PDA

View Full Version : نحوه ایجاد آیکون در Xamarin

SajjadKhati
چهارشنبه 24 آبان 1396, 21:56 عصر
سلام
توی زامارین ، برای پروژه ام ، چجوری میتونم آیکون ست کنم؟ آخه هیچ آیکونی بصورت پیش فرض برای پروژه ی زامارین (که در ویژال استودیو) نوشته شده ، ست نشده (وقتی شبیه ساز آندرویدم بالا میاد ، برنامه های پیش فرض رو داره ولی برنامه ی من که اسمش App2 هست رو بخاطر نداشتن آیکون و یا شایدم دلایل دیگه ، اصلا لیست نمیکنه) و واسه همین نمیتونم هیچ آیکونی رو برای اجرای پروژه ام بزنم . یعنی آیکونی نیست که روش کلیک کنم تا پروژه ام اجرا شه و تست بگیرم

ramtinak
چهارشنبه 24 آبان 1396, 23:27 عصر
سلام، خیلی ساده هست!
اول اینکه آیکونی که می خواهید رو باید به پوشه Drawable که درون پوشه Resources هست اضافه کنید.
آیکون باید با فرمت PNG باشه و سایزش هم معمولا 72x72 میذارن.
بعد از اضافه کردن آیکون به پروژه ـتون، در پنجره Solution Explorer روی Propertiesـه پروژه اندرویدی دوبار کلیک کنید. در پنجره ای که براتون باز میشه
به تب Android Manifest برید و گزینه Application Icon رو روی گزینه ای که هم نام آیکونتون هست قرار بدید.
مثلا توی عکس زیر، اسم آیکون من heart2 هست:
http://s9.picofile.com/file/8311907926/droid.PNG

همونطور که میبنید اسم فایل آیکون من با @Drawable ترکیب شده.

موفق باشید.

SajjadKhati
پنج شنبه 25 آبان 1396, 11:16 صبح
سلام
ممنون
این کار رو هم کردم ولی نمیدونم چرا بعد از اجرای پروژه در آنوروید مجازی ، در لیست اپلیکیشن ها ، اپلیکیشن من با این آیکونم اصلا نیست
فرمت آیکونم png و سایزش ۳۲ در ۳۲ هه

SajjadKhati
جمعه 26 آبان 1396, 13:33 عصر
کسی نمیدونه؟

esmael_g
شنبه 27 آبان 1396, 19:45 عصر
سلام با کمک کد اضافه کنید خوب احتمال خطا هم خیلی خیلی پایینه به اکتیویتی صفحه اصلی برید مثل کد زیر عمل کنید
[Activity(Label = "yourprojectname", MainLauncher = true, Icon = "@drawable/icon")]

توضیح: فک کنم لازم نیست بدم اما اولی که اسم نرم افزاره دومی هم صفحه رو به حالت صفحه اصلی موقع اجرا در میاره سومی هم ایکون راستی حتما ایکون رو اول ادد کن بعد بهش لینک بده یعنی نری کپی کنی تو پوشه بعد اینجا لینک بدی نمیشناسه تو پوشه درایویبل راست کلیک ادد رو بزن تصویر رو ادد کن بعد ادرس بده باید حتما اضافه بشه

SajjadKhati
یک شنبه 28 آبان 1396, 09:27 صبح
سلام با کمک کد اضافه کنید خوب احتمال خطا هم خیلی خیلی پایینه به اکتیویتی صفحه اصلی برید مثل کد زیر عمل کنید
[Activity(Label = "yourprojectname", MainLauncher = true, Icon = "@drawable/icon")]

توضیح: فک کنم لازم نیست بدم اما اولی که اسم نرم افزاره دومی هم صفحه رو به حالت صفحه اصلی موقع اجرا در میاره سومی هم ایکون راستی حتما ایکون رو اول ادد کن بعد بهش لینک بده یعنی نری کپی کنی تو پوشه بعد اینجا لینک بدی نمیشناسه تو پوشه درایویبل راست کلیک ادد رو بزن تصویر رو ادد کن بعد ادرس بده باید حتما اضافه بشه

ممنون دوست عزیز . این کارها رو انجام دادم
بخاطر نصب درایور بود
درایور گوشی j5 prime رو نصب و بعد نرم افزار samsung kite 3 رو نصب کردم بعد دیدم خوب شد!!
ربط اش هم تا حالا متوجه نشدم؟!

esmael_g
دوشنبه 29 آبان 1396, 20:47 عصر
خدا رو شکر ربط شاید من درست متوجه نشدم اما وقتی یه گوشی رو به عنوان اجرا کننده به زامارین متصل میکنید درایور های زامارین نصب میشه اگه با کابل وصل کنید درایور های گوشی باید نصب بشه تا افزونه های زامارین رو بتونه در گوشی نصب کنه