PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد php

Mohammad.Saheb
دوشنبه 24 مهر 1385, 11:35 صبح
با سلام در قدرت php هیچ شکی نیست با توجه به open source بودنش ولی آیا این open source بودن باعث عدم رشد در استفاده از php نمیشه بطور مثال همین فروم برنامه نویس بهمین صورت در اکثر انجمن استفاده شده و حتی بعضی انجمن ها حتی زحمت فارسی کردن(کامل) اونو بخودشون ندادن; من با php مدت زیادیه آشنایی دارم(فقط آشنایی ) ولی برای یادگرفتنش همیشه این موضوع که گفتم منو بنوعی از php زده میکنه می خواستم منو راهنمایی کنید شاید من اشتباه می کنم(احتمالش کم نیست) و برای یادگیری اون اگه ebook (فارسی) هست لیکشو بدید اگه موجود نیست یه کتاب مرجع برای اون معرفی کنید ممنون

tabib_m
دوشنبه 24 مهر 1385, 13:17 عصر
کتاب مرجع (http://www.ketabname.com/main2/identity/?serial=2206&chlang=fa)
بهترین راهنما (انگلیسی) (http://www.php.net/manual/en/) - برای داونلود (http://www.php.net/download-docs.php)

Mohammad.Saheb
دوشنبه 24 مهر 1385, 15:36 عصر
ولی جواب سوال اول منو ندادید که!

tabib_m
دوشنبه 24 مهر 1385, 19:56 عصر
با سلام در قدرت php هیچ شکی نیست با توجه به open source بودنش ولی آیا این open source بودن باعث عدم رشد در استفاده از php نمیشه بطور مثال همین فروم برنامه نویس بهمین صورت در اکثر انجمن استفاده شده و حتی بعضی انجمن ها حتی زحمت فارسی کردن(کامل) اونو بخودشون ندادن;
open source بودنش چه ربطی به رشدش داره؟
در مورد مثالتون هم ذکر کنم که این برنامه که میبینید خیلی جاها داره استفاده میشه open source نیست و بابتش پول پرداخت میشه ، و علت این که همه جا استفاده میشه ، قدرت بالایه که داره ، و مطمئنا هم نیازی نیست که کسی بخوات به خاطر یک فروم (که ارزش علمی خاصی نداره) بشینه از اول برنامه نویسی کنه تا من کاربر به شمایل و امکانات تکراری بر نخورم!

houtanal
سه شنبه 25 مهر 1385, 00:36 صبح
با توجه به open source بودنش ولی آیا این open source بودن باعث عدم رشد در استفاده از php نمیشه
کاملا ًبرعکس.

oxygenws
سه شنبه 25 مهر 1385, 10:57 صبح
@dj_mesmol: (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=25207)
من توجیحت رو نفهمیدم... چرا فکر می کنی باعث عدم رشد می شه؟؟ ممنون.

@طبیب:

این برنامه که میبینید خیلی جاها داره استفاده میشه open source نیست و بابتش پول پرداخت میشه
فقط برای تاکید می گم.... برنامه بازمتن می تونه پولی باشه...

Mohammad.Saheb
سه شنبه 25 مهر 1385, 12:17 عصر
@dj_mesmol: (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=25207)
من توجیحت رو نفهمیدم... چرا فکر می کنی باعث عدم رشد می شه؟؟ ممنون.

@طبیب:

فقط برای تاکید می گم.... برنامه بازمتن می تونه پولی باشه...

با سلام و تشکر از شما باید بگم منظور من اینه که تا موقعی که این فروم ها بصورت مجانی وجود داره (البته نه به شکل این فروم)دیگه مدیر سایتی نمیاد مثلا بمن نوعی و امثال من که رفتیم php یاد گرفتیم سفارش کار بده(البته من اینجوری فکر می کنم و احتمالش هست که اشتباه باشه ) . این که شما می گید باعث رشد میشه; درسته ولی تنها تو این فروم (برنامه نویس) این گفته شما صحت داره که به تمام بخشاش دست بردید و کدهای بهش اضافه کردید که نسبت به اول کارایشو خیلی برده بالا (حتی تو یه بخش هم این کارهای اضافی رو اعلام کردید ) ولی تو فروم های دیگه حتی به خودشون زحمت فارسی کردنم ندادن(منظور من این نوع فروم ها بود) ولی در کل این(یعنی ساخت فروم باphp) یک جز بسیار کوچیک از php هست و قبول دارم (البته بعد پست های شما)دلیل بر عدم یادگیری اون نیست . بای

