PDA

View Full Version : سوال: تشخیص کاربران ریموت شده

negar442
یک شنبه 23 مهر 1396, 07:34 صبح
چه جوری میشه با کدهای سی شارپ، آی پی کاربری که از طریق ریموت شدن داره برنامه رو از سیستم من اجرا میکنه به دست بیارم؟

negar442
یک شنبه 23 مهر 1396, 09:02 صبح
کلا میخوام تشخیص بدم که این برنامه توسط یک کاربر ریموت شده اجرا شده یا نه؟

danialafshari
یک شنبه 23 مهر 1396, 09:09 صبح
با سلام
راهی که الان بفکر من میرسه اینه که یک جدول قرار بدید برای ورود و خروج IP های وارد شده به برنامه
هر کسی که به برنامه Login شد اطلاعات نام کاربریش به همراه IP در جدول ذخیره بشه اینطور هم میتونید یک گزارش از تمام کاربران و IP های وارد شده به نرم افزار داشته باشید
موفق باشید

negar442
یک شنبه 23 مهر 1396, 09:19 صبح
با سلام
راهی که الان بفکر من میرسه اینه که یک جدول قرار بدید برای ورود و خروج IP های وارد شده به برنامه
هر کسی که به برنامه Login شد اطلاعات نام کاربریش به همراه IP در جدول ذخیره بشه اینطور هم میتونید یک گزارش از تمام کاربران و IP های وارد شده به نرم افزار داشته باشید
موفق باشید

ظاهرا اگه به یک کامپیوتر ریموت بشیم و برنامه رو اجرا کنیم آی پی کامپیوتری که بهش ریموت شده در دسترسه و دیگه آی پی سیستم مبدا قابل دسترسی نیست که بخواهیم اونو در جدول ذخیره کنیم!
مگر اینکه راه حلی باشه که من بلد نباشم

@danialafshari (http://barnamenevis.org/member.php?68467-danialafshari)

negar442
یک شنبه 23 مهر 1396, 12:14 عصر
اصلا جنبه برنامه نویسی رو بذاریم کنار؛
آیا در ویندوز راهی داره که من وقتی به یک کامپیوتر دیگه ریموت زدم بتونم آی پی کامپیوتر خودم رو پیدا کنم؟

BAHAR1394
چهارشنبه 03 آبان 1396, 10:56 صبح
اصلا جنبه برنامه نویسی رو بذاریم کنار؛
آیا در ویندوز راهی داره که من وقتی به یک کامپیوتر دیگه ریموت زدم بتونم آی پی کامپیوتر خودم رو پیدا کنم؟

سلام
چیزیکه دوستمون گفت رو من برات تکمیلش میکنم.. ببین موقعی که شخصی روی آیکون برنامه ویندوزی کلیک میکنه شما باید آی پی خود اون سیستم رو با کد نویسی بگیری و توی یک variable نگهش داری خب؟ حالا شما یک بانک اطلاعاتی داری که برنامت داره بهش وصل میشه درسته؟ توی بخش دیتاسورس ConnectionString برنامت یا از نام سرور استفاده کردی یا ازIP سرور و پورت اسکوئل سرور و میدونی استفاده از IP و پورت همیشه توضیه میشه تا اینکه نام سیستم سرور.
حالا موقعیکه میخوای توی جدول ذخیره مشخصات سیستمی کاربرات مشخصات این کاربر اجرا کننده برنامت رو ذخیره کنی باید قبلش با IP یا نام سروری که در بخش DataSource کانکشن استرینگت به برنامت دادی مقایسه کنی و با ذخیره در یک فیلد کنترلی (0= سرور - 1=شبکه داخلی - 2= کانپیوتر راه دور) کنترلشون رو به دست بگیری و میتونی مشخصاتی مثل تاریخ و زمان و تعداد وردو به برنامه طی هرروز رو هم هندلش کنی. البته ریزه کاریهایی داره که دیگه خودت بهتر میدونی و لابلای کار بهشون میرسی و چیز سختی نیست که برات بگم... مثلاً برای تسخیص اینکه کامپیوتر در سبکه داخلی هست یا ریموت شده، باید قبل از ریختن داخل جدول، سیستم های داخل LAN رو اسکن کنی و ببینی آیا این سیستم جزو شبکه داخلی هستش یا نه؟ بعدش مقدارش رو در جدول رکورد منی.

موفق باشی.