PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن به انتهای فایل

behnam3000
شنبه 29 مهر 1396, 23:56 عصر
با سلام خدمت دوستان ببخشید دوباره مزاحم شدم
من یک فایل متنی دارم و میخوام هر بار که رشته ای رو میفرستم به انتهای فایلم اضافه کنه

public void print (string a)
{

if (File.Exists("C:\\Users\\Darkness\\Desktop\\darsad\\item darsad\\item darsad\\Itemdarsad.txt"))
{
TextWriter tw = new StreamWriter("C:\\Users\\Darkness\\Desktop\\darsad\\item darsad\\item darsad\\Itemdarsad.txt");

tw.WriteLine(a);

tw.Close();

}

else
{
File.CreateText("C:\\Users\\Darkness\\Desktop\\darsad\\item darsad\\item darsad\\Itemdarsad.txt").Close();

TextWriter tw = new StreamWriter("C:\\Users\\Darkness\\Desktop\\darsad\\item darsad\\item darsad\\Itemdarsad.txt");

tw.WriteLine(a);

tw.Close();

}

این تابعه ای که نوشتم میخوام هر وقت رشته میاد بره به آخر فایلم

mr.sirwan
یک شنبه 30 مهر 1396, 00:03 صبح
با سلام، سازنده مربوط به کلاس StreamWriter چندین اوورلود داره، اوورلود هفتمه فک کنم که یه پارامتر از نوع bool با نام append دریافت میکنه که برای افزودن به اخر فایله، اونو برابر true قرار بده

نیازیم به چک کردن وجود فایل نیس، درصورتیکه فایل وجود نداشته باشه بصورت خودکار در مسیر ذکر شده ایجاد میشه، کل تابعتون رو میتونین به این شکل بازنویسی کنین:

{
using(TextWriter tw = new StreamWriter(@"C:\Users\Darkness\Desktop\darsad\item darsad\item darsad\Itemdarsad.txt", true))
{
tw.WriteLine(a);
}
}

behnam3000
یک شنبه 30 مهر 1396, 01:25 صبح
با سلام، سازنده مربوط به کلاس StreamWriter چندین اوورلود داره، اوورلود هفتمه فک کنم که یه پارامتر از نوع bool با نام append دریافت میکنه که برای افزودن به اخر فایله، اونو برابر true قرار بده

نیازیم به چک کردن وجود فایل نیس، درصورتیکه فایل وجود نداشته باشه بصورت خودکار در مسیر ذکر شده ایجاد میشه، کل تابعتون رو میتونین به این شکل بازنویسی کنین:

{
using(TextWriter tw = new StreamWriter(@"C:\Users\Darkness\Desktop\darsad\item darsad\item darsad\Itemdarsad.txt", true))
{
tw.WriteLine(a);
}
}

واقعا ممنون تا حالا رو فایل کار نکرده بودم واقعا ازت متشکرم

behnam3000
یک شنبه 30 مهر 1396, 01:41 صبح

{
{
tw.WriteLine(a);
}
}

یک سوال دیگه چطور آدرس بدم که پوشه رلیس رو هرجا گذاشتم فایلم رو همون جا بسازه
ینی فایل جای نصب برنامه ساخته بشه

danialafshari
یک شنبه 30 مهر 1396, 04:06 صبح
با سلام
شما هم می تونید از Application.StartupPath یا Environment.CurrentDirectory استفاده کنید
پیشنهاد می کنم یک کتاب در رابطه با برنامه نویسی C# مطالعه کنید چون اینها اساس برنامه نویسی هستند

private void print(string Text)
{
using (TextWriter tw = new StreamWriter(String.Format(@"{0}\Itemdarsad.txt", Environment.CurrentDirectory), true))
{
tw.WriteLine(Text);
}
}

موفق باشید