PDA

View Full Version : جستجو در ComboBox

m_karimi
دوشنبه 24 مهر 1396, 00:18 صبح
سلام
من یه سری داده را از بانک در کمبو باکس ریختم و کاربر در کمبو باکس کلمه مورد نظر را تایپ می کند و آنهایی مه مطابقت داشت پیدا می شود. میخواستم در صورت فارسی نبودن کیبورد یا ویندوز، هنگامی که کاربر تایپ می کند ی عربی را به ی فارسی تبدیل کند. تابع آن را می دانم ولی نمیدانم در چه رویدادی باید تابع آن را بنویسم. در رویداد textchange تابع زیر را نوشتم ولی پیدا نمیکند
string strText = this.Text.Replace("ك", "ک").Replace("ي", "ی").Replace("ﯼ", "ی").Replace("ى", "ی").Replace("ة", "ه");
this.Text = strText;

danialafshari
دوشنبه 24 مهر 1396, 02:58 صبح
سلام
من یه سری داده را از بانک در کمبو باکس ریختم و کاربر در کمبو باکس کلمه مورد نظر را تایپ می کند و آنهایی مه مطابقت داشت پیدا می شود. میخواستم در صورت فارسی نبودن کیبورد یا ویندوز، هنگامی که کاربر تایپ می کند ی عربی را به ی فارسی تبدیل کند. تابع آن را می دانم ولی نمیدانم در چه رویدادی باید تابع آن را بنویسم. در رویداد textchange تابع زیر را نوشتم ولی پیدا نمیکند
string strText = this.Text.Replace("ك", "ک").Replace("ي", "ی").Replace("ﯼ", "ی").Replace("ى", "ی").Replace("ة", "ه");
this.Text = strText;

با سلام
کد شما عنوان روی عنوان تغییر ایجاد میکنه
نمیدونم هدفتون از ورود کلمه چیه! بهتره بجای یک کلمه کل متن تبدیل بشه و برای تبدیل، فیلد دیتابیس رو درون Richtextbox بریزید سپس توسط کد زیر تبدیل به فارسی کنید (توی Button کد رو بنویسید)

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
string strText = richTextBox1.Text;
strText = strText.Replace("ك", "ک").Replace("ي", "ی").Replace("ﯼ", "ی").Replace("ى", "ی").Replace("ة", "ه");
richTextBox1.Text = strText;
}

البته با یک خط هم میشه کد بالا رو نوشت و مستقیم درون Richtextbox ریخت ولی برای خوانایی بهتر و درک برای مبتدیان به شکل بالا نوشتم
در نهایت میتونید این ورودی رو درون بانک Update کنید
موفق باشید

m_karimi
دوشنبه 24 مهر 1396, 08:48 صبح
بله متوجه شدم اشکال سوال اول را. نام افراد را از بانک در یک کمبو باکس هنگام لود فرم قرار دادم و وقتی در کمبو باکس بخشی از نام را تایپ میکنم، نام های مشابه را می آورد و هر کدام که نزدیکتر بود را در text کمبو باکس قرار می دهد. من با جستجو مشکلی ندارم منتها میخواستم در یکی از رویدادهای کمبوباکس کدی بنویسم که همان لحظه حروف عربی مثل ی را به فارسی تبدیل کند و کلماتی که دارای ی های فارسی را پیدا کند.