PDA

View Full Version : سوال: مشکل با trace در دلفی xe10.2

baran_2005
شنبه 06 آبان 1396, 11:29 صبح
سلام
من وقتی breakpoint میذارم عمل نمیکنه البته تو بعضی از پروژه ها . تنظیمات هم چک کردم مورد خاصی نداشت . لطفا راهنمایی کنید مرسی

Mask
پنج شنبه 11 آبان 1396, 11:48 صبح
بررسی کنید Build Configuration پروژتون روی Debug باشه.

alaveh
پنج شنبه 11 آبان 1396, 16:07 عصر
سلام
من وقتی breakpoint میذارم عمل نمیکنه البته تو بعضی از پروژه ها . تنظیمات هم چک کردم مورد خاصی نداشت . لطفا راهنمایی کنید مرسی

احتمالا توی پروسیجرها و توابع این اتفاق براتون میفته
اگر ایراد توی پروسیجر باشه و برک پوینت بعد از اون گذاشته بشه ، قبل از اینکه برنامه به برک پوینت برسه ، برنامه خطا میده و شما متوجه نمیشید کدوم خط ایراد داره .
باید چک کنید و ببینید کدوم تابع یا پروسیجری سر راه برنامه هست و خط اول اونا رو هم برک پوینت بذارید .
اینجوری توی هر زیربرنامه ای هم که بره باز از خط اول اونجا ، دیباگ ادامه پیدا میکنه .

baran_2005
دوشنبه 15 آبان 1396, 13:53 عصر
ممنون که پاسخ دادین

بررسی کنید Build Configuration پروژتون روی Debug باشه.

روی حالت debug هست

احتمالا توی پروسیجرها و توابع این اتفاق براتون میفته
اگر ایراد توی پروسیجر باشه و برک پوینت بعد از اون گذاشته بشه ، قبل از اینکه برنامه به برک پوینت برسه ، برنامه خطا میده و شما متوجه نمیشید کدوم خط ایراد داره .
باید چک کنید و ببینید کدوم تابع یا پروسیجری سر راه برنامه هست و خط اول اونا رو هم برک پوینت بذارید .
اینجوری توی هر زیربرنامه ای هم که بره باز از خط اول اونجا ، دیباگ ادامه پیدا میکنه .

کلا نقاط ابی که در زمان کامپایل سمت چپ کدها قرار میگیرد نمیاد که بخوام تریس کنم با breakpoint

alaveh
دوشنبه 15 آبان 1396, 14:21 عصر
دوست عزیز خیلی گنگ می نویسید . متوجه مشکل نمیشم .
یعنی امکان گذاشتن برک پوینت ندارید ؟ یعنی هر چی کلیک میکنید برک پوینت نمیذاره ؟
یا پوینت میذاره ولی به جای قرمز آبی میشه ؟
یا نوار برک پوینت اصلا تو نرم افزارتون نیست ؟
عکسی چیزی بذارید بهتر میشه متوجه شد .

baran_2005
چهارشنبه 17 آبان 1396, 10:28 صبح
بعد از فشردن دکمه های Ctrl+F9 نقاط ابی کنار کد نمایش داده نمیشود و وقتی هم f5 میزنم قرمز و در زمان اجرا ضربدر میخوره

146999

یوسف زالی
چهارشنبه 17 آبان 1396, 12:50 عصر
گزینه Debug Information از منوی Project -> Option خاموش است؟
اگر بله، تیکش را بگذارید، برنامه را بیلد کنید و بعد مجدد تست کنید.