PDA

View Full Version : اضافه کردن دستوراتی از قبیل Add به کنترل AdRotator

NiLoOfAr
جمعه 17 بهمن 1382, 01:02 صبح
چگونه می توان به کنترلِ AdRotator در ASP.NET دستوراتی از قبیل Add, Chang, Delete اضافه کرد به طوری که با کلیک کردن بر روی Ad مربوطه و وارد شدن در یک Panel این دستورات را update کرد.مثلا با استفاده از دستور Add تعدادی Advertisement به اینAd اضافه کرد و ...
البته من این سوال رو در مبحثASP.NET پرسیدم اما گویا در فایلهای Xml باید تغییراتی ایجاد شه
خودم هم با استفاده از DataGrid به جاهایی رسیدم اما در صورت امکان توضیحاتی بدید ممنون میشم

NiLoOfAr
جمعه 24 بهمن 1382, 12:40 عصر
کسی جواب این سوال رو نمی دونه؟ :roll:

ناصرقلی
شنبه 25 بهمن 1382, 14:57 عصر
فکر کنم خوب بود این سوال رو تو بخش .Net یا ASP مطرح می کردید .
اینجا ظاهرا قراره موضوعات کلی در مورد XML مطرح بشه نه یک استفاده خاص در یک زبان خاص. :lol:

NiLoOfAr
شنبه 25 بهمن 1382, 16:35 عصر
من در سوالی که مطرح کردم عرض کرده بودم که این سوال رو قبلا در ASP.NET پرسیدم یک بار دیگه سوالم رو با دقت :wink: بخونید

NiLoOfAr
پنج شنبه 28 اسفند 1382, 22:09 عصر
فکر کنم این موضوع بسته شه بهتر باشه نه؟ (:D)

ناصرقلی
دوشنبه 17 فروردین 1383, 06:43 صبح
درسته مخصوصا چون ما اینجا یه خورده سه شدیم! :oops:

NiLoOfAr
دوشنبه 17 فروردین 1383, 17:56 عصر
چی شدید؟ :?:

Anti_Evil
دوشنبه 17 فروردین 1383, 19:56 عصر
چی شدید؟ :?:

"سه" در زبان شیرین فارسی معانی مختلفی دارد !
1- مثلا در جمله "من سه پرتقال میخواهم"، "سه" در معنی عددی آن استعمال گردیده است.
2- اما در معنی دوم که همان مفهوم مورد نظر ماست "سه" در معنی ادبی آن به کار برده شده است. مثلا میگوییم "سه شدیم رفت" یا همان "ضایع شدیم رفت".

تا نکتهء ادبی دیگر و درودی دیگر بدرود،
هادی (:

Inprise
دوشنبه 17 فروردین 1383, 20:45 عصر
چگونه می توان به کنترلِ AdRotator در ASP.NET دستوراتی از قبیل Add, Chang, Delete اضافه کرد به طوری که با کلیک کردن بر روی Ad مربوطه و وارد شدن در یک Panel این دستورات را update کرد.مثلا با استفاده از دستور Add تعدادی Advertisement به اینAd اضافه کرد و ...
البته من این سوال رو در مبحثASP.NET پرسیدم اما گویا در فایلهای Xml باید تغییراتی ایجاد شه
خودم هم با استفاده از DataGrid به جاهایی رسیدم اما در صورت امکان توضیحاتی بدید ممنون میشم

سلام ؛

راستش خیلی سعی کردم با تغییر جای بعضی از کلمه ها به درک بهتری از سوالت برسم اما میسر نشد فلذا به سوالی که "من تصور میکنم میخواستی بپرسی" جواب میدم :

هر کنترل AdRotator به یک فایل اکس ام ال متصل میشه که محل فایلهای تصویری تبلیغ و لینکهای مربوطه رو مشخص میکنه . مثلا" :

