PDA

View Full Version : پاسخ به event های فرم ها

ramin_rp
دوشنبه 24 مهر 1385, 00:50 صبح
سلام

آیا میشه به event فرمها در php پاسخ داد؟

مثلا
وقتی onclick کلید زیر اتفاق افتاد تابع یا 1 اسکریپت php اجرا بشه

<input type="button" value=" Next" >

houtanal
دوشنبه 24 مهر 1385, 00:58 صبح
AJAX
.......

اَرژنگ
دوشنبه 24 مهر 1385, 03:27 صبح
سلام

آیا میشه به event فرمها در php پاسخ داد؟

مثلا
وقتی onclick کلید زیر اتفاق افتاد تابع یا 1 اسکریپت php اجرا بشه

<input type="button" value=" Next" >
میشه به یک صفحه post کنید.
روش event که دات نت استفاده میشه درphp وجود نداره. به http form post یک نگاه بنداز.

arash_hemmat
سه شنبه 25 مهر 1385, 13:02 عصر
روش event که دات نت استفاده میشه درphp وجود نداره. به http form post یک نگاه بنداز.
فکر کنم منظورتون event ها در برنامه نویسی تحت دسکتاپ باشه والا تحت وب چنین چیزی بدون استفاده از javascript و ajax امکان نداره و در دات نت هم ادیتور خودش یکسری کد javascript به صفحات اضافه میکنه تا در مقابل eventها پاسخ بدن، بهرحال این روشها با استفاده از javascript در php هم قابل انجام است.
مئفق باشید

اَرژنگ
سه شنبه 25 مهر 1385, 15:52 عصر
فکر کنم منظورتون event ها در برنامه نویسی تحت دسکتاپ باشه والا تحت وب چنین چیزی بدون استفاده از javascript و ajax امکان نداره و در دات نت هم ادیتور خودش یکسری کد javascript به صفحات اضافه میکنه تا در مقابل eventها پاسخ بدن، بهرحال این روشها با استفاده از javascript در php هم قابل انجام است.
مئفق باشید

هم بله و هم خیر!
منظورم از در دات ‌نت، ای‌اس ‌پی دات ‌نت هستش، همان روشی که ادیتور جاوا اسکریپت اضافه میکنه، ای اس پی دات نت PostBack.
ولی در ای اسپ دات نت، جایی که میشه از Http Post استفاده کرد از جاوا اسکریپ استفاده میکنه.
استفاده ازAjax یک چیزه دیگست،
وقتی که من به پسته اولی نگاه کردم گفتم شاید یکنفر که ای اس پی دات نت کار میکنه میخواد در پی اچ پی به سرور پست بفرسته. جونکه معادل باتن کلیکله ای اس پی همان Http Post در پی اچ پیه.

ramin_rp
چهارشنبه 03 آبان 1385, 23:24 عصر
مئفق باشید

سلام
بله منظور من هم همین بود
فرمودید باjava script میشه این کارو کرد
میشه بفرمایید چطوری؟
خیلی گشتم چیزی پیدا نکردم