PDA

View Full Version : نگهداری اطلاعات اختصاصی هر کاربر و اطلاعات مشترک بین همه کاربران

resident
یک شنبه 30 مهر 1396, 14:24 عصر
سلام.
من به ازاء هر کاربری که به نرم افزار یا سایت لاگین می کنه، میخوام یه سری اطلاعات رو که زیاد استفاده میشه نگه دارم. آیا باید از سشن استفاده کنم؟

اگه بخوام یه سری اطلاعاتی که بین همه کاربران مشترک هست رو نگه دارم چطور؟

نمیخوام همش برم از دیتابیس بخونم.

در حال حاضر موقع لاگین کردن همه کاربرها، من کل اطلاعات(هم اطلاعات اختصاصی کاربر و هم اطلاعات مشترک بین همه کاربران ) رو میخونم از دیتابیس و میریزم تو سشن.

به نظرم حداقل اطلاعات مشترک نباید با ورود هر کاربر مجدد خوانده بشه و در سشن قرار بگیره

ali_md110
یک شنبه 30 مهر 1396, 20:43 عصر
از Claims استفاده کنید
مکانیزمش بدینصورته که اطلاعات در جدول Claims بصورت Key value ذخیره میشه و هنگام لاگین کار بر اون اطلاعات رو بازیابی میکنید و همچنین از کوکی هم بهره میبره
فقط سعی کنید اطلاعاتی که میخاید به ازای هر کاربر ذخیره کنید حجم زیادی نداشته باشه

resident
دوشنبه 01 آبان 1396, 09:53 صبح
از Claims استفاده کنید
مکانیزمش بدینصورته که اطلاعات در جدول Claims بصورت Key value ذخیره میشه و هنگام لاگین کار بر اون اطلاعات رو بازیابی میکنید و همچنین از کوکی هم بهره میبره
فقط سعی کنید اطلاعاتی که میخاید به ازای هر کاربر ذخیره کنید حجم زیادی نداشته باشه

ممنون بابت وقتی که گذاشتید و پاسخ دادید.

من تو برنامم از ASP.NET Identity استفاده نمی کنم. من اطلاعات کاربرها و سطوح دسترسی شونو تو دیتابیس دارم.
پس احتمالا من نتونم از این روش استفاده کنم. درسته؟