PDA

View Full Version : مشکل در ثبت فایل JPG

shahab_ss
یک شنبه 23 مهر 1385, 18:23 عصر
سلام به همه دوستان عزیز

من یک مشکل کوچک دارم و امیدوارم که شما به من کمک کنید.

یک جدول دارم که یکی از فیلد های اون از نوع OLE Object هست و قراره که برای ذخیره کردن تصویر (ترجیهاً .JPG) از اون استفاده کنم.
کنترلی که Form Wizard برای این فیلد به من میده مناسب به نظر نمیاد( از نظرراحتی در ورود اطلاعات .منظور انتخاب و ثبت تصاویر )

اگر دوستان لطف کنید و یه مثال در این مورد به من بدین ممنون میشم !
من در MsAccess تازه کار هستم.( لطفاً با یک مثال من رو راهنمایی کنید.)

متشکرم

سنبله کار
دوشنبه 24 مهر 1385, 08:29 صبح
اگه فقط ذخیره باشه راههایی برای ذخیره هر نوع فایل در فیلد OLE هست اما اگه می خواهید نمایش بدید متاسفانه به طور عادی فقط فرمتهای BMP و GIF در اکسس ساپورت می شن و برای فرمتهای دیگه باید از اکتیواکس های موجود استفاده کنید .

shahab_ss
دوشنبه 24 مهر 1385, 13:30 عصر
ممنون

حالا اگر من فقط آدرس فایل ها رو ذخیره کنم. وقتی که بخام از عکس ها گزارش تهیه کنم مشکلی پیش نمیاد ؟؟!
منظورم اینه که عکسها بصورت Embeded picture نباشن و بصورت Linked picture ذخیره شده باشن.

سنبله کار
سه شنبه 25 مهر 1385, 09:38 صبح
از نظر امنیتی توصیه نمی شه چون اگه تصاویر شما لازم باشه فقط در سیستم دیده بشن بهتر اونه که تو دیتا بیس قرار داده بشن . البته مسئله سنگین شدن دیتا بیس و کندی سیستم هم باید لحاظ شده و چاره جویی بشن .
بنده در سیستم های ذخیره اسنادی که قبلا نوشته بودم ناچار به استفاده از اکتیوایکس بودم چون قابلیتهای کار با انواع فرمت تصاویر ، اسکن ، ذخیره و ... هم مورد نیاز بود و این روش شما رو آزمایش نکردم فکر می کنم اگه خودتون آزمایش کنید ضرری نداشته باشه .