PDA

View Full Version : لینک sum یک فیلد در یک tableبهtable دیگر

jalalniknam
جمعه 21 مهر 1385, 22:56 عصر
با سلام
در یک table من نام و کد مراکز مربوط به کارم رو دارم : مثل :
10 شیراز
20 جهرم
در یه table دیکه اطلاعات فرعی این مراکز رو داریم : مثل:
10 شیراز آبان ماه 120000 ریال
20 جهرم آبان ماه 1500000 ریال
---------------------------------------------------------
ما بین این دو جدول رابطه یک به چند رو برقرار کردیم و در نتیجه میتونیم جمع پرداختی های کل مراکز رو در یه ماه خاص و یا کل سال داشته باشیم
-------------------------------------------------------
و اما مشکل :
در همین برنامه قصد داریم همین جمع اطلاعات رو با یه سری اطلاعات دیگه بسنجیم :
فرض کنید که جمع همه ی این مراکز میشه استان فارس و این اطلاعات باید با سرانه ای که تهران برای هر دوره و یا کل سال استان فارس در نظر گرفته مقایسه بکنیم -
ما اطلاعاتی رو که مرکز برامون در نظر گرفته در یه table جدا از دو جدول بالایی ذخیره کردیم
مثل :
استان فارس آبان ماه 5000000000 ریال
استان فارس ..... ماه .......................
.................................................. .............
---------------------------------------------------
سوال : چطور میتونیم جمع پرداختی های مراکز رو ( که در حقیقت کل استان فارس هست ) رو به اطلاعات جدول سومی مقایسه کنیم و بگیم که از سرانه در هر دوره بیشتر پرداخت کردیم یا کمتر و مسائلی از این قبیل
البته فقط این یه فیلد نیست و اطلاعات بیشتری اما با همین سبک باید چک بشن
ممنون از جوابی که احتمالا" محبت میکنین و شرمنده از اینکه شاید ابتدایی باشه براتون

powerboy2988
شنبه 22 مهر 1385, 00:31 صبح
من دقیق نفهمیدم اگه می شه برنامتون بزار تا ببینم

Fazaeli
شنبه 22 مهر 1385, 00:52 صبح
تاپیک زیر رو یه نگاه بنداز نمیدونم منظورت این هست یا نهhttp://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=54052

ROGHANI
شنبه 22 مهر 1385, 10:54 صبح
دوست عزیز
این محاسبات را باید بوسیله کوئری انجام دهی. حالا اگر بخواهی آنها را در یک table قرار دهی میتوانی از append query استفاده کنی

mohammadgij
شنبه 22 مهر 1385, 11:56 صبح
هم از طریق Query میتونی این کار رو انجام بدی و هم از طریق دستورات DSUM و DLookUp
بهتره جداولت رو بزاری تا بشه بهتر توضیح داد

jalalniknam
شنبه 22 مهر 1385, 22:52 عصر
با تشکر از همه دوستانی که جواب دادند:
قبل از اینکه جداولم رو آماده کنم و بذارم اینجا اگه ممکنه بگین که :
به چه روشی در یک کوری میشه جمع اطلاعات یه فیلد مثل مبلغ رو با یه شرط معین ( مثلا" کل پرداختی های ماه آبان یه جدول رو در یه جدول دیگه که از نظر فیلدها ( نوع فیلد ) ربطی به هم ندارند ذخیره کرد.
من در یه جدول مبالغ پرداختی رو دارم و در یه جدول دیگه سرانه کلی در نظر گرفته شده رو دارم
میخوام جمع این پرداختی ها البته در یه دوره ی خاص رو با اون سرانه ها ( اعتبارات) مقایسه کنم
ضمنا" جدول ها رو تو یه برنامه در اداره دارم که اگه اینجا با این سوالات به جواب نرسیدم حتما" ضمیمه میکنم