PDA

View Full Version : سوال: تعیین سطح دسترسی به کلیدهای یک صفحه در mvc

Iran58
پنج شنبه 25 آبان 1396, 06:49 صبح
سلام
می خواهم برنامه ای طراحی کنم که کاربران به با توجه به سطح دسترسی که دارند به کلیدهای ثبت و ویرایش و حذف دسترسی داشته باشند
مثلا کاربر a به کلید ثبت - کاربر b به کلید ویرایش - کاربر c به کلید حذف - کاربر dبه کلید ثبت و ویرایش
لطفا راهنمای بفرمایید درسمت mvc چگونه باید این کار را انجام بدهم
درضمن از روش identity خود mvc هم استفاده نمی خواهم بکنم
اگر نمونه ای هم می توانید معرفی کنید
باتشکر

a.golzar66
پنج شنبه 25 آبان 1396, 11:11 صبح
سلام
یک جدول با نام مثلا premision میسازی بافیلد id و name که تو فیلد name اسم دسترسی هاتو میزاری مثلا رکورد اول دسترسی به دکمه ثبت و رکورد دوم دسترسی به دکمه ویرایش و ...
بعد یه جدول دیگه مثلا با نام rell_premision_user میسازی و یه رابطه به جدول premision و جدول user میدی مثل این

public class Rell_User_Permisson { [Key] public int ID { get; set; } public virtual Permission Permission { get; set; } public virtual User User { get; set; } }

Iran58
پنج شنبه 25 آبان 1396, 11:52 صبح
سلام
یک جدول با نام مثلا premision میسازی بافیلد id و name که تو فیلد name اسم دسترسی هاتو میزاری مثلا رکورد اول دسترسی به دکمه ثبت و رکورد دوم دسترسی به دکمه ویرایش و ...
بعد یه جدول دیگه مثلا با نام rell_premision_user میسازی و یه رابطه به جدول premision و جدول user میدی مثل این

public class Rell_User_Permisson { [Key] public int ID { get; set; } public virtual Permission Permission { get; set; } public virtual User User { get; set; } }
سلام
و باتشکر
مشکل من اینه که چطوری این دسترسی را به button ها اعمال کنم

a.golzar66
جمعه 26 آبان 1396, 11:05 صبح
خب کاری نداره دیگه
تمام کارت با جدول
rell_premision_user میباشد

میری تو sql و جدول بالا رو باز میکنی بعد id یوزر دلخواهت رو تو قسمت user_id میزنی و تو فیلد premision_id هم id دسترسی premision مورد نظرت را میدی وبه همین صورت به یک کاربر میتونی چندتا دسترسی مختلف بدی .

بعد میری تو صفحه ای که میخوای مثلا دکمه ویرایش رو بزاری و یه کوئری میزنی به جدول بالا و چک میکنی که مثلا اگر یوزر علی که ای دی اون مثلا 5 هست دسترسی به صفحه ویرایش که ای دی اون مثلا 2 هست داره پس دکمه نشان داده بشه وگرنه دکمه ویرایش نشان داده نشود