PDA

View Full Version : سوال: ذخیره قسمتی از خروجی در یک متغیر

ILYA20
یک شنبه 30 مهر 1396, 11:53 صبح
با سلام و خسته نباشید

بنده از دستور زیر برای گرفتن اطلاعات از روی دایرکتوری دستگاه استفاده میکنم

Dim checkpartitionsam As String
checkpartitionsam = Adb.ExecuteAdbCommand(Adb.FormAdbCommand("shell", "ls -R /dev/block/platform | grep by-name"))

که خروجی اون دستور به شرح زیر است :

by-name
/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name:

من میخوام فقط عبارت "dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name" در یک متغیر ذخیره شود .

عبارت "dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name" در هر دستگاه متفاوت هست و ممکن است آدرس دایرکتوری در دستگاه های مختلف متفاوت باشد ولی اون چیزی که معلومه اول خط عبارت "by-name" هست و خط دومی "dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name:" و من میخواهم فقط خط دومی را بدون ":" در یک متغیر ذخیره بشه

چگونه میتوانم اینکار را انجام دهم؟

ILYA20
یک شنبه 30 مهر 1396, 21:25 عصر
up ..:چشمک:

Alirezanet
چهارشنبه 10 آبان 1396, 23:28 عصر
با سلام و خسته نباشید

بنده از دستور زیر برای گرفتن اطلاعات از روی دایرکتوری دستگاه استفاده میکنم

Dim checkpartitionsam As String
checkpartitionsam = Adb.ExecuteAdbCommand(Adb.FormAdbCommand("shell", "ls -R /dev/block/platform | grep by-name"))

که خروجی اون دستور به شرح زیر است :

by-name
/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name:

من میخوام فقط عبارت "dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name" در یک متغیر ذخیره شود .

عبارت "dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name" در هر دستگاه متفاوت هست و ممکن است آدرس دایرکتوری در دستگاه های مختلف متفاوت باشد ولی اون چیزی که معلومه اول خط عبارت "by-name" هست و خط دومی "dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name:" و من میخواهم فقط خط دومی را بدون ":" در یک متغیر ذخیره بشه

چگونه میتوانم اینکار را انجام دهم؟

Dim newValue = checkpartitionsam.Split(vbNewLine)(1).Replace(":", "")
'Or
Dim newValue2 = checkpartitionsam.Split(vbNewLine)?.Skip(1)?.First ?.Replace(":", "")