PDA

View Full Version : مبتدی: عملیات جستجو و ویرایش و حذف با dataset و TableAdapter

saba664
چهارشنبه 26 مهر 1396, 08:46 صبح
با سلام خدمت همه اساتید محترم می بخشید من زیاد و سوال های مبتدی می پرسم

ممن چون کدهام خیلی خطا می داد نتیجه گرفتم با dataset .... کار کنم به این صورت که کد جستجو رو اول از این طریق انجام دادم یعنی داخل دیتا ست یک کتغییر تعریف کردم و تکس باکس هامو بایند کردم روی فیلدها حالا تو همون فرم میخوام ویرایش بنویسم همین کار رو کردم با این تفاوت که دیگه نیازی به متغییر نبود اما توی کد داخل فرم مشکل پیدا کردم میشه کمک کنید؟

این کد برای دکمه جستجو نوشتم و درست کار کرد به جز چندتا اشکال که انشالله حل بشه
this.sabtTableAdapter.FillByco(this.finaldoctorDat aSet1.sabt, textBox8.Text);
حالا اینم کد ناقص من برای دکمه ویرایشه

this.sabtTableAdapter.UpdateQueryfinaldoctor(this. finaldoctorDataSet1.sabt,textBox1.Text,textBox2.Te xt,textBox3.Text,
خب مطمئنم از دستور آپدیت باید اینجام استفاده بشه منتها نمیدونم قبل از تکس باکس ها یا بعدش اصلا این قسمت this.finaldoctorDataSet1.sabt,textBox1باید باشه یا باید بمونه

saba664
چهارشنبه 26 مهر 1396, 09:23 صبح
کدها رو به این شکل تغییر دادم ولی باز خطا داد

try
{
this.Validate();
this.sabtBindingSource.EndEdit();
this.sabtTableAdapter.Update(this.finaldoctorDataS et1.sabt);
MessageBox.Show("Update successful");
}
catch (System.Exception ex)
{
MessageBox.Show(ex.Message);
}

danialafshari
چهارشنبه 26 مهر 1396, 11:48 صبح
با سلام
توی ویرایش و یا ثبت نیازی به دیتاست نیست this.finaldoctorDataSet1.sabt این رو پاک کنید
از این زمانی استفاده میشود که نتیجه ی کوئریتون نمایشی باشد نه دستوری مثل (Insert یا update)
و برای select استفاده میشود
شما الان دارید با ویزارد کار میکنید که اون متد UpdateQueryfinaldoctor تون درون فایل finaldoctorDataSet1.xsd ای هست که با ویزارد ساختید و اون رو اینجا نذاشتید
ولی برای ساخت آپدیت در هنگام New Query حتماً گزینه Update رو انتخاب کنید
به EndEdit هم نیاز نیست اگر خودتون متدش رو بسازید، برش دارید
این نمونه سورس رو قبلاً گذاشتم بازم اینجا میذارم شبیه این درست کنید
موفق باشید