oxygenws
سه شنبه 25 مهر 1385, 12:45 عصر
چند مورد رو با شماره می گم (که این موارد می تونند هیچ ربطی به هم نداشته باشند!)
1- همین انجمن یا امثالهم می تونند پولی باشند (چونان که همین انجمن پولی هست)
2- اصولا چند شرکت می خوان از سیستم ها یا سایت های آماده استفاده کنند؟! اونقدرا هم زیاد نیستند. (توجه کن که اکثر سایت های ایرانی رو "فرد" اداره می کنه)
3- اصولا چند شرکت وجود دارند که خودشون تخصص حتی نصب کردن این سیستم ها رو داشته باشند و به متخصص نیاز نداشته باشند؟؟ (توجه کن که گفتم "شرکت")
4- برنامه بازمتن ربطی به زبان برنامه نویسی نداره. یک برنامه asp هم می تونه بازمتن باشه.
5- اگر همین الان یک الی چند برنامه نویس PHP حرفه ای در تهران سراغ داری، معرفی کن، استخدام می شوند!!

* یک زمانی یه بنده خدایی نصیحت خوبی می کرد.... می گفت: "تو خوب و قوی باش، مهم نیست تو چه زمینه ای، رو هوا می برنت".... نصیحت خوبی بود.

Mohammad.Saheb
سه شنبه 25 مهر 1385, 15:11 عصر
چند مورد رو با شماره می گم (که این موارد می تونند هیچ ربطی به هم نداشته باشند!)
1- همین انجمن یا امثالهم می تونند پولی باشند (چونان که همین انجمن پولی هست)
2- اصولا چند شرکت می خوان از سیستم ها یا سایت های آماده استفاده کنند؟! اونقدرا هم زیاد نیستند. (توجه کن که اکثر سایت های ایرانی رو "فرد" اداره می کنه)
3- اصولا چند شرکت وجود دارند که خودشون تخصص حتی نصب کردن این سیستم ها رو داشته باشند و به متخصص نیاز نداشته باشند؟؟ (توجه کن که گفتم "شرکت")
4- برنامه بازمتن ربطی به زبان برنامه نویسی نداره. یک برنامه asp هم می تونه بازمتن باشه.
5- اگر همین الان یک الی چند برنامه نویس PHP حرفه ای در تهران سراغ داری، معرفی کن، استخدام می شوند!!

* یک زمانی یه بنده خدایی نصیحت خوبی می کرد.... می گفت: "تو خوب و قوی باش، مهم نیست تو چه زمینه ای، رو هوا می برنت".... نصیحت خوبی بود.

سلام مجدد بله حق با شماست یکی از دلایل عدم یادگیری منهم این بود که من دراین یکی دو ساله اخیر یک متخصص php ندیدم(یعنی متخصص php کمیابه) که مثلا به بمن بگه php بیشتر کاربرد داره یا مثلاasp (کدوم قدرتمند تره) و دلیل علاقه من به asp این بود که من دوره کارآموزیم رو تو یه شرکت که با asp کار می کردن گذروندم و بعد اون بانصیحت یکی از مهندس های اونجا asp.net رو هم یادگرفتم (نه حرفه ای) و فکر کنم یک دلیل اصلی عدم یادگیری php برای امثال من که زبان انگلیسی شون ضعیفه کمبود منابع فارسی خوب تو این زمینه است کما اینکه تو هر کتاب فروشی و حتی کتابخانه از هر 10 تا کتاب 1 کتاب php دیده میشه حالا من سوال آخرم از شما اینه که اگه امکانش هست برتری های php نسبت به asp,asp.net رو بگید (برای شناخت بیشتر) ممنون

oxygenws
سه شنبه 25 مهر 1385, 15:38 عصر
اگه امکانش هست برتری های php نسبت به asp,asp.net رو بگید
زیاد اینها مهم نیست.... خودت با چی بیشتر حال می کنی...
این تاپیک تقریبا نشان از نگرانی شما از درآمد آینده رو داشت که ظاهرا اندکی مرتفع شده...
اما در مورد اینکه این بهتر است یا اون یکی... دقیقا به این بر می گرده که شما چه چیزی رو می پسندی... با هر دو زبان میشه خیلی کارا رو انجام داد، شاید 99.9 درصد نیاز های شما رو هر دو زبان بتونند مرتفع کنند.

