PDA

View Full Version : سورس نرم افزار جستجوگر

technic-hadi
یک شنبه 05 آذر 1396, 14:05 عصر
با سلام و خسته نباشید و ممنون از سایت خوبتون دوستان من تازه عضو این سایت شدم و مطالب شو خوندم واقعا خیلی مفید بوده - با سپاس

من از اینترنت یه برنامه برداشتم نصب کردم خوشم اومد ازش شکل شو میزارم میخواستم ببینم سورسی شبیه به این موجود هست تو سایت یا کد شو میتونین بگین من این و داشته باشیم
تو نرم افزار تو جعبه متن هر چی تایپ میکنی کل سیستم و جستجو میکنه و هر چی فایل با اون اسم هست و تو لیست پایین نشون میده

parvizwpf
یک شنبه 05 آذر 1396, 21:11 عصر
چیزی در حد ساده تر :
static void Scan( string path )
{
try
{
foreach( var file in Directory.EnumerateFiles( path, "*.exe" ) )
{
Console.WriteLine( "FILE: " + file );
}
foreach( var dir in Directory.EnumerateDirectories( path ) )
{
Console.WriteLine( "DIRECTORY: " + dir );
Scan( dir );
}
}
catch( UnauthorizedAccessException )
{
Console.WriteLine( "Error: " + path );
}
}

technic-hadi
چهارشنبه 08 آذر 1396, 09:31 صبح
من متوجه نشدم برنامه من win32application هست چی کار کنم وقتی تو تکست باکس تمی نویسی فایل ا رو نشون بده دقیقا مثه اون برنامه که عکس شو گذاشتم بعد روی فایل ها کلیک کردم اجرا بشن

technic-hadi
چهارشنبه 08 آذر 1396, 09:33 صبح
من تو برنامه م یه تکست باکس و یه لیست باکس دارم چه کدهایی باید بنویسم

رامین مرادی
چهارشنبه 08 آذر 1396, 11:09 صبح
من متوجه نشدم برنامه من win32application هست چی کار کنم وقتی تو تکست باکس تمی نویسی فایل ا رو نشون بده دقیقا مثه اون برنامه که عکس شو گذاشتم بعد روی فایل ها کلیک کردم اجرا بشن

جسارتا شما تازه برنامه نویسی رو یاد گرفتید یا مثل من مبتدی هستید؟
شما وقتی روی تکست باکس دوبار کلیک کنید وارد محیط کد نویسی میشید که رویداد تکست چنج فعال شده . شما داخل اون رویداد اینو بنویسید Scan(text1.Text )
بجای این خط هم درتابعی که دوستمون براتون گذاشتن
Console.WriteLine( "FILE: " + file );
اینو بنویسید.
list1.item.add("FILE: " + file)

technic-hadi
چهارشنبه 08 آذر 1396, 13:47 عصر
گفتم که console نیست windows application هست

رویداد text change هست و ربطی به کلیک نداره

من میگم که وقتی تو textbox اسم فایل و مینویسی هر چی با اون اسم هست تو سیستم نشون بده تو لیست باکس پایین و با کلیک روی برنامه انتخاب شده تو لیست اجرا بشه

دقیقا شبیه عکس نرم افزار که گذاشتم - مرسی

رامین مرادی
چهارشنبه 08 آذر 1396, 13:55 عصر
منم نگفتم کنسول. من وقتی اسم از ابزارهای ویندوز فرم میبرم یعنی میندوز فرمو دارم میگم.منظورم اینه تو محیط طراحی دوبار روی تکست باکس کلیک کنید تا رویداد تکست چنگ اون فعال بشه و کد رو درون اون بنویسید. در اسرع وقت سعی میکنم یه نمونه بزارم.

mr.sirwan
چهارشنبه 08 آذر 1396, 14:19 عصر
گفتم که console نیست windows application هست

رویداد text change هست و ربطی به کلیک نداره

من میگم که وقتی تو textbox اسم فایل و مینویسی هر چی با اون اسم هست تو سیستم نشون بده تو لیست باکس پایین و با کلیک روی برنامه انتخاب شده تو لیست اجرا بشه

دقیقا شبیه عکس نرم افزار که گذاشتم - مرسی

دوست عزیز شما ابتدا بیس و اساس برنامه نویسی و کد نویسی C#‎‎ رو یادبگیر مثلا چجوری یه رویداد رو با دوبار کلیک رو کنترل ایجاد میکنیم و ... بعد از همه اینا ما میتونیم راهنماییت کنیم در غیر اینصورت فقط وقت تلف کردنه و اینجوری به جایی نمیرسی

technic-hadi
پنج شنبه 09 آذر 1396, 09:50 صبح
باشه چشم سعی میکنم یاد بگیرم

رامین مرادی
پنج شنبه 09 آذر 1396, 10:27 صبح
باشه چشم سعی میکنم یاد بگیرم
این لینک همون چیزیه که شما میخواید
https://www.codeproject.com/Articles/35044/File-Searcher-in-C