PDA

View Full Version : خواندن و نوشتن فایل ها

AliShini
شنبه 04 آذر 1396, 20:07 عصر
دوستان برنامه نویس سلام .... امیدوارم درکنار کامپیوترتون لحاظات خوشی را سپری کنید .امروز با یه سوال ترسناک به انجمن برگشتم :شیطان: راستش سوالی که برام پیش اومده مسئله خوندن و نوشتن یک فایله . در کل ، نرم افزار ها چطور میتونن یه فایل با فرمت خاص بسازن یا بخونن ؟ مثلا FL Studio چطوری فایل های MP3 تولید میکنه ؟ Photoshop چطوری فایل های PSD تولید میکنه ؟ چطور میشه یه نرم افزار ساخت که فایل های PSD رو خوند و ... . باید فایل رو بایت به بایت خوند و تغییر داد ؟ اصول کار چیه ؟ در ضمن برا VB6 میخواستم ... در کل هر اطلاعاتی در این مورد دارین به من بدید. با تشکر :قلب:

parvizwpf
شنبه 04 آذر 1396, 20:53 عصر
http://www.codeproject.com/KB/dotnet/ImageMagick_in_VBNET.aspx

AliShini
یک شنبه 05 آذر 1396, 13:15 عصر
بابا ... یه مهندس گیر نمیاد ما رو صراط مستقیم کنه آخه ؟؟

parvizwpf
یک شنبه 05 آذر 1396, 20:15 عصر
ببینید قرار نیست صراط مستقیم همیشه در همه جواب ها مقدور باشه شما اگه مطالب لینک رو مطالعه کنید به این نتیجه میرسید که باید پلاگین ارتباط با فایل اون پسوند خاص مثل خواندن مثلا فایل فتوشاپ بنویسید و از اونجا که اینکار براحتی انجام نمیش می بایست از پلاگینهای نوشته شده استفاده نمایید که در لینک داره توضیح میده

AliShini
دوشنبه 06 آذر 1396, 05:41 صبح
ببینید قرار نیست صراط مستقیم همیشه در همه جواب ها مقدور باشه شما اگه مطالب لینک رو مطالعه کنید به این نتیجه میرسید که باید پلاگین ارتباط با فایل اون پسوند خاص مثل خواندن مثلا فایل فتوشاپ بنویسید و از اونجا که اینکار براحتی انجام نمیش می بایست از پلاگینهای نوشته شده استفاده نمایید که در لینک داره توضیح میده

دوست گرامی من میدونم لینکی که شما دادید برا یه پلاگین یا کتابخانه بود . راستش من مدتی هست که دیگه از VB.NET استفاده نمیکنم به جاش از یه IDE دیگه به اسم B4J استفاده میکنم که هم حلاله (رایگانه) هم به قولی چند سکویی هست چون کدی که نوشتیم به جاوا کامپایل میشه تازه کلی کتابخانه کاربردی که با جاوا نوشته شدن داره و ... .
خوب بی خیال خواستم بگم که من درگیر پروژه خاصی نیستم تازه قرار هم نیست این چیزی که اینجا گفته میشه نوشته بشه حالا شما میگید سخته و فلان ... . من فقط میخوام بدونم روال کار چی هست دنبال کد یا پلاگین خاصی نیستم . این فایل چیه ؟؟ خوندنش چه قواعدی میتونه داشته باشه ؟ آیا برا هر فایلی کتابخانه یا پلاگین داریم ؟

parvizwpf
دوشنبه 06 آذر 1396, 07:51 صبح
https://stackoverflow.com/questions/414852/reading-psd-file-format
ببینید سو تفاهم نشه برادر من لینکی که گذاشتم از لینک بالا بدست آوردم . اگر مستحضر باشید لینک برای سایت کد پروجکت بود . آیا با کد پروجکت آشنایی دارید؟
هر شخصی که کدی در اونجا قرار میده بصورت معمول قانونو هست که توضیحات مفصلی از کارش رو هم ارائه بده پس همون توضیحات جواب سوال شما خواهد بود.
لزومی نداره که زبان مورد نظرش با زیبان مورد استفاده شما یکی باشه کافیه اون کد و توضیحات رو بفهمید و به ساختار زبان مورد نظر خودتون تبدیل کنید.

AliShini
دوشنبه 06 آذر 1396, 10:45 صبح
https://stackoverflow.com/questions/414852/reading-psd-file-format
ببینید سو تفاهم نشه برادر من لینکی که گذاشتم از لینک بالا بدست آوردم . اگر مستحضر باشید لینک برای سایت کد پروجکت بود . آیا با کد پروجکت آشنایی دارید؟
هر شخصی که کدی در اونجا قرار میده بصورت معمول قانونو هست که توضیحات مفصلی از کارش رو هم ارائه بده پس همون توضیحات جواب سوال شما خواهد بود.
لزومی نداره که زبان مورد نظرش با زیبان مورد استفاده شما یکی باشه کافیه اون کد و توضیحات رو بفهمید و به ساختار زبان مورد نظر خودتون تبدیل کنید.

بله ، مثل اینکه مفهومی یا پلاگینی به نام Parser در اینجا کاربرد داره هر فایل هم قواعد خوندن و نوشتن خودش رو داره و با VB هم نمیشه مستقیم فایل ها رو پارسه کرد مگر اینکه کتابخانه یا پلاگینی باشه که بشه باهاش کار کرد . مثل اینکه تو سی شارپ یه فایل ضمیمه پروژه میکردن بعد هم از روش کلاس می ساختن و بعد هم ادامه ماجرا ... این بود برداشت من :خجالت:

parvizwpf
دوشنبه 06 آذر 1396, 11:33 صبح
حالا مطلب رو خوندید؟ به جواب رسیدید؟

AliShini
دوشنبه 06 آذر 1396, 13:58 عصر
حالا مطلب رو خوندید؟ به جواب رسیدید؟

قطعا به جواب نرسیدم ولی خوب تجربه ی خوبی بود