PDA

View Full Version : سوال: تشخیص کامپوننت های استفاده شده در برنامه

miladkj
پنج شنبه 16 آذر 1396, 23:55 عصر
سلام دوستان
بنده قبلا یدونه برنامه دیتابیسی نوشته بودم که توش از کامپوننت های تلریک و دات نت بار استفاده کرده بودم. حالا سوالم اینه که باید حتما همون ورژن از کامپوننت هایی که قبلا استفاده کرده بودم رو نصب کنم؟ چون فایل dllشون رو ندارم و نمیدونم قبلا چه نسخه ای استفاده کرده بودم. من نسخه جدیدشون رو نصب میکنم ولی مثلا تکس باکس ها یا دکمه ها قابل انتخاب نیستن و نمیتونم توی برنامه تغییرشون بدم.
یا توی خود برنامه نمیتونم تشخیص بدم که ورژن کامپوننت ها قبلا چند بوده تا الان همون نسخه رو دانلود کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید که باید چکار کنم که برنامم مثل قبل بدون خطا اجرا بشه و بتونم تکس باکس ها و دکمه ها رو انتخاب و ویرایش کنم.
باتشکر

samiasoft
جمعه 17 آذر 1396, 00:22 صبح
درود

اگر شما نسخه نصبی جدید هرکدوم از این کامپونت هارو نصب کنید معمولا وقتی در پروژه از نسخه قدیم استفاده شده باشه پیغامی جهت اپدیت کامپونتای استفاده شده به شمارو خواهد.

در دواکسپرس که یک منویی در بالای ویژوال استودیو اضافه میشد و گزینه اپدیت نسخه قدیم پروژه رو داشت...برای تلریک هم حتما بدین صورت هست.

abdullah20
جمعه 17 آذر 1396, 13:15 عصر
سلام
وقتی پروژه را باز کردید از قسمت رفرنس ها همه رفرنس های کامپوننت ها را حذف کنید(ک معمولا ایکن علامت تعجب دارن) و مجدد ب صورت دستی رفرنس ها را اضافه کنید.
با این کار مشکلتون حل میشه