PDA

View Full Version : حرفه ای: مشكل session در پرداخت اينترنتي

majid.gymnast
یک شنبه 23 مهر 1396, 16:31 عصر
با سلام خدمت دوستان عزيز
من يه سايت با Asp.net نوشتم كه به درگاه پرداخت بانك ملت و ایران کیش متصل ميشه.
مشکل:
كاربر وارد سايت ميشه (login) ميكنه. به صفحه پرداخت هدايت ميشه. شماره ها رو وارد كرده و با موفقيت تو صفحه بانك پرداخت ميكنه. حالا به طور اتومات به سايت برميگرده كه اطلاعات پرداختش تو ديتا بيس سايت ذخيره بشه اما ... session از بين رفته و سايت ميگه بايد دوباره login كنه..
(مقدار session ها بعد وصل شدن به بانک از دست میره) :(
ميخواستم ببينم كسي قبلاً اين مشكل رو داشته؟
چجوری این مشکل رو حل کنم
ضمنا مدت زمان سشن هم در وب کانفیگ روی 30 دقیقه تنظیم کردم و اینکه اگر پرداخت رو کامل انجام بدی به این مشکل برمیخوره ولی اگر از پرداخت انصراف بدی مشکلی پیش نمیاد

Tekyegah
دوشنبه 24 مهر 1396, 21:19 عصر
سلام
من از کوکی استفاده کردم و مشکلی نداشتم ...

majid.gymnast
چهارشنبه 26 مهر 1396, 09:29 صبح
سلام
من از کوکی استفاده کردم و مشکلی نداشتم ...

راه دیگه ای نداره اخه من اگه بخوام از کوکی استفاده کنم کل پروزم به هم میریزه چون همه جا از سشن استفاده کردم ضمنا امنیت کوکی هم پایینتره

fakhravari
چهارشنبه 26 مهر 1396, 21:03 عصر
برگشت سایت در قسمت یوزر نباشه و صفحه بدون سطح دسترسی باشه.
بر اساس شماره سفارش برگشت از بانک یوزر میتونید اطلاعاتش بروز کنید

Tekyegah
پنج شنبه 27 مهر 1396, 07:50 صبح
چیزی که به ذهنم میرسه اینه که شما توی اون ریکوستی که سمت بانک میفرستید میتونید کوری ارسال کنید و وقتی به صفحه شما برگشت داده شد همون کوری ها رو هم میفرسته
یعنی بجز فیلد های : کد درخواست ، شماره اشتراک ، مبلغ و توضیح و...
میتونید تو بدترین حالت مثلا نام کاربری و رمز عبور کاربر رو هم قرار بدید و وقتی صفحه بانک به صفحه شما برگشت داده شد ، بر اساس اون نام کاربری و رمز عبور لاگین کنید .
یه مقدار جلوش بده البته
صحیح ترش رو بخوام بگم اینه که با هر درخواستی که میخواد سمت بانک بره یه id خیلی خاص تعریف کنید و نام کاربری رو به اون اختصاص بدید
وقتی برگشت به صفحتون اون کد رو بگیرید ، نام کاربریش رو بررسی کنفد و بدست بیارید ، شماره درخواستی که برای بانک هم فرستادید دارید ، چک کنید ببینید کاربرش همون کاربریه که کد اختصاصی شما رو داره .
اگه اوکی بود لاگین بزنید و کاری به سشنی که میگید نمیشناسه نداشته باشید .
راستی یه چیزیم چک کنید ، ببینید وقتی سایت رو با www باز میکنید و لاگین میزنید . اگه بدون www باز کنید باز سشن رو میشناسه یا نه ؟

sun2rise
پنج شنبه 27 مهر 1396, 13:38 عصر
کلا برای احراز هویت کاربران از سه تا چیز استفاده کنید : sessionid , cookie , sql هم امنیتش میره بالا ، هم سرعتش میره بالا و هم اینکه مدت زمانش دیگه دست خودته میتونی یک ماه بذاری میتونه یک دقیقه بذاری تا منقضی بشه بدون باگ البته باید الگوریتمش رو بنویسید ولی از این سه تا گزینه به صورت ترکیبی برای احراز هویت کاربران استفاده کنید