PDA

View Full Version : بازکردن فایل های مختلف از داخل پوشه کنار خود برنامه

majid44
پنج شنبه 02 آذر 1396, 22:30 عصر
سلام بر همه دوستان عزیز

من می خواهم از داخل یک پوشه کنار برنامه اکسس برنامه های مختلف راباز کنم این دستور را نوشته اما جواب نمی دهد لطفا راهنمایی فرمایید

Private Sub Command3_Click()

1 Call fHandleFile(CurrentProject.Path & "\shora\3dengine.swf", 4)

End Sub

Mehr@ban
جمعه 03 آذر 1396, 10:09 صبح
سلام

شما اول باید برنامه اجرا کننده فایل رو باز کنید و بعد فایل مورد نظرتون رو باز کنید.
دستور shel رو در تالار جستجو کنید
نمونه های زیادی هست

majid44
جمعه 03 آذر 1396, 18:32 عصر
با سلام وتشکر از پاسخگویی شما

من دستور shell را به کار بردم ولی مسیر خاصی را می خواهد من می خواهم روی همه سیستم ها بدون مشخص کردن مسیر از پوشه کنار فایل اکسس اجرا شود نمونه جهت راهنمایی وکمک بیشتر ارسال می گردد

Mehr@ban
چهارشنبه 08 آذر 1396, 12:00 عصر
با سلام وتشکر از پاسخگویی شما

من دستور shell را به کار بردم ولی مسیر خاصی را می خواهد من می خواهم روی همه سیستم ها بدون مشخص کردن مسیر از پوشه کنار فایل اکسس اجرا شود نمونه جهت راهنمایی وکمک بیشتر ارسال می گردد

استفاده از دستور شل بیشتر برای استارت برنامه مجری اون فایل هست، یعنی اگه میخواین یه فایل psd رو باز کنید
ابتدا لازم هست برنامه فتوشاپ رو باز کنید و بعد فایل مربوطه
شما باید برای باز کردن فایل pdf اول راه انداز اون رو مثل adobe pdf یا فوکسی رو اجرا کنید و بعدش فایل خودتون رو باز کنید

امیدوارم که با توضیح بالا منظورم رو رسونده باشم

majid44
چهارشنبه 08 آذر 1396, 18:44 عصر
باتشکر وقدردانی از راهنمایی ارزشمند شما من نکته بسیار خوبی راکه بیان نمودید متوجه شدم

حالا باید باچه دستوراتی از خود برنامه از فایل های کنار پوشه استفاده کرد مثلا از ورد ، اکسل ، فلش ، exe ,........ که داخل پوشه کنار برنامه هستندکه بازدن یک دکمه برنامه اجرا شود

Mehr@ban
چهارشنبه 08 آذر 1396, 23:20 عصر
خواهش میکنم
دستور زیر مسیر جاری فایل اکسس رو بر میگردونه:

currentproject.patch

https://msdn.microsoft.com/en-us/vba/access-vba/articles/currentproject-path-property-access?f=255&MSPPError=-2147217396

majid44
پنج شنبه 09 آذر 1396, 23:23 عصر
باسلام مجدد وعذر خواهی ازاینکه وقت شما استاد گرامی را می گیرم متاسفانه هنوز من نتواسته ام با برنامه اکسس برنامه های داخل پوشه کنار برنامه را بایک دکمه باز کنم در صورت امکان نمونه پیوست شده را کامل نمایید یا یک نمونه ارائه نمایید

majid44
یک شنبه 12 آذر 1396, 22:02 عصر
باسلام خدمت همه اعضای محترم لطفا همکاری ومحبت بفرمایید که فایل پیوست کامل شود یا لطف نمایید آدرسی را مشخص کنید که بشود از ان استفاده کرد آرزوی سلامت وتندرستی وشاد باش برای همگی عزیزان

Mehr@ban
دوشنبه 13 آذر 1396, 01:15 صبح
سلام

در رویداد باتن موجود کد زیر رو بنویسید:

Application.FollowHyperlink CurrentProject.Path & "\sh\123.docx"

majid44
دوشنبه 13 آذر 1396, 18:04 عصر
با سلام ودرود

بسیار عالی بود صمیمانه از شما استاد بزرگ تشکر می کنم موفق وسلامت باشید

Mehr@ban
چهارشنبه 15 آذر 1396, 00:14 صبح
خواهش میشه
البته استادی کجا و ما کجا ...

راستی یادم رفت
در این روش حتما باید نرم افزار مجری روی سیستم مورد نظر نصب باشه
مثلا اگر نمایشگر فایل pdf نصب نباشه و بخواین با این دستور فایل مورد نظر رو باز کنید قطعا به مشکل بر میخورین!

majid44
چهارشنبه 15 آذر 1396, 18:08 عصر
با سلام واحترام

تشکر وقدر دانی می کنم از مورد مهمی که اشاره نمودید موفقیت شما را خداوند متعال خواستارم پیروز و سر بلند باشید