mahmoud.Afrad
جمعه 14 مهر 1396, 06:39 صبح
نوع دیتابیس چی هست؟
ساختار جدوال به چه صورت هست؟ اسکریپت جدولهای درگیر را بگذارید.

پ.ن:
در بخش نامناسب سوال پرسیدید پس تاپیک منتقل خواهد شد.

hadi vafaii
جمعه 14 مهر 1396, 11:21 صبح
نوع دیتابیس چی هست؟
ساختار جدوال به چه صورت هست؟ اسکریپت جدولهای درگیر را بگذارید.

پ.ن:
در بخش نامناسب سوال پرسیدید پس تاپیک منتقل خواهد شد.

سلام
دیتابیس اکسس هست دلیل هم اینه که دیتابیس رو با اس کیو ال که می سازم و داخل دیباگ قرار میدم و همونجور که تو سایت ها گفتن ستاپ میسازم بازم هم برنامه هام رو سیستم های دیگه خطا میده

جدول

یک تیبل مشخصات پرسنل از قبیل کد شناسایی نام و نام خانوادگی و ....

یک تیبل هم آتو نامبر ،کد پرسنلی، ساعت خروج، ساعت ورود، تاریخ خروج، تاریخ ورود و نوع مرخصی که نوع مرخصی یا روزانه و یا استعلاجی و تشویقی هست یا ساعتی
-------------------------------------------
من تیبل ثبت مرخصی رو ایجاد کردم و داخلش ثبت میشه و یه تیبل دیگه ساختم که مشخصات رو بگیره و مرخصی هر فرد رو بر اساس نوع مرخصی ثبت کنه که نمی دونم چجوری تجمیع کنم که فلانی با توجه به جدول ثبت مرخصی مثلا چند بار و چند ساعت به مرخصی ساعتی رفته که اگر از 8 ساعت بیشتر شد برای فرد مورد نظر یک روز مرخصی ثبت بشه البته معلوم بشه که مثلااز سه روز مرخصی ثبت شده، دو روز مرخصی روزانه گرفته و مثلا یک روزی هم که اضافه شده از تجمیع مرخصی های ساعتی بوده البته یه راهکاری به ذهنم رسیده که یک فیلد ایجاد کنم تجمیع ساعت رو تو این فیلد ذخیره کنم و مجموع روزانه و تجمیع ساعتی رو در یک فیلد دیگه ذخیره کنم
ممنون از توجه و راهنماییتون:بوس:

Mahmoud.Afrad
شنبه 15 مهر 1396, 01:48 صبح
چرا تاریخ و ساعت ستون مجزا هستند؟
اکسس نداشتم ولی لینک زیر را ببینید
http://sqlfiddle.com/#!9/8425f3/30/0
البته باید معادل فانکشن ها رو در access جایگذین کنید.

hadi vafaii
شنبه 15 مهر 1396, 21:00 عصر
چرا تاریخ و ساعت ستون مجزا هستند؟
اکسس نداشتم ولی لینک زیر را ببینید
http://sqlfiddle.com/#!9/8425f3/30/0
البته باید معادل فانکشن ها رو در access جایگذین کنید.
:افسرده:سر در نیاوردم