PDA

View Full Version : انتگرال گیری یا مشتق گیری با ++C مشابه متلب ؟

vb.civil
سه شنبه 07 آذر 1396, 12:12 عصر
سلام دوستان

من تا حالا با ++C کار نکردم برای برنامه های محاسباتی که مینویسم از متلب استفاده میکنم که باهاش میتونم انتگرال بگیرم (پارانتری) و یا مشتق و ....

اما از کسی شنیدم که C هم همین کارو مشابه متلب انجام میده ولی من تا حالا نشنیده بودم

درسته حرفش؟

parvizwpf
سه شنبه 07 آذر 1396, 19:57 عصر
دو محیط کاملا با هم فرق میکنند. اصلا متلب محیطی آماده برای نوشتن و دیدن خروجی های محاسباتی هست . اما سی یک زبان هست باید از الف تا ی کاری که میخواهید انجام بدید رو در محیطی که میتوان کد سی را کامپایل کند بنویسید و خروجی بگیرید و ارورها رو برطرف کنید. کسی که متلب استفاده میکنه دلیلش برای استفاده از سی چه هست؟ شما خودتان چرا میخواید اینکارو انجام بدید؟

vb.civil
چهارشنبه 08 آذر 1396, 10:42 صبح
دو محیط کاملا با هم فرق میکنند. اصلا متلب محیطی آماده برای نوشتن و دیدن خروجی های محاسباتی هست . اما سی یک زبان هست باید از الف تا ی کاری که میخواهید انجام بدید رو در محیطی که میتوان کد سی را کامپایل کند بنویسید و خروجی بگیرید و ارورها رو برطرف کنید. کسی که متلب استفاده میکنه دلیلش برای استفاده از سی چه هست؟ شما خودتان چرا میخواید اینکارو انجام بدید؟

من خودم نمیخوام این کارو انجام بدم . . . من از متلب استفاده میکنم یکی از دوستانم که تو دانشگاه رشته متالورژی داره میخونه دو واحد برنامه هنویسی دارند

اونجا میگفت پروژمون اینه که با C مشتق بگیریم و یا انتگرال

گفتم مگه میشه توابع مشتق و انتگرال رو مگه داره C میگفت آره . . . ولی من باورم نمیشد گفتم از دوستان با تجربه و حرفه ای اینجا بپرسم این موضوع رو

parvizwpf
پنج شنبه 09 آذر 1396, 11:41 صبح
کاشکی ازشون بیشتر اطلاعات میگرفتید که به چه صورت هست

vb.civil
پنج شنبه 09 آذر 1396, 12:00 عصر
کاشکی ازشون بیشتر اطلاعات میگرفتید که به چه صورت هست

فکر کنم به عنوان تمرین کلاسی مشتق گیری رو کار کرده بودند قرار بود برا پروژه ی پایانی انتگرال رو کار کنند . . .
من که هنوز باورم نمیشه که مثل متلب بشه این کارو کرد

ولی ازش بیشتر اطلاعات میگیرم خبر میدم

Ananas
پنج شنبه 09 آذر 1396, 19:00 عصر
فکر کنم به عنوان تمرین کلاسی مشتق گیری رو کار کرده بودند قرار بود برا پروژه ی پایانی انتگرال رو کار کنند . . .
من که هنوز باورم نمیشه که مثل متلب بشه این کارو کرد

ولی ازش بیشتر اطلاعات میگیرم خبر میدمd
اینکه بتونید با C یک تابع ریاضی رو مشتق یا انتگرال بگیرید چیز عجیبی نیست. تعجب نداره. تابعو در c مینویسید و تو حلقه مقادیرو جمع میزنید و به انتگرال میرسید. ولی اینکه ابزارهای آماده و از قبل تعریف شده ای خود زبان c داشته باشه نه. باید یا لایبراری ای پیدا کنید به زبان c یا c++ که ابزارهای آماده داشته باشه و یا اینکه خودتون بنویسید. مثلا ترسیم حجم سه بعدی. و یا ضرب ماتریسی و عملیات و توابع پیچیده ی ریاضی. در c استاندارد یک سری تابع اولیه مثل توابع مثلثاتی و لگاریتمی وجود داره که cpu این توابع پر کاربرد رو پشتیبانی میکنه. باقی توابع پیچیده رو خودتون باید تو c بنویسید و یا لایبراری آماده استفاده کنید. که البته خود متلب هم ظاهرا کد c خروجی میتونه بده (اینو مطمئن نیستم ولی تو گوگل جستجو میکردم دیدم)

vb.civil
یک شنبه 12 آذر 1396, 10:47 صبح
سلام
این دوست خیلی از برنامه نویسی سر در نمیاره و تا حالا محیط متلب رو هم ندیده بود
همون طور که Ananas گفت تابع آماده نداره باید برنامشو بنویسند

من اول فکر کردم مثل متلب با یه خط کد مشتق میگیره . . .

parvizwpf
سه شنبه 14 آذر 1396, 13:11 عصر
ممکنه لایبرری ایی از قبل برای انواع محاسبات توسط کسی نوشته شده باشه ولی به اون صورت که متلب جمع آوری کرده و حتی داخل خودش هم میشه برنامه نوشت وجود نداره فعلا تا جایی که حقیر میدونم

Salar Ashgi
چهارشنبه 15 آذر 1396, 12:01 عصر
سلام دوستان

من تا حالا با ++C کار نکردم برای برنامه های محاسباتی که مینویسم از متلب استفاده میکنم که باهاش میتونم انتگرال بگیرم (پارانتری) و یا مشتق و ....

اما از کسی شنیدم که C هم همین کارو مشابه متلب انجام میده ولی من تا حالا نشنیده بودم

درسته حرفش؟

یادتون باشه با هر زبانی میشه هر کاری انجام داد و یادتون باشه هیچ وقت C و ++C دست کم نگیرید .

اگه برای انجام کاری کتابخونه مربوطش نوشته شده باشه ، میشه در اون زبان هر کاری انجام داد.

متلب رو هم کتابخونه هاش قوی کردن وگرنه خودش که چیزی نداره.

موفق باشید./