PDA

View Full Version : حرفه ای: چک کردن جدول هنگام اضافه شدن رکورد جدید

حسین.کاظمی
یک شنبه 17 دی 1396, 11:04 صبح
باسلام من یک برنامه ویندوزی با سی شارپ نوشتم که یک قسمتیش مربوط میشه به کارتابل، و در صفحه اصلی نرم افزار هم طبق عکس زیر، میخام هرثانیه بیاد جدول کارتابل چک کنه اگر رکوردی اضافه شده بود تعداد آنها را نشون بده،از تایمر استفاده کردم ولی متاسفانه برنامه هنگ میکنه از ترید هم استفاده کردم که کار نمیکنه
کسی میتونه راهنماییم کنه؟؟؟؟

147414

parvizwpf
یک شنبه 17 دی 1396, 11:19 صبح
ببینید تایمر روش مشکل داری نیست در نوع خودش منتها اینکه میگید هنگ میکنه باید دید شما چطور کد نوشتید. ترد نمیخواد همون بکگراند ورکر BackgroundWorker بهترین گزینه براش هست منتها باید صحیح استفاده بشه.
اگر سیستم تحت شبکه نیست میتونید روش کار رو اینطور تغییر بدید که هر جایی که تغییر عددی در کارتابل دارید اونجاها فقط کوئری شمارش تعداد رو اجرا کنید.
اگه تحت شبکه هست میتونید مباحث پیام رسانی بین سرور و کلاینت رو پیاده کنید

رامین مرادی
یک شنبه 17 دی 1396, 11:39 صبح
کدتون رو بزارید. درضمن هرثانیه خیلی کم نیست بنظرتون. چه کاری هی کوئری بگیری؟ هی کانکشن باز کنی و ببندی. زمانشو زیاد کن درست میشه. مثلا من خودم برای کارتابل ارجاعات نامه گذاشتم هر 20 ثانیه.:متفکر:

ali_md110
یک شنبه 17 دی 1396, 12:12 عصر
این نرم ا افزارتون تحت شبکه هست؟
اگر تحت شبکه هست Sql dependency استفاده گنید

حسین.کاظمی
یک شنبه 17 دی 1396, 12:41 عصر
این نرم ا افزارتون تحت شبکه هست؟
اگر تحت شبکه هست Sql dependency استفاده گنید

بله دوست عزیز تحت شبکه است...

حسین.کاظمی
یک شنبه 17 دی 1396, 12:43 عصر
ببینید تایمر روش مشکل داری نیست در نوع خودش منتها اینکه میگید هنگ میکنه باید دید شما چطور کد نوشتید. ترد نمیخواد همون بکگراند ورکر BackgroundWorker بهترین گزینه براش هست منتها باید صحیح استفاده بشه.
اگر سیستم تحت شبکه نیست میتونید روش کار رو اینطور تغییر بدید که هر جایی که تغییر عددی در کارتابل دارید اونجاها فقط کوئری شمارش تعداد رو اجرا کنید.
اگه تحت شبکه هست میتونید مباحث پیام رسانی بین سرور و کلاینت رو پیاده کنید

ممنون میشم یه مثال از طریقه استفاده صحیح بکگراند ورکر بزنید اگر هم نمونه برنامه بدید که شرمندتم میشم.

محمد آشتیانی
یک شنبه 17 دی 1396, 13:17 عصر
سلام
این تاپیک رو یک نگاهی بندازید
http://barnamenevis.org/showthread.php?501008-%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D 9%86%DA%AF-database&highlight=sql+dependency

parvizwpf
یک شنبه 17 دی 1396, 16:51 عصر
ممنون میشم یه مثال از طریقه استفاده صحیح بکگراند ورکر بزنید اگر هم نمونه برنامه بدید که شرمندتم میشم.
والا فکر نکنم برای برنامه تحت شبکه روش مناسبی باشه . میخواید روشی که دوستان گفتند رو یه بررسی کنید
البته سمپل بکگراند ورکر که زیاد هست کافیه سرچ کنید c# backgroundworker example