PDA

View Full Version : سوال: کانکشن استرینگ برای سرورهای مختلف

amir.yousefi
دوشنبه 20 آذر 1396, 14:42 عصر
با عرض سلام و ادب و احترام
من برنامه ای نوشتم که تحت شبکه کار می کند و IP سرور من 172.24.69.25 است و کانکشن استرینگ را روی این IP ست کرده ام.(کد کانکشن استرینگ من به شرح زیر است)

data source=172.24.69.25;Network Library=DBMSSOCN;initial catalog=helicopter;user id=sa;password=1968;MultipleActiveResultSets=True; App=EntityFramework"

حالا اگر من بخواهم این برنامه را به شرکت های مختلف بفروشم,آیا برای هر شرکت باید کانکشن استرینگ را تغییر دهم و ستاب جداگانه بسازم تا به سرورشان وصل شود؟آیا امکان ندارد که خود کاربرIP سرورشان را جایی وارد کند و بدون دخالت من به سرورشان وصل شود؟

محمد رضا فاتحی
دوشنبه 20 آذر 1396, 15:03 عصر
سلام دوست عزیز...ساخت ستاپ برای هر شرکت و یا مجبور کردن مشتری برای تغییر یا تنظیمات شکه و سرور بر اساس خواسته ما عقلانی نیست
شما می تونید یه فرم طراحی کنید و اطلاعات اساسی مانند آی پی یا نام سرور، نحوه احراز هویت و ... رو از کاربر بگیرید و با اینها یه کانکشن بسازید و مثلا تو ریجستری ویندوز ذخیره کنید و ازش استفاده کنید

amir.yousefi
سه شنبه 21 آذر 1396, 09:47 صبح
بابت پاسخگویی تون سپاسگزارم.لطف می کنید سایتی یا منبعی یا چیزی بهم معرفی کنید تا این فرمایشات شما رو برم یاد بگیرم؟
:قلب::قلب::قلب::قلب::قلب::قلب:

محمد رضا فاتحی
سه شنبه 21 آذر 1396, 22:27 عصر
خواهش می کنم
الان تو کدام قسمتش مشکل دارید؟
این برای کانکشن استرینگ
https://www.connectionstrings.com/
اینم برای ذخیره و بازیابی تو ریجستری
https://www.codeproject.com/Articles/3389/Read-write-and-delete-from-registry-with-C

اگه بازهم در یه مورد خاص و جزئیات سوال داشتین در خدمتم

ebrahim.rayatparvar
چهارشنبه 22 آذر 1396, 11:16 صبح
همونطوری که مهندس عزیزمون گفتن شما کافیه تو فرم لاگینتون یه دکمه بزارید به عنوان تنظیمات و در این صفحه میتونید تنظیمات کلی رو بزارید که یکی از این تنظیمات میتونه آدرس سرور باشه و این آدرس رو در متغیری در setting برنامه ذخیره کنید و بجای آدرس ثابت سرور در کانکشن استرینگ بگین آدرس رو از متغییر داخل setting بخونه و هر بار هم نیاز نیست که وارد کنید یه بار وارد میکنید و ذخیره میکنید و اگر آدرس سرور تغییر کرد فقط کافیه در قسمت تنظیمات برید و آدرس سرور جدید رو بدید.

علیرضا حسن زاده
جمعه 24 آذر 1396, 19:09 عصر
با عرض سلام و ادب و احترام
من برنامه ای نوشتم که تحت شبکه کار می کند و IP سرور من 172.24.69.25 است و کانکشن استرینگ را روی این IP ست کرده ام.(کد کانکشن استرینگ من به شرح زیر است)

data source=172.24.69.25;Network Library=DBMSSOCN;initial catalog=helicopter;user id=sa;password=1968;MultipleActiveResultSets=True; App=EntityFramework"

حالا اگر من بخواهم این برنامه را به شرکت های مختلف بفروشم,آیا برای هر شرکت باید کانکشن استرینگ را تغییر دهم و ستاب جداگانه بسازم تا به سرورشان وصل شود؟آیا امکان ندارد که خود کاربرIP سرورشان را جایی وارد کند و بدون دخالت من به سرورشان وصل شود؟
سلام
دوست عزیز اگه منظورتون از سرور یه سرور هست که به اینترنت وصله اینکارتون خیلی اشتباه هست بهتره شیوه دسترسی به پایگاه داده رو به صورت سرویس انجام بدی چون الان به راحتی میشه به SQL server شما وصل شد و هر تغییر یا خراب کاری که ممکنه رو انجام داد اصلا روش جالبی نیست