<span dir=ltr>

&lt;Advertisements>
&lt;Ad>
&lt;ImageUrl>inpy1.gif&lt;/ImageUrl>
&lt;NavigateUrl>http://www.inprise.com&lt;/NavigateUrl>
&lt;AlternateText>اینپرایز پسر خوبی است&lt;/AlternateText>
&lt;Keyword>Category1&lt;/Keyword>
&lt;Impressions>10&lt;/Impressions>
&lt;/Ad>
&lt;Ad>
&lt;ImageUrl>inpy2.gif&lt;/ImageUrl>
&lt;NavigateUrl>http://www.inprise.com&lt;/NavigateUrl>
&lt;AlternateText>اینپرایز پسر خیلی خوبی است&lt;/AlternateText>
&lt;Keyword>Category1&lt;/Keyword>
&lt;Impressions>10&lt;/Impressions>
&lt;/Ad>
&lt;/Advertisements></span>

حالا اگر کنترل AdRotator رو به شکل زیر به این فایل متصل کنی ، آگهی ات کار خواهد کرد :

<span dir=ltr>

&lt;asp:adRotator AdvertisementFile="inpy.xml" runat="server" BorderColor="#fff000" BorderWidth="1">&lt;/asp:adRotator>

</span>

که بدیهی است در تگ بالا فایل inpy.xml که محتوی داده هائی است که بالاتر در موردشون حرف زدم در همون دایرکتوری است که برنامه ASP .NET اونجاست . حالا اگر بخواهی محتویات آگهی رو توسط خود برنامه تغییر بدی ، میتونی براحتی و با استفاده از XmlReader یا XmlTextReader بخونیش و با استفاده از XmlWriter چیزهائیکه مایلی توش بنویسی :)

غیر از ویرایش فایل اکس ام ال روش بهتری هم برای دستکاری Ad ها وجود داره که چیزی نیست جز استفاده از ویژگی های خود کنترل AdRotator . با استفاده از رخدادگردان AdCreated مربوط به کنترل AdRotator میتونی در شرایط دلخواه و با قواعد پیچیده ( مثلا" صبحها یه جور اگهی پخش بشه و عصرها یه جور دیگه ، مثلا صبحها ده تا اگهی مربوط به ماشین پخش بشه و عصرها ده تا آگهی مربوط به فیلم سینمائی و ... ) آگهی هات رو بصورت runtime تغییر بدی . اگر MSDN 2003 رو داری ( مال من مال اکتبره ) توی این آدرس میتونی مفصلا" نحوهء انجام این کار رو یاد بگیری :

ms-help://MS.MSDNQTR.2003OCT.1033/vbcon/html/vbtskselectingadsinadrotatorwebcontrolatruntime.ht m

اگر هم سوالت هیچ ربطی به جواب من نداشته (؟) این mis-understanding حقیر رو ندیده بگیر :)

موفق باشید

NiLoOfAr
سه شنبه 18 فروردین 1383, 18:31 عصر
"سه" در زبان شیرین فارسی معانی مختلفی دارد !
1- مثلا در جمله "من سه پرتقال میخواهم"، "سه" در معنی عددی آن استعمال گردیده است.
2- اما در معنی دوم که همان مفهوم مورد نظر ماست "سه" در معنی ادبی آن به کار برده شده است. مثلا میگوییم "سه شدیم رفت" یا همان "ضایع شدیم رفت".

تا نکتهء ادبی دیگر و درودی دیگر بدرود،
هادی (:
:lol: جالب بود استاد گرامی :mrgreen:

NiLoOfAr
سه شنبه 18 فروردین 1383, 18:37 عصر
اگر هم سوالت هیچ ربطی به جواب من نداشته (؟) این mis-understanding حقیر رو ندیده بگیر :)

اختیار دارید جناب Inprise خیلی هم ممنون از پاسخ کاملتون :) با عرض پوزش شما می دونید همچین کاری رو در access چطوری انجام می دن؟ :گیج:

mohammadasd
پنج شنبه 27 تیر 1387, 14:38 عصر
بابا بلد نیستسد چرا پرت وپلا مینویسد تاما هم مجبور شویم خزعبلایت شما رو بخونیم تا یک مطلب درست توش پیدا کنیم .بابا جون مادرت بلد نیستی ننویس