PDA

View Full Version : سوال: برنامه نویسی ویندوز با دیتای زیاد

asemani13
چهارشنبه 13 دی 1396, 11:24 صبح
سلام خدمت همه اساتید
من ی برنامه ویندوزی میخوام بنویسم با entity freamwork و stored procedure
تعداد جدولام تقریبا 150 و رکوردها احتمالا به 8 تا میلیون رکورد برسه و حدود 30 تا 50 کاربر
برای این برنامه چه class library های باید داشته باشه مدیدیت و نگهداری سیستم راحت باشه؟
توی هر class library چه کلاسایی باید داشته باشم؟
چطوری باید لایه بندی کنم؟
چه راهکاری پیش بگیرم که سرعت سیستم تو زمان پایین نیاد؟

ممنون از همه استاید .

رامین مرادی
چهارشنبه 13 دی 1396, 13:40 عصر
برا جواب سوالاتتون میشه یه کتاب نوشت:چشمک:

انتخاب بانک اطلاعاتی و کانفیق سیستمی که قراره دیتابیست روش مستقر بشه. شبکه ای که قراره سیستمهات بهش وصل بشن. برا توسعه و نظم بهتر بهتره از روش های چند لایه استفاده بشه. در ضمن تعداد رکورد به نظرم مهم نیست که مگه قراره 8 میلیون رکورد رو به کاربر نشون بدی. اینارو باید در نظر داشته باشی تا داده های الکی و اضافه رو هی پاس کاری نکنی تو شبکه و سرور رو مشغول کوئری گرفتن نکنی.
کلاسهای دسترسی به داده کلاسهای بیزینس لاجیک و N تا کلاس که براساس الگوریتم خودت میتونه دخیل باشه.

asemani13
چهارشنبه 13 دی 1396, 14:13 عصر
برا جواب سوالاتتون میشه یه کتاب نوشت:چشمک:

انتخاب بانک اطلاعاتی و کانفیق سیستمی که قراره دیتابیست روش مستقر بشه. شبکه ای که قراره سیستمهات بهش وصل بشن. برا توسعه و نظم بهتر بهتره از روش های چند لایه استفاده بشه. در ضمن تعداد رکورد به نظرم مهم نیست که مگه قراره 8 میلیون رکورد رو به کاربر نشون بدی. اینارو باید در نظر داشته باشی تا داده های الکی و اضافه رو هی پاس کاری نکنی تو شبکه و سرور رو مشغول کوئری گرفتن نکنی.
کلاسهای دسترسی به داده کلاسهای بیزینس لاجیک و N تا کلاس که براساس الگوریتم خودت میتونه دخیل باشه.

ممنون که وقت گذاشتین
به صورت database first برنامه رو نوشتم .
از روی دیتابیس ی لایه با entity دارم .
ی لایه هم با توجه به منطق برنامه دارم که برای عملیات ثبت ، حذف ، ویرایش ، خواندن و سایر عملیات دارم که اطلاعات رو با Sp هایی که نوشتم ذخیره میکنم یا سایر کارها
واسه sp ها چون جداولم با هم join میشن ی لایه دیگه گذاشتم که دیتاهای برگشتی از دیتابیس رو با این کلاسا <>translate کنه
به نظر شما وقتی که دیتاها رو دارم با این روش میخونم با میفرستم به دیتابیس آیا بازم باید از جداولم مدل بسازم ؟
کلا این کارا کارای درستیه ؟

رامین مرادی
پنج شنبه 14 دی 1396, 08:06 صبح
ممنون که وقت گذاشتین
به صورت database first برنامه رو نوشتم .
از روی دیتابیس ی لایه با entity دارم .
ی لایه هم با توجه به منطق برنامه دارم که برای عملیات ثبت ، حذف ، ویرایش ، خواندن و سایر عملیات دارم که اطلاعات رو با Sp هایی که نوشتم ذخیره میکنم یا سایر کارها
واسه sp ها چون جداولم با هم join میشن ی لایه دیگه گذاشتم که دیتاهای برگشتی از دیتابیس رو با این کلاسا <>translate کنه
به نظر شما وقتی که دیتاها رو دارم با این روش میخونم با میفرستم به دیتابیس آیا بازم باید از جداولم مدل بسازم ؟
کلا این کارا کارای درستیه ؟

من با انتیتی کار نکردم. کارامو بخاطر سرعت خوب ado.net با همون روش انجام میدم.بقیه دوستان میتونن بهتر راهنماییتون کنن.(البته زیاد رو این کلمه سرعتی که گفتم حساس نباشید.اونقدر محسوس نیست:چشمک:)