PHP000001
جمعه 26 مهر 1387, 13:59 عصر
یه جایی توی این تالارها یه عزیزی که اسمش یادم نیست نوشته بود که زبان مهم نیست مهم اصول برنامه نویسی است که باید اصولی کار بشه.
PHP و ASP.Net هر دو خوبن هرچند خودم طرفدار PHP هستم دلایلشم خوب زیاده که از حوصله بحث خارجه.
Syntax PHP خیلی به C شبیه و چون من با C بیشتر کار کردم و از فرم و سیاقش خوشم میاد PHP رو انتخاب کردم . به نظر من در مورد OPen S بودنشم باید بگم که قطعا باعث رشدش میشه. شما فکر کن VB یه مشکلی داشته باشه باید صبر کنی تا مایکروسافت رفعش کنه اما PHP برعکس.
در هر حال انتخاب با خودته . تو اصول برنامه نویسی رو یادبگیر زبان دیگه زیاد مهم نیست
با هر کدوم که راحتتری

PHP000001
جمعه 26 مهر 1387, 14:02 عصر
در مورد برتریهای PHP به این لینک مراجعه کن:
7 دلیل برتری PHP نسبت به ASP.Net
http://aftab.ir/articles/computer_internet_infortmation_technology/software/c14c1221562438_php_p1.php

cybercoder
جمعه 26 مهر 1387, 14:39 عصر
در مورد برتریهای PHP به این لینک مراجعه کن:
7 دلیل برتری PHP نسبت به ASP.Net

این بحث رو پیش نکشید که کدوم برتره به اندازه کافی در این مورد در همه جای دنیا دعوا شده!

امید امرایی
جمعه 26 مهر 1387, 15:59 عصر
بنده بار های بار عرض کردم که PHP و ASP.Net رو نمی شه با هم مقایسه کرد اما باز تعجب می کنم که بعضی از دوستان آشنا به این موضوع هم این کار رو انجام می دن . گفتن این جمله که کدوم بهتره کاملا بی اساس و نا مفهومه.

اصولا مقایسه جایی کاربرد داره که دو پدیده یا یک ساختار داشته باشن و یا یک کارایی. PHP و ASP رو می شه مقایسه کرد چون کاربرد یکسانی دارند اما ASP.Net نه . چون اصلا یه موضوع متفاوته. خواهش می کنم این بحث رو ادامه ندید .

اما در مورد بازمتن بودن باید عرض کنم که PHP خودش بازمتنه و ربطی به برنامه هایی که با اون نوشته شدن نداره. شما برنامه های Open Source رو می بینید که با #C نوشته شدن .
گذشته از این مهمترین دلیل فراگیر شدن و رشد سریع PHP همین باز متن بودنشه .

در مورد انتخاب شما هم با اینکه بارهای بار گفتم ولی باز تگرار می کنم ، خواهش می کنم این تفکر غلط رو کنار بزارید که شما باید یا PHP کار باشید یا ASP.Net . شما اگه قراره طراح سایت باشید باید با تمام زبان ها آشنا باشید و البته کاملا درسته که به یکی مسلط تر باشید. خیلی از مواقع مشتریان شما اسرار دارن که با ASP.Net طراحی کنید در اون صورت شما نمی تونید بگید : نه PHP بهتره !!!!!

mhmmdshirazi
جمعه 26 مهر 1387, 21:28 عصر
اگه کسی مرجع واسه php می خواد به ای آدرس بره.phplearn(persian) (http://www.mambolearn.com/forum/index.php?topic=4268.0;wap2)