PDA

View Full Version : رسم نمودار با استفاده از داده های database

yasamin64
دوشنبه 11 دی 1396, 11:18 صبح
سلام
من یه دیتا بیس دارم که شامل تاریخ و قیمت کالا است.من می خوام وقتی یه بازه تاریخ رو انتخاب می کنم قیمت ها رو به صورت یک نمودار خطی بر حسب تاریخ برای من نمایش بده.لطفا من رو راهنمایی کنید چطور باید برنامه رو بنویسم.
سپاسگزام

parvizwpf
دوشنبه 11 دی 1396, 15:02 عصر
سوال کلی هست شما با کدام بخش مشکل دارید رسم نمودار یا خواندن اطلاعات از دیتابیس . اگر میتونید دیتا رو از دیتابیس بخونید پس اینم رسم نمودار :
http://www.c-sharpcorner.com/UploadFile/1e050f/chart-control-in-windows-form-application/

yasamin64
شنبه 16 دی 1396, 11:37 صبح
سلام
ممنون از پاسختون.
دیتا بیس من تعداد زیادی داده داره.مثلا برای یک بازه 2000 تا تاریخ و به ازای هر کدوم قیمت کالا که ذخیره شده و بعضی هاشم تکرارین.که خوب طبعا همه قابل نمایش روی نمودار نیستند.
من میخام برای بازه انتخابی مثلا هر ده تا تاریخ یک بار داده دیتا بیس روی نمودار نشون داده بشه ولی با این کد تمام داده های دیتا بیس نمایش داده میشن.راه حل چیه؟

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=.;Initial Catalog=Sample;Integrated Security=true;");
DataSet ds = new DataSet();
con.Open();
SqlDataAdapter adapt = new SqlDataAdapter("Select date,price from tbl_price", con);
adapt.Fill(ds);
chart1.DataSource = ds;
chart1.Series["date"].XValueMember = "date";
chart1.Series["price"].YValueMembers = "price";
con.Close();

parvizwpf
شنبه 16 دی 1396, 11:53 صبح
خب دیتایی که میخواهید از بانک بیارید رو فیلتر کنید

رامین مرادی
شنبه 16 دی 1396, 12:19 عصر
برای مثال

Select Top10 date,price from tbl_price

فقط ده تای اول رو برمیگردونه. البته بازم بستگی داره شما چی میخواید .سوالتون رو کمی واضحتر توضیح بدید

yasamin64
دوشنبه 02 بهمن 1396, 11:52 صبح
سلام
نه با فیلتر مشکل حل نمیشه.
من مثلا برای هر ساعت 5 تا داده دارم که در پایگاه داده ذخیره شده و اغلب همه داده ها تکراری و مشابه هم هستند.بنابراین من میخام برای هر ساعت مشخص فقط یکی از این داده ها نمایش داده بشه.بعنی مثلا 500 تا داده در پایگاه داده من هست من فقط 100 تا شو میخام نمایش بدم. به صورت از هر 5 تا یکی.مثلا یه قسمت پایگاه داده من به شکل زیر هست.زمانها و داده های تکراری نمیخام روی نمودار نشون داده بشه.یا بعضی زمان ها رو اصلا نمیخام روی نمودار نشون بدم.چطور باید این کار انجام بدم.
147516

parvizwpf
دوشنبه 02 بهمن 1396, 16:35 عصر
وقتی میشید از هر کدوم یکی یعنی distinct

رامین مرادی
سه شنبه 03 بهمن 1396, 08:32 صبح
طبق گفته دوستمون parvizwpf به صورت زیر بنویسید

Select distinct date,price from tbl_price