PDA

View Full Version : سوال: عدم اجرای محاسبات ریاضی هنگام ویرایش مقدارها

javid alami
شنبه 13 آبان 1396, 13:37 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
من یک فرمی دارم که توش چند تا تکست باکس دارم که یک سری مقدار ها را که مربوط به (تکه لباس ) هست را باهم ضرب و جمع میکنه که شرحش توی عکس ضمیمه مشخصه ،
حالا من این مقدار ها را میتونم ذخیره کنم اما وقتی میخواهم که این مقدار ها را ویرایش کنم ، با وارد کردن مقدار های جدید مثلا میخواهم که مقدار تکه را ویرایش کنم وقتی که مقدار جدید را وارد میکنم ،تکس باکس جمله هزینه تکه تغییر نمی کنه .
( باشه براتون مخصر تر توضیح بدم من دو تا عدد دارم که توی فرمم باهم ضرب میشن و توی پایگاه داده ذخیره میشن حالا من برای ذخیره کردن شون مشکلی ندارم حالا وقتی میخوام که این اعداد را ویرایش کنم ، با وارد کردن اعداد جدید، اون تکست باکسی که حاصل ضرب این اعداد را نشون میده تغییر نمی کنه ) .
146971

Mahmoud Zaad
شنبه 13 آبان 1396, 13:42 عصر
سلام
شما کدی نفرستادید ولی روال به این صورته که شما توی رویداد textchanged تکست باکس ها باید ضرب رو انجام بدید در اینصورت هر وقت مقدار و قیمت تغییر کنند، جمع ها به صورت خودکار محاسبه میشن.

javid alami
شنبه 13 آبان 1396, 14:17 عصر
سلام
من هم مطابق به روال توی رویداد textchange تکست باکس ها ضرب رو انجام دادم ، برای بار اول که مقدار ها را وارد میکنم عملیه صورت میگیرد اما وقتی میخواهم که مقدار ها را ویرایش کنم ، حاصلضرب اعداد همچنان باقی مینماند و تغییری نمی کند .

Mahmoud Zaad
شنبه 13 آبان 1396, 15:31 عصر
کدهای این بخش رو بفرستید.

رامین مرادی
شنبه 13 آبان 1396, 15:46 عصر
سلام
من هم مطابق به روال توی رویداد textchange تکست باکس ها ضرب رو انجام دادم ، برای بار اول که مقدار ها را وارد میکنم عملیه صورت میگیرد اما وقتی میخواهم که مقدار ها را ویرایش کنم ، حاصلضرب اعداد همچنان باقی مینماند و تغییری نمی کند .

دوست عزیز همون کدی که نوشتی و توی تکست چنج قرار دادی رو توی بقیه textchange تکست باکسهات هم کپی کن. یا اینکه یه دونه تابع بنویس و توی تکست چنج تمامی تکست باکس هات اونو فراخوانی کن.

eaglemohsen
یک شنبه 14 آبان 1396, 11:41 صبح
دوست عزیز همون کدی که نوشتی و توی تکست چنج قرار دادی رو توی بقیه textchange تکست باکسهات هم کپی کن. یا اینکه یه دونه تابع بنویس و توی تکست چنج تمامی تکست باکس هات اونو فراخوانی کن.
دقیقا درسته همین کد برای تمام تکست باکس هارو بنویسید درست میشه، البته کد باید در رویداد
textchange نوشته بشه

رامین مرادی
یک شنبه 14 آبان 1396, 12:44 عصر
دقیقا درسته همین کد برای تمام تکست باکس هارو بنویسید درست میشه، البته کد باید در رویداد
textchange نوشته بشه

و برای اینکه حجم و خوانایی کدتون بهتر بشه محاسبات رو داخل یه تابع بنویسید و فقط اون تابع رو فراخوانی بکنید داخل textchenge

danialafshari
دوشنبه 15 آبان 1396, 00:04 صبح
با سلام
اگر از SQL Server استفاده میکنی نیازی به محاسبه درون برنامه نیست
درباره Computed Column تحقیق کن
https://docs.microsoft.com/en-us/sql/relational-databases/tables/specify-computed-columns-in-a-table
موفق باشید