PDA

View Full Version : سوال: ارسال دستور جهت فرستادن پیامک بصورت دسته جمعی

barman.ar16
یک شنبه 21 آبان 1396, 21:18 عصر
سلام به دوستان اساتید گرامی
من درون سی شارپ جهت ساخت یک برنامه به مشکلی برخوردم که در ادامه توضیح می دم
من بوسیله این تکه کد و از طریق پنل پیامکی که قابلیت api داره میتونم ارسال پیامک کنم

HttpWebRequest request = (HttpWebRequest)WebRequest.Create(@"http://37.130.202.188/class/sms/webservice/send_url.php?from=+98100020400&to=" + to + "&msg=" + msg + "&uname=11111&pass=2222");
WebResponse response = request.GetResponse();
response.Close();

همونطور که می بینید به جای msg متن پیامک رو قرار میدم و یوزر و پس پنل پیامکی رو ست می کنم و خیلی راحت پیامک ارسال میشه

اما سوالم این هست که من میخوام اینکار رو یکبار انجام بدم اما هر بار چندین پیامک ارسال بشه
شکل استفاده ام این مدلی هست که من جهت اطلاع رسانی نمرات دانش آموزان به اولیاء شون این روش رو میخوام ... به این صورت که کاربر یکی یکی نمرات امتحان مستمری که مثلا امروز گرفته شده رو وارد می کنه و در نهایت با زدن یک دکمه تک تک نمرات برای اولیاء شون ارسال میشه

خب اینجا ما یک نمره داریم که به اضافه یک متن در واقع متن پیامک رو تشکیل میده و یک شماره موبایل اختصاصی برای هر دانش آموز داریم که جهت ارسال پیامک از قبل در دیتابیس ثبت شده

حالا میخوام هر بار نمره دانش آموز با توجه به شماره موبایل ثبت شده ارسال بشه ... اگر بشه دیتاگرید ویویی در نظر بگیرم که نمره و شماره موبایل درونش نمایش داده بشه به نظرتون میشه با یک تکه کد این کار رو انجام داد یا نه اگر بلی چطوری

خودم جستجو کردم اما از اونجایی که نمیدونم دقیقا باید دنبال چه چیزی بگردم مطلب بدردبخوری یپدا نکردم

خلاصه اش این طوری میشه :
با یه دستور نمره از یه رکورد گرفته بشه ارسال بشه به شماره موبایل ثبت شده در همون رکورد و همین کار ادامه پیدا کنه تا رکوردها به پایان برسه

متشکرم

رامین مرادی
دوشنبه 22 آبان 1396, 11:40 صبح
بله اینکار امکان پذیره بر فرض مثال نمرات شما با شماره تلفن ها رو داخل یک دیتا تیبل ریختید میتونید با یه حلقه شبیه زیر این کار رو انجام بدید

for (int i = 0; i < DT.Rows.Count; i++)
{
HttpWebRequest request = (HttpWebRequest)WebRequest.Create(@"http://37.130.202.188/class/sms/webservice/send_url.php?from=+98100020400&to=" + DT.Rows[i]["to"].ToString() + "&msg=" + msg + " نمره:"+DT.Rows[i]["Nomreh"].ToString()+"&uname=11111&pass=2222");
WebResponse response = request.GetResponse();
response.Close();
}

ژیار رحیمی
دوشنبه 22 آبان 1396, 13:48 عصر
سلام
این روش پیاده سازی اشتباه میباشد.شما بهتره به سایت شرکتی که پانل sms را فعال کردید مراجعه نمایید و از داکیومنت و نمونه پروژه استفاده از سرویس استفاده کنی. روش معمول کار به اینصورت هست که ابتدا با اضافه کردن یک وب سرویس به پروژه خودت و از طریق فراخوانی آدرس وب سرویس پانل تمام متدهای سرویس نمایش داده میشود که با فراخوانی این متدها تمام خدمات لازم(دریافت اعتبار، ارسال گروهی، ازسال تکی ، دریافت لسیت sms های delivery شده و...) از طریق کدنویسی قابل انجام هست.موفق باشی

barman.ar16
دوشنبه 22 آبان 1396, 19:47 عصر
سلام
این روش پیاده سازی اشتباه میباشد.شما بهتره به سایت شرکتی که پانل sms را فعال کردید مراجعه نمایید و از داکیومنت و نمونه پروژه استفاده از سرویس استفاده کنی. روش معمول کار به اینصورت هست که ابتدا با اضافه کردن یک وب سرویس به پروژه خودت و از طریق فراخوانی آدرس وب سرویس پانل تمام متدهای سرویس نمایش داده میشود که با فراخوانی این متدها تمام خدمات لازم(دریافت اعتبار، ارسال گروهی، ازسال تکی ، دریافت لسیت sms های delivery شده و...) از طریق کدنویسی قابل انجام هست.موفق باشی

اولا ممنون بابت پاسخ گویی تان ثانیا ممنون میشم یه خورده ساده تر توضیح بدید و بفرمایید دقیقا دنبال چه مطلبی یا چه آموزشی باید برم چون دقیقا نمیدونم باید دنبال چه چیزی بگردم
این مطالبی که شما فرمودید رو اگر بشه انجام داد که همونطور که شما فرمودید میشه پس خیلی خیلی عالی هست
ممنونم میشم راهنمایی بفرمایید
سپاس

ژیار رحیمی
دوشنبه 22 آبان 1396, 22:09 عصر
دوست گرامی.کار ساده ایی هست کافیه روی پروژه خودت کلیک راست کرده و از منوی گزینه Add و زیر منوی ان گزینه Service Reference رو انتخاب کنید در پنجره باز شده آدرس وب سرویس را وارد نمایید و روی دکمه Go کلیک نمایید در صورت صحیح بودن ادرس وب سرویس متد های وب سرویس یرای شما به نمایش در میاد بعد از آن روی دکمه ok کلیک نمایید و سپس با فراخوانی رفرنس های وب سرویس از متد های ان استفاده کنید.
دنبال افزودن و فراخوانی وب سرویس در سی شارپ بگردی مطالب زیادی بدست میاری.