PDA

View Full Version : c# programming

shirzad_info
پنج شنبه 20 مهر 1385, 21:18 عصر
سلام خدمت همه دوستان عزیز
من چند تا سوال در مورد سی شارپ دارم که امیدوارم منو راهنمایی کنین

1- تا اونجایی که من خبر دارم اکثر برنامه های سیستمی رو برای ویندوز با ویژوال سی مینویسن
میخواستم بدونم از این لحاظ سی شارپ قدرت ویژوال سی رو داره یا نه یا قابل مقایسه هستن?

2- من به رباتیک علاقه دارم و میخواستم بدونم قدرت سی شارپ در کار با سخت افزار چطوری هست و میتونم روش حساب بکنم یا حتی به درد سرش می ارزه که وقت بزارم و یاد بگیرم؟!!

3- یکی از دوستان من میگفت برای اجرای برنامه نوشته شده در سی شارپ در کامپیوتر های دیگه باید از قبل net framework. رو کامپیوتر شخص نصب بشه که خودش 400 مگابایت هست
شاید کسی بخواد یه ویروس:لبخند: کم حجم بنویسه!! یا اینکه من یک برنامه بنویسم و به صورت رایگان بر روی اینترنت قرار بدم نمیتونم که برنامه 1 مگاباتی رو 401 مگابایت کنم یا نمیتونم برای کاربر شرط بزارم که اول باید فلان چیز رو نصب کنی!! آیا این طوری درصد استقبال از نزم افزار کم نمیشه؟؟!! آیا این یک عیب برای دات نت نیست و آیا برای این مشکل راه حلی وجود دارد ؟؟

4-من میخوام روی یک زبان تمرکز کنم و در اون پیشرفت کنم آیا سی شارپ انتخاب درستیه؟

5- من از طرف داران open source هستم آیا انتخاب سی شارپ برای من کار عاقلانه ای هست؟

6-من جایی خوندم که مایکرو سافت مخواد کاری کنه که برنامه های نوشته شده در دات نت در همه سیستم عاملها اجرا بشه مثل جاوا آیا این موضوع حقیقت داره؟

7- وضعیت سی شارپ در مقایسه با دلفی و ویژوال سی چگونه هست ؟

ببخشید که سوالاتم زیاد شد
انشاالله که جبران خواهم کرد
منتظر راهنمایی هاتون هستم
در پناه حق

siavashr
پنج شنبه 20 مهر 1385, 21:55 عصر
سلام.
تا جائی که از سی شارپ میدونم جواب میدم اما این رو هم بگم که من مبتدی هستم.
1- سی شارپ ترکیبی از خانواده C است .
2- معمولا امکانات کار با سخت افزارهای معمولی مثل پورتهای معمول کامپویتر از lpt تا usb رو داره اما اگر میخواهید از روش دیگری غیر از این پورتها استفاده کنید بنده نمیدونم .
3- داشتن فریم ورک تا جائی که من میدونم الزامی است اما مایکروسافت توی پچ هایی که میده فریم ورک رو روی ویندوز نصب میکنه . اما فکر کنم امکان اجرای این کدها در خارج از فریم ورک هم باشه چون چند وقت پیش همچین بحثی رو توی همینجا دیدم یه سرچ بزنید.
4- انتخاب سی شارپ میتونه یکی از انتخابات خوب باشه مخصوصا اگر بخواهید در روبوتیک کار کنید که مقدار عملیات پردازش آن زیاد است . اصولا زبانهای خانواده سی برای امور مربوط به محاسبات از قابلیت های خوبی برخوردار هستند.
5- راستش شما باید مشخص کنید open source رو چگونه تعبیر میکنید. اگر مایل هستید کدهای برنامه شما در اختیار دیگران قرار بگیرد هیچ مشکلی از این نظر نخواهید داشت .
6- در مورد جاوا نمیدونم اما وقتی قراره دات نت برای لینوکس هم بیاد پس حتما برای خیلی چیزهای دیگر هم اماده میشود.
7- نظری ندارم .

موفق باشید
سیاوش راد

mahdi_negahi
پنج شنبه 20 مهر 1385, 23:01 عصر
1- تا اونجایی که من خبر دارم اکثر برنامه های سیستمی رو برای ویندوز با ویژوال سی مینویسن
میخواستم بدونم از این لحاظ سی شارپ قدرت ویژوال سی رو داره یا نه یا قابل مقایسه هستن?

قدرت C++ امنیت java سادگی Delphi
این 3 امکان C# است
البته لطفا دوستان دادشان در نیاید که وای این است و آن نیست این یک نقل قول از کنفرانس PDC نقل کردم ( البته بنده خودم موافق هستم)

3- یکی از دوستان من میگفت برای اجرای برنامه نوشته شده در سی شارپ در کامپیوتر های دیگه باید از قبل net framework. رو کامپیوتر شخص نصب بشه که خودش 400 مگابایت هست
شاید کسی بخواد یه ویروس کم حجم بنویسه!! یا اینکه من یک برنامه بنویسم و به صورت رایگان بر روی اینترنت قرار بدم نمیتونم که برنامه 1 مگاباتی رو 401 مگابایت کنم یا نمیتونم برای کاربر شرط بزارم که اول باید فلان چیز رو نصب کنی!! آیا این طوری درصد استقبال از نزم افزار کم نمیشه؟؟!! آیا این یک عیب برای دات نت نیست و آیا برای این مشکل راه حلی وجود دارد ؟؟

دوست عزیز این حرف را جایی نزن چون این قدرت دات نت است همچنان که VM برای جاوا قدرت محسوب می شود

4-من میخوام روی یک زبان تمرکز کنم و در اون پیشرفت کنم آیا سی شارپ انتخاب درستیه؟

هر چی انتخاب کنی درسته ، باید اول زمینه فعالیت خودت را انتخاب کنی.

5- من از طرف داران open source هستم آیا انتخاب سی شارپ برای من کار عاقلانه ای هست؟
اصلا، برنامه های کد باز زیاد هستند ولی اگر این دید را داری طرف ماکروسافت نیا
ماکروسافت = آموزش + آموزش + آموزش ( اینم با از من نیست از جایی خوندم ولی یادم نیست از کجا جنجال نشه لطفا)
برای محصولات ماکروسافت کتابها و سایتهای زیادی است که همه اینها از طرف ماکروسافت حمایت میشوند

6-من جایی خوندم که مایکرو سافت مخواد کاری کنه که برنامه های نوشته شده در دات نت در همه سیستم عاملها اجرا بشه مثل جاوا آیا این موضوع حقیقت داره؟

دارد میکند 2007 دات نت برای لینوکس بیرون می آید

7- وضعیت سی شارپ در مقایسه با دلفی و ویژوال سی چگونه هست ؟

اصلا از این سوال ها نکن چون دعوای خونین میشود ، تمتم زبانهای برنامه نویسی خوب هستند حتی QBasic

mehrzad007
جمعه 21 مهر 1385, 12:28 عصر
"میکند 2007 دات نت برای لینوکس بیرون می آید "
به نظر من این یه کمی بیشتر از 2007 و بعد هاش طول بکشه مخصوصا با توجه به روحیه انحصارطلبی مایکروسافت . شاید فقط یه شایعه !