PDA

View Full Version : سوال: نمایش یک کتاب موجود در database

windowsyar
شنبه 29 مهر 1396, 20:03 عصر
سلام
در یک جدول در دیتابیس یک کتاب دارم که هر پاراگرافش در یک سطر از جدول است
حالا می خواهم کتاب را نمایش دهم
اگر دیتاگرید ویو را چند خطی کنم برنامه برای باز کردن کتاب هنگ می کند
اگر در ریچ تکس باکس بریزم باز هم زمان زیادی طول می کشد و بعد نمی توانم روی سطر ها اعمال تغییرات کنم
-----------------
می شه کاری کرد که دیتاگریدویو کل پاراگراف را نشان دهد و هنگ نکند به نظرم نرم افزار های کتابخانه ای این کار را کرده اند

ژیار رحیمی
شنبه 29 مهر 1396, 22:57 عصر
خواندن تمام پاراگراف ها یکباره سنگین هست آنچه که میدانیم کتاب را بر اساس صفحه ،نمایش داده میشود و بهتره چند پاراگراف را در قالب یک صفحه مشخص نمایی و بقیه را بوسیله paging نمایش بدی.
برای یک صفحه هم از یک RichtextBox یا label هم می تونی استفاده کنی لازم نیست از Datagrid استفاده کنی.اگر هم لازمه که تمام پاراگراف ها بصورت یکچا خوانده شود بهتره از Thread ها استفاده کنی

windowsyar
یک شنبه 30 مهر 1396, 20:16 عصر
خواندن تمام پاراگراف ها یکباره سنگین هست آنچه که میدانیم کتاب را بر اساس صفحه ،نمایش داده میشود و بهتره چند پاراگراف را در قالب یک صفحه مشخص نمایی و بقیه را بوسیله paging نمایش بدی.
برای یک صفحه هم از یک RichtextBox یا label هم می تونی استفاده کنی لازم نیست از Datagrid استفاده کنی.اگر هم لازمه که تمام پاراگراف ها بصورت یکچا خوانده شود بهتره از Thread ها استفاده کنی

خیلی ممنون از توجهتون ولی من فقط در هر سطر پاراگراف را دارم و شماره صفحه ندارم
و می خواهم مثل کل پاراگراف ها را بیاورم
شما گفتید از Thread ها استفاده کنم منظورتون چی بود می شود بیشتر توضیح دهید
Thread ها که باعث مکث برنامه می شود !!!

ژیار رحیمی
دوشنبه 01 آبان 1396, 11:14 صبح
خیلی ممنون از توجهتون ولی من فقط در هر سطر پاراگراف را دارم و شماره صفحه ندارم
و می خواهم مثل کل پاراگراف ها را بیاورم
شما گفتید از Thread ها استفاده کنم منظورتون چی بود می شود بیشتر توضیح دهید
Thread ها که باعث مکث برنامه می شود !!!

لازم به ذخیره شماره صفحه نیست شما تعداد رکوردها(پاراگراف ها) را تقسیم بر تعداد پاراگراف در صفحه کنید تعداد صفحات بدست میاد و کویری مربوط به paging براحتی میتوان رکوردهای(پاراگراف های) صفحه nم را بدست آورد.
منظور از Thread اجرا کردن کدهای سنگین بوسیله Thread دیگر به غیر از MainThread هست که هم بصورت BackgroundWorker یا Thread و یا Task قابل پیاده سازی هست.در انجمن حستجو نمایید زیاد در مورد MultiThreading صحبت شده.موفق باشد