PDA

View Full Version : حرفه ای: بازگردانی چند مقدار متفاوت در وب سرویس

رامین مرادی
یک شنبه 21 آبان 1396, 08:30 صبح
وقت بخیر دوستان
برای اولین بار در حال طراحی یک وب سرویس هستم که بر اساس یک کدی که وارد میشه یک عکس و چند تا متن رو باید برگردونم.

آیا امکان این هست که بشه با وب سرویس یک عکس رو به درخواست کننده برگردوند؟؟ اگه هست روشش چیه ؟
در ضمن نیاز دارم کنار این عکس هم یک سری متن مثلا نام شماره تماس و غیره رو برگردونم.

ممنون میشم راهنماییم کنید. در مورد وب سررویس اطلاعات خاصی ندارم.

ASKaffash
سه شنبه 23 آبان 1396, 07:16 صبح
سلام
خروجی متد مورد نظر رو یک کلاس قرار دهید که درون آن کلاس یک پراپرتی برای عکس و متن و ... داشته باشید و در منطق آن متد مقادیر خواص را پر کنید (البته منظور WCF است و محدودیت حجم هم دارید)

mz6488
سه شنبه 23 آبان 1396, 07:36 صبح
سلام.اگه میخواین آدرس عکس رو به همراه یه سری پارامتر دیگه برگردونید بهترین راه استفاده از فرمت json هستش.شما اگه آدرس عکس رو بگیرید و سمت برنامه تون به صورت همزمانی دانلودش کنید(شبیه picasso و kingfisher) نتیجه خیلی بهتری میگیرید

رامین مرادی
سه شنبه 23 آبان 1396, 09:18 صبح
سلام
خروجی متد مورد نظر رو یک کلاس قرار دهید که درون آن کلاس یک پراپرتی برای عکس و متن و ... داشته باشید و در منطق آن متد مقادیر خواص را پر کنید (البته منظور WCF است و محدودیت حجم هم دارید)

سلام.اگه میخواین آدرس عکس رو به همراه یه سری پارامتر دیگه برگردونید بهترین راه استفاده از فرمت json هستش.شما اگه آدرس عکس رو بگیرید و سمت برنامه تون به صورت همزمانی دانلودش کنید(شبیه picasso و kingfisher) نتیجه خیلی بهتری میگیرید

ممنون از نظرتون. آره میخوام با wcf کار کنم. البته یه نمونه ساختم برا تست و تونستم عکس رو تبدیل به base64 کنم و نتیجه رو برگردونم البته اینم در نظر دارم به صورت یک ساختار جیسون یا xml برگردونم.(لینک عکس رو نمیتونم برگردونم چون عکسها تو یه سیستم ذخیره شده و وب سرویس رو یه سیستم دیگه پیاده میشه و کلا رو وب نیست بشه لینک داد.)
الان یه مشکل دیگه ای که دارم اینه که iis رو رو ویندوز 10 نصب میکنم و pool متوقف میشه. :متفکر:
دستی استارت میکنم بدون اینکه وب سرویس رو باز کنم بازم متوقف میشه. یا مثلا خطای 503 میده.
در این موارد هم در صورت امکان راهنماییم کنید.
درصورتی که این تایپیک در بخش مناسب مطرح نشده از مدیر بخش ممنون میشم انتقالش بده به بخش مرتبط.ممنون

ASKaffash
سه شنبه 23 آبان 1396, 14:57 عصر
سلام
تا جائی که من میدونم باید نسخه های ویندوز سرور استفاده کنید تا بتوانید از WCF استفاده کنید ولی اگر برنامه دوسمت شما دات نتی است و نمی خواهید از سرور استفاده کنید پیشنهاد من به شما استفاده از Dot Net Remoting است در این حالت کاملا" می توانید Object بین دو کامپیوتر ردوبدل کنید

رامین مرادی
چهارشنبه 24 آبان 1396, 08:10 صبح
سلام
تا جائی که من میدونم باید نسخه های ویندوز سرور استفاده کنید تا بتوانید از WCF استفاده کنید ولی اگر برنامه دوسمت شما دات نتی است و نمی خواهید از سرور استفاده کنید پیشنهاد من به شما استفاده از Dot Net Remoting است در این حالت کاملا" می توانید Object بین دو کامپیوتر ردوبدل کنید
برنامه ای که توی وب هست به زبان پی اچ پی هست و نیازه که یه درخواستی رو بکنه و و من بر اساس دیتابیس داخل شبکمون بهش اطلاعاتی برگردونم.
رو ویندوز سرور iis نصب بود وقتی وب سرویس رو بردم روش خطای 403.18 داد. در ضمن وقتی iis رو از سیستم دیگه که تو شبکه هست فرا میخونم این خطا رو میده
147056