PDA

View Full Version : مبتدی: چگونگی مقدار دهی به کلید خارجی

javid alami
شنبه 29 مهر 1396, 21:00 عصر
باعرض سلام خدمت دوستان گرامی
من دو تا جدول دارم به نام های "مشتری" و "سفارش" که این جدول ها با هم رابطه یک به چند دارن ، یعنی کلید اصلی جدول "مشتری" به عنوان کلید خارجی در جدول "سفارش" معرفی شده است .
حالا چگونه میتوانم از طریق سی شارپ به این کلید خارج مقدار بدم .
ناگفته نمونه که من یک مطلبی رو هم راجع یه همین مسئله از همین سایت خوندم اما باز هم درست متوجه نشدم .

danialafshari
یک شنبه 30 مهر 1396, 04:36 صبح
باعرض سلام خدمت دوستان گرامی
من دو تا جدول دارم به نام های "مشتری" و "سفارش" که این جدول ها با هم رابطه یک به چند دارن ، یعنی کلید اصلی جدول "مشتری" به عنوان کلید خارجی در جدول "سفارش" معرفی شده است .
حالا چگونه میتوانم از طریق سی شارپ به این کلید خارج مقدار بدم .
ناگفته نمونه که من یک مطلبی رو هم راجع یه همین مسئله از همین سایت خوندم اما باز هم درست متوجه نشدم .

با سلام
بهتر بود فیلد های جدولتون هم میزاشتید
ببینید اگر ID اصلی کلید خارجی وابستگیی نداشته باشه، میتونید کلید خارجیشو تغییر بدید

146859
توی جدول بالا IDPerson در جدول Works کلید خارجی هست و من به راحتی میتونم توش تغییرات انجام بدم
شما هم می تونید توی SQL Server این موضوع رو تست کنید
حالا شما کافیه برای مقداردهی حتما و حتما مقداری رو به IDPerson بدید که اون ID درون جدول اصلی وجود داشته باشه
مثلا جدول مشتری :
IDMoshtari=1 , Name=Danial , LastName=Afshari
باید توی جدول سفارش هم فیلد ID مشتری برای Danial Afshari مقدار 1 در نظر گرفته بشه:
IDSefaresh=12 ,IDMoshtari=1 , Mahsoul=Havij , Qty=50
برای این کار هم میتونید یک دکمه بزارید که با زدن اون لیست مشتری ها باز بشه و با انتخاب یک مشتری کدش رو در متغیر ذخیره کنید
یا میتونید از دیتاگرید ویو در زیر textBox استفاده کنید که در تاپیک زیر توضیح دادم
http://barnamenevis.org/showthread.php?543366-%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%DA%A9%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D8%B3-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D9%81%D8%B1%D8%B6-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%9F

146860

که در بالا ستون اول با اندیس 0 مخفی شده (که همون ID) هست
موفق باشید