PDA

View Full Version : پیاده سازی درگاه بانک ملی

aryouman
شنبه 29 مهر 1396, 00:10 صبح
سلام دوستان
من درگاه بانک ملت رو به سادگی از طریق راهنما و نمونه کدی که فرستادن واسم پیاده سازی کردم. اما اصلا از نمونه کد و راهنمایی که واسه درگاه بانک ملی واسم فرستادن سر در نمیارم. یه تاپیک در مورد درگاه بانک ملی تو فروم هست که خیلی قدیمیه و الان دیگه همه چیز عوض شده. کسی یه پاده سازی ساده از درگاه بانک ملی نداره؟

hrj1981
شنبه 06 آبان 1396, 16:47 عصر
با سلام و عرض ادب
من میخواستم تو پروژم از درگاه بانک ملت استفاده کنم ، طبق نمونه سورسها اینکارو انجام دادم و تو کامپیوتر خودم هم تست کردم مشکلی نداشت ، اما وقتی سایت رو پاپلیش کردم بردم رو هاست به انواع اقسام ورژن dll ها گیر داد و نذاشت سایت بالا بیاد(خطا ها رو هم مرتبط میکرد با رفرنس بانک ملت)
وقتی رفرنس بانک ملت رو غیر فعال کردم درست شد و سایت بالا اومد
به نظر شما مشکل کار از کجا میتونه باشه (فریم ورک سایت من <compilation debug="true" targetFramework="4.5.2" strict="false" explicit="true"> )

Tekyegah
یک شنبه 07 آبان 1396, 17:56 عصر
ربطی به کد درگاه بانک ملتتون نداره
از کنترل پنل هاستتون چک کنید ببینید آخرین ورژن Framework که روی سرور نصب هست چیه ؟

hrj1981
یک شنبه 07 آبان 1396, 18:19 عصر
با تشکر از راهنماییتون
146923

Tekyegah
چهارشنبه 10 آبان 1396, 08:59 صبح
کاری به سیستم خودت.ن ندارم ...
اون هاستی که پروژتون رو دانلود کردید ، اونجا بررسی کنید .
این خطایی که شما گفتید در خصوص ورژن فریم ورک هست ، من فکر میکنم مشکل از سمت سرور باشه و فریم ورکی که روی سرورتون نصب هست ورژنش با فریم ورک پروژتون یکی نیست .
این عکس از سرورتون که نبود ؟ از سیستن خودتون بود ، درسته ؟

general67
چهارشنبه 10 آبان 1396, 15:39 عصر
به قول دوستمون Tekyegah باید فریم ورک دات نت پروژتون رو بررسی کنید.
ودر مورد پیاده سازی درگاه بانک:کلیه بانک ها از وب سرویس یا وب ای پی آی استفاده میکنند.برای راهندازی هم اگر برنامه نویسی بلید باید طبق روال کار ساتتون میتونید راهندازی کنید.اگر هم نه، به یه برنامه نویس براتون درست کنه.

ببینید برای اینکه پرداختی صورت بگیره چند تا کار صورت میگیره: 1- اول درخواست اتصال میده با آی دی که به شما دادن که اگر درست باشه باید اطلاعات پرداخت رو به وب سرویس بانک بفرستین.
2-بعد متصل میشن به فرم پرداخت بانک.دراینجا اگر پراخت موفق یا نا موفق باشه به صفحه ای که شما تعریف کردین مانند checkout برمیگرده.اگر خطا باشه بررسی میکنین و مسیج مناسبی رو نمایش میدین.
3-بررسی پرداخت هستش زمانی که پرداخت موفق باشه.

این دستور العمل ها رو میتوان به چند صورت بسته به روال کار سایت شما انجام داد.

hrj1981
پنج شنبه 11 آبان 1396, 12:26 عصر
نه برای سروری هستش که سایت روش راه اندازی شده ( سرور اختصاصی برای خودمونه)

hrj1981
پنج شنبه 11 آبان 1396, 12:29 عصر
به قول دوستمون Tekyegah باید فریم ورک دات نت پروژتون رو بررسی کنید.
ودر مورد پیاده سازی درگاه بانک:کلیه بانک ها از وب سرویس یا وب ای پی آی استفاده میکنند.برای راهندازی هم اگر برنامه نویسی بلید باید طبق روال کار ساتتون میتونید راهندازی کنید.اگر هم نه، به یه برنامه نویس براتون درست کنه.

ببینید برای اینکه پرداختی صورت بگیره چند تا کار صورت میگیره: 1- اول درخواست اتصال میده با آی دی که به شما دادن که اگر درست باشه باید اطلاعات پرداخت رو به وب سرویس بانک بفرستین.
2-بعد متصل میشن به فرم پرداخت بانک.دراینجا اگر پراخت موفق یا نا موفق باشه به صفحه ای که شما تعریف کردین مانند checkout برمیگرده.اگر خطا باشه بررسی میکنین و مسیج مناسبی رو نمایش میدین.
3-بررسی پرداخت هستش زمانی که پرداخت موفق باشه.

این دستور العمل ها رو میتوان به چند صورت بسته به روال کار سایت شما انجام داد.

دقیقا همه این موارد رعایت شده ، خود سایت به صورت کامل کار میکنه اما وقتی وب سرویس بانک ملت رو به پروژه اضافه میکنم و رو سرور upload میکنم شروع میکنه به خطا گرفتن
البته خطاها همونطور که گفتم بیشتر به dllهاست ، براتون عکسش رو میذارم

Tekyegah
پنج شنبه 11 آبان 1396, 20:49 عصر
خب اگه سرور اختصاصی خودتونه این رو تست کنید :
http://barnamenevis.org/showthread.php?426806-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%87-Visual-Studio&p=2379208&viewfull=1#post2379208

hrj1981
یک شنبه 14 آبان 1396, 12:00 عصر
با درود خدمت دوستان بزگوار
دوستان بانک ملت درگاه تستی ارائه نکرده ؟(برای اینکه بشه سایت ها رو باهاش تست کرد بعد برای دریافت درگاه اصلی اقدام کرد)

Tekyegah
یک شنبه 14 آبان 1396, 22:27 عصر
خطا چیز دیگه ای میگه ...

فرق بین تست و درگاه اصلی id هست و ip سرور