PDA

View Full Version : سوال: چطور حین برنامه بفهمم دستگاه rfid کارتی را خوانده

aliramazani
جمعه 17 آذر 1396, 19:34 عصر
دستگاه rfid با پورت USB به نرم افزار متصله و وقتی کارتی را بخونه کدشو داخل یک تکست باکسی که فوکوس هست میریزه
در حین برنامه هر جای برنامه چطور میشه فهمید یا با چه رویدای متوجه بشم که کارتی بر روی RFID Reader قرار گرفته؟

ali_md110
جمعه 17 آذر 1396, 19:51 عصر
با delegate و event ها باید کار بکنید
به رفرنس دستگاه کارت خوانتون مراجعه کنید

aliramazani
جمعه 17 آذر 1396, 19:59 عصر
هیچ رفرنسی نداره
مستقیم به usb وصل میشه و توی هر کنترلی که قابلیت تایپ باشه کد کارت خوانده شده را میریزه
حالا اگر مثلا یه فرمی باز بود که هیچ تکست باکسی اونجا فوکوس نبود چطور میشه فهمید کارت خوانده شده

علیرضا حسن زاده
جمعه 17 آذر 1396, 20:27 عصر
دستگاه rfid با پورت USB به نرم افزار متصله و وقتی کارتی را بخونه کدشو داخل یک تکست باکسی که فوکوس هست میریزه
در حین برنامه هر جای برنامه چطور میشه فهمید یا با چه رویدای متوجه بشم که کارتی بر روی RFID Reader قرار گرفته؟
اصولا کارت خوان های RFID موجود تو بازار دو مدل کلی داره مدل اول که ظاهرا شما هم از اون استفاده میکنید مدل اصطلاحا کیبورد هست یعنی هر کارتی روش بگیری مقدار Id اون رو مثل کیبورد وارد کنترل مربوطه میکنه مثلا اگه notepad رو هم باز کنی و کارت رو بگیری رو کارت خوان مقدار کارت توبرنامه notepad وارد میشه
مدل دوم مدلی هست ه بصورت پورت Com عمل میکنه که معمولا پس از اتصال و نصب درایور یه پورت Com مجازی ایجاد میشه و میتونید از طریق اون پورت باهاش ارتباط داشته باشین البته این مدل هم انواع مختلفی داره ولی بر اساس تجربه و نوشته هاتون اینطور برداشت میکنم که دارین از کارت 125khz فقط خواندنی استفاده میکنید که اگه این طور باشه میتونید کارت خوان رو بصورت پورت Com استقاده کنید نوع کیبوردی کارایی مناسبی نداره مثلا اگه فوکوس رو کنترل مد نطر نباشه ممکنه چیزی نشون نده برات
کارت خوان نوع Com رو هم میتونی خودت بسازی یا بخری بسازی حدود پنجاه تومن اینا در میاد بخری هم ۱۲۰ اینا هست فکر کنم

aliramazani
جمعه 17 آذر 1396, 20:37 عصر
اصولا کارت خوان های RFID موجود تو بازار دو مدل کلی داره مدل اول که ظاهرا شما هم از اون استفاده میکنید مدل اصطلاحا کیبورد هست یعنی هر کارتی روش بگیری مقدار Id اون رو مثل کیبورد وارد کنترل مربوطه میکنه مثلا اگه notepad رو هم باز کنی و کارت رو بگیری رو کارت خوان مقدار کارت توبرنامه notepad وارد میشه
مدل دوم مدلی هست ه بصورت پورت Com عمل میکنه که معمولا پس از اتصال و نصب درایور یه پورت Com مجازی ایجاد میشه و میتونید از طریق اون پورت باهاش ارتباط داشته باشین البته این مدل هم انواع مختلفی داره ولی بر اساس تجربه و نوشته هاتون اینطور برداشت میکنم که دارین از کارت 125khz فقط خواندنی استفاده میکنید که اگه این طور باشه میتونید کارت خوان رو بصورت پورت Com استقاده کنید نوع کیبوردی کارایی مناسبی نداره مثلا اگه فوکوس رو کنترل مد نطر نباشه ممکنه چیزی نشون نده برات
کارت خوان نوع Com رو هم میتونی خودت بسازی یا بخری بسازی حدود پنجاه تومن اینا در میاد بخری هم ۱۲۰ اینا هست فکر کنم
دقیقا مدل اوله
حالا نمیشه اونکاری که گفتم را کرد؟

رامین مرادی
دوشنبه 20 آذر 1396, 09:04 صبح
منم دنبال این روش بودم البته با ویندوز سرویس . به این صورت که سرویسی بنویسم که یک پورت خاصی رو کنترل کنه و وقتی کارت آرفید خونده شد یه عملی انجام بده . فقط تو قسمت همون خوندن کارت موندم.
به نظرم بهتره با یه مبدل پورت یو اس بی رو تبدیل به کام کنید و اینجوری کنترلش کنید . یا اینکه مثل من دنبال ساخت ویندوز سرویسی باشید که همیشه فعال باشه و موقع خوندن کارت یه عملی انجام بشه. اگه مطلب خاصی پیدا کردید ممنون میشم منم در جریان بزارید
لینک تایپیک من: http://barnamenevis.org/showthread.php?543087-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3

این لینک رو هم بررسی کنید
https://stackoverflow.com/questions/286184/how-to-capture-a-serial-port-that-disappears-because-the-usb-cable-gets-unplugge
و این
https://stackoverflow.com/questions/23799474/usb-rfid-reading-tag-using-c-sharp-connected-through-serial-port

safa.net
جمعه 04 خرداد 1397, 19:16 عصر
سلام، لطفا دوستانی که با پورت usb کار کردن کمک کنند مشکل این تاپیک هم حل شه. ممنون